GIOCO - miejscowa krioterapia z kompresją 

Aparaty do krioterapii miejscowej i drenażu

GIOCO Cryo-2 i GIOCO CryoTec-2 to aparaty, które umożliwiają wykonanie dwóch zabiegów: krioterapii miejscowej i drenażu limfatycznego (uciskowego). Dzięki temu można zwiększyć efekty terapeutyczne obu tych zabiegów.

Urządzenia są kompaktowe, ważą ok. 2 kg, gdy są puste i zostały umieszczone w bardzo wygodnej torbie transportowej. Gdy chcemy wykonać zabieg, to wystarczy do sterownika podłączyć 2-litrowy zbiornik na zimną wodę i lód oraz wybrany mankiet chłodząco-kompresyjny. Producent oferuje mankiet na stopę i kostkę, łydkę, kolano, na udo, na rękę i nadgarstek, łokieć, bark oraz jeden mankiet na biodro, plecy i żebra.

Urządzenia umożliwiają regulację temperatury (od 5 do 20 stopni C) oraz kompresji (od 0 do 70 mmHg). Dostępne cykle pracy to: kompresja stała (ciągła) lub przerywana, czyli 20-sekundowa kompresja, 10-sekundowa dekompresja. Dodatkowo w modelu GIOCO CryoTec-2 dostępnych jest 6 skonfigurowanych trybów pracy oraz tryb niestandardowy, który umożliwia ustawienie własnych parametrów (cyklu pracy, zakresu ciśnienia i poziomu ekstrakcji energii).

Zastosowanie aparatów GIOCO

Aparaty do krioterapii i drenażu limfatycznego najczęściej stosowane są do leczenia kontuzji u sportowców. Świetnie sprawdzają się jako podręczne wyposażenie fizjoterapeuty sportowego, ponieważ zabieg można przeprowadzić nawet na boisku, podczas treningu czy w czasie zgrupowań. Terapię można wykonać zaraz po urazie i przynosi ona natychmiastowy efekt przeciwbólowy. Z aparatów GIOCO korzystają również terapeuci w gabinetach rehabilitacyjnych i kosmetolodzy w salonach beauty & wellness.

Najpopularniejsze zastosowania aparatów do krioterapii miejscowej oraz drenażu to:

  • urazy w stanie ostrym lub przewlekłym: zwichnięcia, stłuczenia, pęknięcia lub złamania kości, uszkodzenia ścięgien,
  • wszelkiego typu kontuzje,
  • zapalenia stawów lub ścięgien,
  • pooperacyjne objawy np. po odbudowie więzadła lub naprawie pierścienia rotatorów,
  • obrzęk,
  • siniaki,
  • krwiaki,
  • regeneracja po dużym wysiłku fizycznym.

W kosmetologii stosowane są przede wszystkim do szybkiego usunięcia obrzęków, opuchlizny i związanego z nimi ogólnego dyskomfortu.

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję