Łokieć tenisisty – leczenie falą uderzeniową

Łokieć tenisisty - terapia falą uderzeniową Rosetta ESWT

„Łokieć tenisisty”, tzw. entezopatia, to schorzenie mięśni prostowników nadgarstka, zlokalizowane w miejscu przyczepu proksymalnego. Dostępną i skuteczną metodą rehabilitacji dolegliwości  jest terapia falą uderzeniową aparatem Rosetta ESWT.

 

 

 

Entezopatia to dolegliwość pojawiająca się najczęściej w przedziale wiekowym 30-65 lat. U osób trenujących tenisa przyczyną pojawienia się schorzenia jest niewłaściwe wykonywanie backhandu. U większości pacjentów – 90% – jego pojawienie się nie jest w żaden sposób związane z grą w tenisa. Najczęstszą przyczyną powstawania dolegliwości są powtarzające się ruchy pronacji i supinacji przedramienia, zginania / prostowania nadgarstka oraz przeciążenia podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów przy dłoniach skierowanych w dół.

W celu złagodzenia uczucia bólu i regeneracji chorego miejsca zalecane jest leczenie falą uderzeniową przy pomocy aparatu Rosetta ESWT. Zabieg pobudza mikroobieg i metabolizm komórkowy, dzięki czemu proces odnowy chorego miejsca jest znacznie przyśpieszony, przy jednoczesnym zniwelowaniu dolegliwości bólowych.

Aparat Rosetta ESWT jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wyposażony jest w 2 niezależne kanały terapeutyczne, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie jednocześnie 2 zabiegów. Ważnym aspektem jest brak dodatkowych kosztów eksploatacji urządzenia, ponieważ aplikatory nie wymagają regularnej wymiany podzespołów. Więcej informacji o terapii falą uderzeniową Rosetta ESWTwww.rosetta-eswt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zabezpieczenie antyspamowe *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>