Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków i laseroterapii 

Urządzenia do terapii łączonej: elektroterapia, ultradźwięki i laseroterapia

Urządzenia w tej kategorii umożliwiają przeprowadzenie trzech różnych zabiegów: elektroterapii, sonoterapii (terapia ultradźwiękami) oraz laseroterapii biostymulacyjnej (niskoenergetycznej). Najczęściej na tego typu aparaty COMBI decydują się właściciele niewielkich gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, dla których niezwykle ważne jest, by sprzęt zajmował jak najmniej miejsca. Mogą one być wykorzystywane do wykonania dwóch różnych zabiegów równocześnie lub do przeprowadzenia terapii skojarzonej.

Elektroterapia

Elektroterapia to podstawowa metoda leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegów elektrolecznictwa, to sprawdź naszą ofertę aparatów do elektroterapii.

Terapia ultradźwiękami - sonoterapia

Sonoterapia polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości od 800 kHz do 3 MHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Sonoterapię stosuje się także do leczenia bólów mięśni, rwy kulszowej, przykurczów mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegu sonoterapii, to sprawdź naszą ofertę aparatów do ultradźwięków.

Laseroterapia

Terapia przy pomocy urządzeń do laseroterapii biostymulacyjnej (niskoenergetycznej) poprawia mikrokrążenie oraz ma działanie przeciwzakrzepowe. Jest także skuteczną metodą w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń, oparzeń, odmrożeń czy odleżyn. Ponadto jest wykorzystywana do leczenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych i kontuzji sportowych, choć w tych schorzeniach szybsze efekty można osiągnąć laserami wysokoenergetycznymi.