Blog

Aktualności, Wydarzenia

Chcesz poznać nowe terapie? Przyjdź na najbliższe szkolenia BardoMed

Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi kursami postanowiliśmy uruchomić nową edycję warsztatów. Tym razem miejscem szkolenia będzie Kraków.

brand manager praca

Aktualności, Wszystkie artykuły

Praca szuka fizjoterapeuty i brand managera (Kraków)

Firma BardoMed producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego szuka osób do pracy:

Aktualności, Wszystkie artykuły

DotFizjo by BardoMed – wywiad z Pawłem Osakiem i Justyną Woźniak

Kilka miesięcy temu na krakowskiej mapie gabinetów fizjoterapeutycznych pojawiła się placówka DotFizjo by BardoMed. Z wywiadu dowiecie się czym wyróżnia się na tle innych gabinetów, jakie metody stosuje i kim są osoby w nim pracujące. 

Aktualności, Wydarzenia

BardoMed na Targach Go Active Show

W dniach 21-23 kwietnia w Nadarzynie/ k. Warszawy odbędą się największe Targi Fitness i sportów siłowych w Polsce. 

Wydarzenia

TERAPIA TECAR – CERTYFIKOWANE WARSZTATY DLA FIZJOTERAPEUTÓW (TRZEBNICA) 10.12.2016

Firma BardoMed zaprasza na warsztaty poświęcone terapii Tecar. 

Wydarzenia

Targi REHABILITACJA 2016

Zastanawiasz się nad zakupem naszych produktów, ale chciałbyś najpierw zobaczyć je na żywo? Teraz nadarza się ku temu okazja! Mamy okazję zaprosić wszystkich zainteresowanych na targi REHABILITACJA 2016 w Łodzi. Organizowane są one już po raz 24 i z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą renomą oraz zainteresowaniem. W poprzedniej edycji brało udział ponad […]

Wydarzenia

Laseroterapia wysokoenergetyczna – certyfikowane warsztaty dla fizjoterapeutów (Kraków) 03.09.2016

Firma BardoMed zaprasza na szkolenie z laseroterapii wysokoenergetycznej. Warsztaty skierowane są dla fizjoterapeutów, którzy w swojej praktyce stosują lub chcieliby zastosować skuteczne metody terapii.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Gabinet z umową pod NFZ czy działalność komercyjna – co wybrać?

Każdy fizjoterapeuta, który decyduje się na otwarcie własnego gabinetu staje przed wyborem – ubiegać się o kontrakt z NFZ-tem  czy zdecydować się na działalność komercyjną? Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Terapia Tecar – czym jest i jak działa?

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu. Dowiedz się, na czym polega ta terapia i na jakie schorzenia jest polecana.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

I wiosenne warsztaty dla fizjoterapeutów. Laseroterapia wysokoenergetyczna

7 maja mieliśmy okazję zorganizować I zajęcia warsztatowe dla fizjoterapeutów z zakresu laseroterapii wysokoenergetycznej. Poniżej chcielibyśmy podzielić się fotorelacją ze szkolenia, a także opiniami uczestników. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Laseroterapia wysokoenergetyczna – szybkie efekty przeciwbólowe, długotrwały efekt regeneracyjny

Pojęcie bólu towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Bez bólu i cierpienia nie istniejemy – twierdził starożytny dramaturg Eurypides. Jednak wraz z postępem technologicznym powstają coraz to nowe rozwiązania, które mają przynieść człowiekowi ulgę w walce z jego dolegliwościami. Jednym z nich jest laseroterapia wysokoenergetyczna, czyli wykorzystywanie promieniowania laserowego w celach leczniczych.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wydarzenia

Zapraszamy na I wiosenne warsztaty dla fizjoterapeutów. Laseroterapia wysokoenergetyczna

Firma BardoMed zaprasza na pierwsze, wiosenne, bezpłatne szkolenie z laseroterapii wysokoenergetycznej.  Warsztaty skierowane są dla fizjoterapeutów, którzy w swojej praktyce stosują lub chcieliby zastosować skuteczne metody terapii takie jak: laseroterapia wysokoenergetyczna, fala uderzeniowa czy terapia Tecar.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Lasery wysokoenergetyczne – najczęściej zadawane pytania

Laseroterapia wysokoenergetyczna to obecnie jedna z najbardziej popularnych i skutecznych terapii fizykalnych. Pomaga przywrócić naturalne zdolności organizmu do regeneracji, zapewniając trzy efekty: przeciwbólowy, przeciwzapalny i biostymulacyjny. Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące laserów wysokoenergetycznych. 

Aktualności, Wydarzenia

BardoMed zaprasza na TARGI REHABILITACJA 2015

Przyszły tydzień to kolejna, 23 już edycja targów REHABILITACJA 2015. Zapraszamy na nasze stoisko nr 86! 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

7 powodów, dla których warto zainwestować w dobry stół do terapii manualnej (na przykładzie MANUMED Enraf-Nonius)

Moment rozpoczęcia własnej działalności fizjoterapeutycznej stawia każdego terapeutę przed wyborem jednego z najważniejszych elementów gabinetu – stołu rehabilitacyjnego. Od tego jaki stół zostanie wybrany w dużej mierze zależy komfort i skuteczność terapii. Oto 7 powodów, dla których warto wybrać profesjonalny stół do rehabilitacji na przykładzie linii Manumed Enraf-Nonius. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czym są bezobsługowe ultradźwięki? Poznaj Sonopuls 190S

Ostatnio w naszej ofercie pojawiło się kilka nowości, które chcielibyśmy zaprezentować. W niniejszym artykule przedstawimy bezobsługowy aparat do terapii ultradźwiękowej oraz terapii StatUS – Sonopuls 190S. 

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach BardoMed? Odpowiedzi uczestników

25 i 26 maja zorganizowaliśmy na krakowskim AWF konferencję pt. „Rehabilitacja neurologiczna i funkcjonalna”. Na nasze zaproszenie ze Stanów Zjednoczonych do Krakowa przyjechała prowadząca szkolenie Pani Nechama Karman, znany i ceniony praktyk od lat pracujący z dziećmi i dorosłymi ze schorzeniami neurologicznymi. 

Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Zapraszamy na konferencję: Rehabilitacja neurologiczna i funkcjonalna

Firma BardoMed serdecznie zaprasza na konferencję szkoleniową z zakresu rehabilitacji funkcjonalnej i neurologicznej, która odbędzie się 25 i 26 maja 2015 r. w AULI Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie przy Al. Jana Pawła II w Krakowie.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ cz. 3 – wyposażenie gabinetu

W tej części skupimy się na dodatkowo punktowanym przez NFZ sprzęcie do rehabilitacji, który wykracza poza przykłady opisane w cz. 2 – zakres zabiegów fizykoterapeutycznych oraz polecany sprzęt do fizykoterapii. Za jaki sprzęt można dostać dodatkowe punkty, a tym samym zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kontraktu?

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ? cz.2 – zakres zabiegów oraz polecany sprzęt

Gabinet terapeutyczny ubiegający się o kontrakt z NFZ musi przeprowadzać wszystkie dziewięć zabiegów wymienionych w zarządzeniu. Na tym zobowiązania gabinetu się nie kończą, ponieważ oprócz oferowania zabiegów placówka musi również dysponować odpowiednim sprzętem. W niniejszym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z wymaganiami NFZ w zakresie rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ? cz.1 – wyposażenie gabinetu i czas pracy

Każdy gabinet ubiegający się o kontrakt z NFZ musi spełnić kilka wymogów. W niniejszym artykule, pierwszym z serii trzech, przyjrzymy się bliżej wymaganiom dotyczącym zagospodarowania przestrzeni w gabinecie, a także czasu pracy. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Tradycja i nowoczesność w jednym – poznaj nową linię aparatów do fizykoterapii BARDOMED!

Podstawą każdego gabinetu fizjoterapeutycznego jest odpowiednie wyposażenie. Wybór sprzętu do fizykoterapii jest nie lada wyzwaniem – musimy zorientować się w licznych ofertach aparatów do rehabilitacji dostępnych na rynku, pamiętając by wziąć pod uwagę nie tylko jakość, funkcje i markę, ale także cenę. W tej sytuacji postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć sprzęt najwyższej jakości w […]

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Kolekcja Master – stacjonarne stoły rehabilitacyjne na lata! cz. 2

Jednym z trudniejszych zadań dla każdego terapeuty przy doborze specjalistycznego sprzętu jest wybór stołu rehabilitacyjnego. Rynek oferuje wiele alternatywnych produktów, różniących się przede wszystkim wykonaniem oraz ceną. W celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających klientów powstała kolekcja Master – stoły najwyższej jakości, które cechują się wytrzymałością i nowoczesnym wyglądem.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Coccygodynia – czym jest i jak ją leczyć?

Coccygodynia – w naszym kraju stosowana jest także spolszczona nazwa kokcygodynia – jest przewlekłym schorzeniem kości guzicznej, potocznie zwanej kością ogonową. Bóle najczęściej występują w pozycji siedzącej, ale mogą być również odczuwalne podczas stania. Czym jest to schorzenie i jak możemy je leczyć?

Aktualności, Wszystkie artykuły

Jakie zastosowanie ma fala uderzeniowa w kosmetologii?

 Leczenie falą uderzeniową obejmuje wiele schorzeń. Wykorzystywane jest m.in. przy walce z bólami różnego pochodzenia, schorzeniami stawów biodrowych, kości i mięśni, zwapnieniu w obrębie tkanek miękkich oraz podwyższonym napięciu mięśniowym. Swoje zastosowanie znajduje również w kosmetologii.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Fototerapia – sposób na brak słońca

Fototerapia to dział fizjoterapii, który wykorzystuje dobroczynne działanie światła.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ultradźwięki w rehabilitacji

Kolejny artykuł z cyklu: Poznaj świat fizykoterapii dotyczy ultradźwięków. Czym są i jak wykonywać zabieg przeczytasz poniżej.

Aktualności, Porady sprzętowe

Czym jest elektroterapia?

Istotą elektroterapii jest wykorzystanie energii elektrycznej do leczenia chorób układu ruchu. Jakie rodzaje prądów wykorzystywane są przy konkretnych schorzeniach? Dowiesz się z poniższego artykułu. 

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czy tylko leki leczą? – alternatywne metody leczenia.

Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak czasami przestaje dopisywać i trzeba skorzystać z leczenia. Chyba nikt nie lubi łykać setek tabletek, pić nie do końca smacznych syropów, czy też leżeć całymi dniami w łóżku zwijając się z bólu. Z odsieczą przychodzą alternatywne metody leczenia, które w delikatny sposób pomagają pozbyć się wszelkich dolegliwości.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Poznaj świat rehabilitacji

Od listopada rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących rehabilitacji, jej działów, terapii i ciekawostek. Zapraszamy do śledzenia. 

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Zapraszamy na kursy ze Studium Fizjoterapii Zwierząt

  Jeżeli interesują się Państwo rehabilitacją zwierząt i chcieliby poszerzyć zakres swojej wiedzy w tym temacie, to zapraszamy na kursy organizowane przez Studium Fizjoterapii Zwierząt. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wydarzenia

Targi Rehabilitacja 2014!

XXII edycja Targów Rehabilitacja za nami!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed na Targach Rehabilitacja 2014

Bierzemy udział w XXII edycji Targów Rehabilitacja. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska nr 32!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśnia czworobocznego – kuracja falą uderzeniową.

Bóle szyi i karku są dokuczliwymi schorzeniami, które w formie przewlekłej skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Leczenie zachowawcze w tym przypadku często nie przynosi pożądanych rezultatów, dlatego pacjenta kieruje się na operację. Obecnie istnieje alternatywne rozwiązanie – leczenie aparatem Rosetta ESWT  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Bóle w obrębie pachwin i przywodzicieli – fala uderzeniowa

Bóle w obrębie pachwin i kontuzje przywodzicieli są częste wśród piłkarzy, ale ulegają im również sportowcy z innych dyscyplin. W poważnych przypadkach mogą  spowodować długotrwałą przerwę w treningach, dlatego sportowcy szukają leczenia, które zadziała już po pierwszej wizycie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa – kuracja falą uderzeniową

Zespoły bólowe kręgosłupa są najczęstszą dolegliwością, z którą pacjenci zgłaszają się do specjalisty. Powodem ich powszechności jest siedzący tryb życia. Większość przypadków jest nagła i charakteryzuje się dużą bolesnością. Terapia aparatem Rosetta ESWT pozwala rozładować napięcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa już podczas pierwszego zabiegu.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Hallux, paluch koślawy – terapia falą uderzeniową

Hallux jest zniekształceniem stopy, którego przyczyn specjaliści dopatrują się w zbyt ciasnym obuwiu oraz wysokich obcasach. Powszechność obu czynników sprawiła, że schorzenie stało się chorobą cywilizacyjną. Dlatego wciąż poszukuje się nowych, skutecznych metod jego leczenia. Obecnie jedną z najlepiej się sprawdzających jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ból nadgarstka – zabieg falą uderzeniową

Ból, drętwienie palców, trudności z chwytaniem są najczęstszymi objawami zespołu cieśni nadgarstka. W początkowym stadium choroby stosuje się leczenie normalizujące, czyli rehabilitację i wit. B6, jednak często są one mało skuteczne. Jeżeli wasz stan nie poprawia się, warto przyjrzeć się bliżej zabiegom z wykorzystaniem aparatu Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Punkty spustowe – fala uderzeniowa

Mięśniowe punkty spustowe są nadwrażliwymi na ból obszarami pojawiającymi się w stale przeciążanych mięśniach. W ich leczeniu ważna jest wysoka precyzja, którą daje aparat Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ból ścięgna Achillesa – leczenie falą uderzeniową.

    Tradycyjne leczenie rehabilitacyjne urazu ścięgna Achillesa może być długotrwałym i bolesnym procesem, dlatego warto się przyjrzeć alternatywom leczenia. Jedną z nich jest zabieg falą uderzeniową, wykonywany aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed wspiera Emilię Ankiewicz

24 letnia biegaczka urodziła się w Elblągu, jednak swoją karierę sportową rozpoczęła w Braniewie pod skrzydłami Waldemara Gajowniczka. Po występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zajęła trzecie miejsce w biegu przez płotki na 400m, rozpoczęła współpracę z duetem trenerskim Anną Sękowską i Zbigniewem Rolbieckim. Studiując na Gdańskim AWF-ie trenowała pod opieką Anny Sękowskiej w Klubie AZS-AWFiS […]

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed partnerem Medycznego Dnia Nauki

23 maja odbędzie się kolejna edycja Medycznego Dnia Nauki organizowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Życzenia od Zespołu BardoMed.

Aktualności, Wszystkie artykuły

BardoMed na Targach Rehmed-Plus 2014

Kilka słów podsumowania z naszego uczestnictwa w Targach Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych w Kielcach!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Żyj aktywnie! Produkty MSD do rehabilitacji i fitnessu

Od ponad pół roku jesteśmy oficjalnym dystrybutorem belgijskiej firmy MSD, która działa w ponad 50 krajach na świecie! Oto nasza oferta. 

Aktualności, Wydarzenia

Spotkaj się z nami na Targach Rehmed-Plus!

 3-5 kwietnia czekamy na Ciebie w Kielcach na Targach Rehmed-Plus 2014!

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed na Targach Salmed 2014

Zobacz, jak prezentowaliśmy się tegorocznej edycji targów poznańskich dla branży medycznej!

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Odwiedź stoisko BardoMed na Targach Salmed!

Bierzemy udział w Targach Salmed 2014. Dlaczego warto nas odwiedzić?

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed wspiera zapasy!

Jak większość dzieciaków, co dzień po szkole aż do zmroku biegaliśmy pod blokiem. Myślę, że mało, który z nas wiedział wtedy, co chce robić w życiu – mówi Koordynator Sekcji Zapaśniczej Wisły Kraków – Piotr Budzyn. Jak potoczyło się życie Piotra i współpraca pomiędzy firmą BardoMed, a Sekcją? Przeczytajcie. 

DSC_1183

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Karpackie Klimaty 2013 z udziałem KAP BardoMed

W dniach 24-25 sierpnia w Krośnie odbyła się impreza pod nazwą Karpackie Klimaty 2013. Uczestniczyliśmy w niej promując naszą nową inicjatywę – Krośnieńską Akademię Piłkarską Bardomed.