Laser wysokoenergetyczny Exand
Zamknij
1/1
Zamknij
Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
 • Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)
1/9

Laser wysokoenergetyczny Exand MY 25W/1064 nm (terapeutyczny)

Laser wysokoenergetyczny Exand 25 (moc 25 W, długość fali 1064 nm) terapeutyczny. W zestawie okulary ochronne (2 szt.) oraz końcówki aplikatora (2 szt.). 

Zapytaj o produkt

79 500,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie
Darmowa dostawa

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Dane techniczne:

 
ModelExand MY 25/1064 nm terapeutyczny
Waga18 kg
Zasilanie100÷230V 50÷60 Hz
Gotowe programy60 schorzeń z interaktywnymi ilustracjami i protokołami podzielonymi według fazy schorzenia
Cykl pracyciągły, impulsowy, super-impuls, stochastyczny E2C
Długość wiązki laserowej1064 nm
Moc wiązki laserowej25 W
Tryb impulsówmanualny, pojedynczy impuls, seria impulsów oraz tryb własny oraz specjalne: dżul, czasowy, punktów spustowych
Wyświetlaczekran dotykowy TFT 5.7''
Absorpcja160 VA
ZgodnośćIEC/EC 60601-1 60601-1-2
CertyfikatCE0068
DyrektywaKlasyfikacja IIb
Wymiary600x350x400 mm
KlasaIV
Efekty pracybiostymulacyjny, przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, zwolnienie napięcia
Kalibracjasystem kontroli graficznej i akustycznej emisji lasera na końcu uchwytu
+
Rozwiń całą listę

Aparty z serii Exand posiadają wysokiej jakości 5,7 calowy, kolorowy ekran dotykowy. Exand zawiera ponadto, dużą, interaktywną bazę danych, w której występuje 60 schorzeń.


EFEKTYWNE LECZENIE:

Wiązka laserowa aparatów Exand, dzięki technologii wiązania kwantowego złota i cyny charakteryzuje się bardziej skupionym i precyzyjnym działaniem niż w przypadku zwykłego lasera półprzewodnikowego, co wpływa na lepsze leczenie. Większy przedział długości skupionych oraz zrównoważonych fal daje lepsze efekty terapeutyczne. 


OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW:

Aparaty z serii Exand nie wymagają kosztownej konserwacji w przeciwieństwie do starszych laserów neodymowych Nd:YAG (kosztowna wymiana lampy). Technologia o wysokiej wydajności gwarantuje długotrwałe efekty. Zdolność lasera do przenikania na dużą głębokość jest często nieprawidłowo przypisywana jedynie długości fali. W rzeczywistości to moc ma zasadnicze znaczenia w działaniu terapeutycznym lasera na tkanki. Większa moc przekazuje więcej energii, przezwyciężając naturalne rozproszenie światła lasera i osiągając źródło urazu. 


MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ PRACY LASERA:

Wiele schorzeń, które dotykają układu nerwowego znajduje się głęboko. W takich przypadkach terapia laserowa ma fundamentalne znaczenie. Jedną z korzyści terapii wysokoenergetycznej jest możliwość pracy na głębokości i rozwiązania przyczyny schorzenia u jego źródeł. Cecha ta jest przypisana dwóm właściwościom lasera: długości fali oraz mocy

Im większa ilość energii jest przekazywana, tym większa jej ilość może zostać przyswojona przez tkanki. 

W laserach o niskiej mocy energia zmniejsza się stopniowo i nie można dzięki niej wywołać znacznych zmian w głębszych warstwach tkanek. 


SZEROKI WACHLARZ TRYBÓW EMISJI:

Technologia wiązania kwantowego złota i cyny w laserach Exand pozwala na zastosowanie wielu, różnych trybów emisji w celu zmaksymalizowania pożądanego efektu terapeutycznego.

WIELOFUNKCYJNA TERAPIA LASEROWA, DZIĘKI ZASTOSOWANIU 7 trybów emisji:

 • TRYB EMISJI CIĄGŁEJ - ten typ energii jest w stanie wywołać procesy biostymulacji komórkowej, zwiększając produkcję ATP. Tryb ten jest potrzebny do wywołania procesu regeneracji tkanek, przyspieszając czas powrotu do zdrowia. Przeznaczony jest do schorzeń, w których uraz leży głęboko. 
 • POJEDYNCZY IMPULS - emisja lasera jest skupiona w pojedynczym impulsie o wysokiej energii i precyzyjnej dawce. Aby zagwarantować najlepsze leczenie należy dostosować amplitudę pojedynczego impulsu. 
 • TRYB IMPULSOWY - tryb ten pozwala na optymalizację emisji lasera zgodnie z fototypem pacjenta. Przynosi efekty pro oraz przeciwzapalne oraz zwiększa biostymulację. 
 • SERIA IMPULSÓW - szczególnie wskazany w leczeniu patologii nawrotowych, w których występuje przewlekły ból. 
 • TRYB PRZECIWZAPALNY (ANT-INF) - polega na uwolnieniu tlenku azotu, co ma zasadnicze znaczenie dla zrównoważenia mikrokrążenia. 
 • TRYB STOCHASTYCZNY E²C - wytwarza impulsy lasera o różnej mocy, oddziałując z obwodowym system nerwowym. Emisja lasera z połączeniu z działaniem termo-mechanicznym pozwala na szybkie blokowanie sygnałów bólowych. Ma także działanie przeciwbólowe. 
 • TRYB WŁASNY - istnieje możliwość spersonalizowania emisji poprzez regulację współczynnika wypełnienia i parametrów częstotliwości, co pozwala "tworzyć" tryby impulsowe oraz super-impulsowe w zależności od wymaganych właściwości terapii. 

Każdy z trybów wywołuje inne korzyści i posiada inne cechy, zakres możliwości, z których można wybrać najlepsze do terapii przewlekłych i ostrych schorzeń. 


ZALETY: 

 • Efekt przeciwbólowy - przynosi szybką ulgę w bólu, bez skutków ubocznych. Dzięki innowacyjnym trybom emisji, Exand pozwala na dostosowanie energii, tak by szybko zwalczyć ból mięśni i stawów. 
 • Efekt przeciwzapalny - dzięki głębokiej stymulacji tkanek, powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, zwiększając dotlenienie, a tym samym aktywując główne aktywności metaboliczne.
 • Efekt biostymulacyjny - praca laserów z serii Exand polega na ułatwieniu energetycznych procesów komórkowych, poprzez zwiększanie przebudowy tkanek i stymulację produkcji kolagenu. 

BIBLIOTEKA SCHORZEŃ:

Aparaty serii Exand wyposażone są w bibliotekę ponad 60 schorzeń z protokołami interaktywnymi podzielonymi według fazy schorzenia. Oprogramowanie to dostarcza graficzną informację zwrotną, która pokazuje moc, czas oraz energię dostarczaną przez laser. 

Funkcjonalność Mec OS Real Time (w czasie rzeczywistym) umożliwia wprowadzenie dokładnych wymiarów obszaru, który ma być poddany leczeniu, zapewniając tym samym prawidłową dawkę leczenia. 


TRYBY:

 • Tryb czasowy/dżul - w pierwszym trybie operator wskazuje czas trwania terapii, a Exand zatrzymuje dostarczanie energii gdy określony czas zostanie osiągnięty. W trybie dżul zaś operator może ustawić dawkę energii do terapii. Dostawa energii zakończy się gdy ustalona wartość zostanie osiągnięta. 
 • Tryb punktów spustowych - pozwala leczyć punkty spustowe, dawka dla każdego punktu jest ustawiania w dżulach, a system informuje operatora kiedy ustalona dawka zostanie osiągnięta. 
 • Fototyp - skóra posiada szereg właściwości, które mogą mieć wpływ na wchłanianie promieniowania laserowego do tkanek. W związku z tym w laserze Exand można wybrać fototyp skóry najbliższy temu, który chcemy leczyć. 
 • Protokoły efektów - aparaty Exand posiadają specjalne tryby w celu uzyskania 5 głównych efektów terapeutycznych (biostymulacyjny, przeciwbólowy, przeciwzapalny, anty-obrzękowy, uwolnienia napięcia). W momencie, gdy terapeuta wybierze dany tryb, Exand przenosi nas go do ustawień leczenia, tak by osiągnąć najlepsze rezultaty. 

DOKŁADNOŚĆ I KONTROLA:

 • System kalibrujący, który sprawdza efektywną emisję lasera, kalibracja jest dokładna, gdyż jest prowadzona bezpośrednio przez końcówkę uchwytu. 
 • Kontrola temperatury głowicy lasera zapewnia bezpieczeństwo użytkowania lasera. 

TRYB ScanX (opcjonalnie)

Dzięki opatentowanemu stożkowi magnetycznemu, Exand może być używany jako laser, do którego obsługi niepotrzebna jest osoba wykonująca zabieg. Aplikator stożkowy ScanX jest wykonany ze specjalnego materiału biokompatybilnego, doskonale tolerowanego przez pacjenta. Ponadto, posiada on bibliotekę schorzeń z 60 przypadkami. Istnieje możliwość przerwania leczenia, dzięki przyciskowi bezpieczeństwa.

Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt

Strefa do pobrania

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję