Prezentacja Doctor Tecar
Zamknij
1/10
Zamknij
Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
 • Doctor Tecar AVX
1/7
Doctor Tecar AVX Zobacz większe

Oceń produkt: 
5.00 5 2

Aparat do terapii Tecar - Doctor Tecar AVX

Bezobsługowy aparat Doctor Tecar AVX umożliwia przeprowadzenie w tym samym czasie terapii TECAR oraz kinezyterapii lub treningu funkcjonalnego. Posiada on wszystkie funkcjonalności aparatu Doctor Tecar Standard i kilka unikalnych modułów. W zestawie znajduje się także przewód do automatycznej aplikacji i samoprzylepne elektrody. To nowoczesna terapia opatentowana przez firmę Mectronic Medicale.

Zapytaj o produkt

45 900,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie
Darmowa dostawa

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Sekret terapii za pomocą sprzętu Doctor Tecar tkwi w połączeniu fali radiowej z działaniem prądu zmiennego naprzemiennego. Terapia ta opiera się na oddziaływaniu ciepła na organizm, które powstając na poziomie komórkowym, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i przyspiesza metabolizm tkanek poddanych zabiegowi. Terapia Tecar rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami kości, stawów, jak również urazami więzadeł oraz mięśni.

Szczegółową prezentację terapii oraz aparatu Doctor Tecar AVX przedstawiliśmy w filmie:

Terapia aparatem Doctor Tecar jest bezinwazyjna i przynosi szybkie efekty. Jej działanie doceniają m.in. największe kluby sportowe, takie jak AC Milan, Trentino Volley, a także Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej.

Partnerzy Mectronic Medicale - AC Milan, Trentino Volley i inni

Co zyskasz dzięki aparatowi Doctor Tecar AVX?

 1. Podczas zabiegu przekażesz pacjentowi bardzo dużą dawkę energii wprost do komórek w jego ciele, co będzie miało wpływ na przyspieszenie procesu rekonwalescencji.
 2. W krótkim czasie osiągniesz efekt zmniejszenia bólu poprzez aktywację mikro-krążenia i przyspieszenie metabolizmu na poziomie komórkowym.
 3. Przy pomocy tylko jednej głowicy będziesz w stanie skutecznie wyleczyć choroby mięśni i kości.
 4. Osiągniesz efekt działania przeciwzapalnego, poprzez szybką redukcję skupienia płynów zapalnych.
 5. Zabieg zadziała na pacjenta biostymulująco poprzez wzrost temperatury i przyspieszenie przepływu krwi, elektrolitów oraz metabolizmu.
 6. Przeprowadzisz drenaż limfatyczny, dzięki któremu usprawnisz przepływ limfy.
 7. Wykonasz efektywną terapię punktów spustowych, oszczędzając swoją energię oraz czas.
 8. By uzyskać lepsze efekty terapeutyczne, możesz połączyć terapię Tecar z kinezyterapią lub treningiem funkcjonalnym. Wystarczy, że wybierzesz jeden z trybów automatycznych i skorzystasz z przewodu do automatycznej aplikacji.
 9. Aparat będzie Twoim pomocnikiem w terapii manualnej.
 10. Po zabiegu Twój pacjent będzie odprężony i zrelaksowany, bowiem zabieg jest niezwykle przyjemny.
 11. Dostosujesz przebieg zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 12. Otrzymasz gwarancję bezpieczeństwa terapii bez skutków ubocznych.

Najważniejsze efekty terapeutyczne

Terapia Tecar - podczas jednego zabiegu - umożliwia osiągnięcie kilku efektów terapeutycznych:

 • Działanie przeciwbólowe - aktywacja mikrokrążenia umożliwia szybkie wchłanianie obrzęku oraz katabolitów zapalnych (łącznie z substancjami algogenicznymi), a bezpośrednie oddziaływanie na punkty zapalne powoduje szybkie unaczynienie tkanki niedokrwionej oraz łącznej.
 • Działanie przeciwzapalne - rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz szybka aktywacja mikrokrążenia znacząco redukuje skupienie płynów zapalnych.
 • Działanie biostymulacyjne - zwiększony przepływ krwi, redukcja homeostazy, aktywacja perystaltyki limfatycznej, zwiększony przepływ elektrolitów.
 • Przywraca prawidłowy metabolizm.

Zastosowanie aparatu Doctor Tecar AVX

Terapia przy wykorzystaniu aparatu Doctor Tecar posiada szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana do leczenia następujących schorzeń i dolegliwości:

 • kontuzje sportowe,
 • zwichnięcia,
 • urazy mięśni,
 • następstwa zerwanych ścięgien,
 • zapalenie ścięgna,
 • łokieć tenisisty,
 • konflikt podbarkowy,
 • zapalenie kaletki maziowej,
 • zespół cieśni nadgarstka,
 • bóle pachwin,
 • bóle lędźwiowe,
 • bóle szyjne,
 • bóle skurczowe,
 • rwa kulszowa,
 • zwyrodnienie stawu biodrowego,
 • zwyrodnienie stawu kolanowego,
 • osteoartroza,
 • gonartroza.

Ponadto terapia wykorzystywana jest w gabinetach kosmetologicznych do ujędrniania ciała, redukcji zmarszczek, poprawy owalu twarzy, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Najważniejsze funkcjonalności aparatu Doctor Tecar AVX

Aparat Doctor Tecar AVX jest urządzeniem bezobsługowym i posiada kilka unikalnych modułów, które nie występują w aparacie Doctor Tecar Standard. Wyróżnia go przede wszystkim obecność trybu AVX oraz technologii Switching Real Time.

Tryb AVX

Tryb ten pozwala terapeucie na:

 1. Połączenie terapii Tecar z kinezyterapią lub treningiem funkcjonalnym.
 2. Przeprowadzenie terapii z wykorzystaniem elektrod samoprzylepnych naklejanych na ciało pacjenta.
 3. Wykonanie terapii wraz z podaniem leku (działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne), dzięki zastosowaniu trybu transportu.
 4. Wybór pomiędzy trybem automatycznym a automatycznym pulsacyjnym w zależności od stanu schorzenia (przewlekły bądź ostry).
 5. Minimalizację ryzyka poparzenia i maksymalizację efektów terapeutycznych - aparat automatycznie dopasowuje moc zabiegu do aktualnego wypełnienia komórki energią.

Technologia Switching Real Time

Łączy działanie trzech trybów: automatycznego, automatycznego pulsacyjnego oraz trybu przepływu (transportu).

 • Tryb automatyczny zaprojektowany został, by terapeuci nie musieli ręcznie dostosowywać ustawień terapii. Aparat na bieżąco kontroluje poziom wypełnienia komórek energią.
 • Automatyczny tryb pulsacyjny stworzony został poprzez połączenie Pulsacyjnego Trybu Automatycznego oraz Pulsacyjnego, dzięki czemu leczenie odbywa się poprzez pulsowanie, które redukuje skoki temperatury oraz udoskonala proces terapeutyczny.
 • Tryb przepływu umożliwia głębokie wchłanianie aktywnych substancji poprzez transfer energetyczny. To nieinwazyjna metoda, umożliwiająca dostarczenie organizmowi substancji aktywnych zawartych w kremach przez skórę.

Ponadto aparat Doctor Tecar AVX zawiera wszystkie funkcjonalności, które występują w wersji Doctor Tecar Standard. Prezentujemy je poniżej.

Tryb kondensacyjny i rezystywny

W zależności od rodzaju schorzenia, istnieje możliwość użycia dwóch różnych trybów. Tryb kondensacyjny (pojemnościowy) jest zalecany w przypadku leczenia tkanek bardziej uwodnionych (tkanki mięśniowej, układu krwionośnego, układu limfatycznego), natomiast tryb oporowy rezystywny (oporowy) stosuje się w przypadku terapii tkanek mniej uwodnionych (tkanka kostna, chrzęstna, ścięgna, więzadła).

Pojedynczy uchwyt

Doctor Tecar oferuje pojedynczy uchwyt, kontrolujący zarówno tryb kondensacyjny, jak i oporowy. Wydając proste polecenie, można łatwo zmienić tryb pracy urządzenia.

Aparat Doctor Tecar - system Bio-transfer

System Bio-transfer

Doctor Tecar posiada innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazanej do tkanki, co widoczne jest na wyświetlaczu i sygnalizowane odpowiednim dźwiękiem. System ten mierzy energię przekazaną do tkanki w leczonym miejscu, w zależności od ustawień czasu i mocy. Ponadto system umożliwia ocenę aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu elektrolitów, pokazując różnorodność oporu elektrycznego podczas leczenia, w porównaniu do wartości pierwotnych w spoczynku. Różnorodność oporu trwa do końca leczenia, zapewniając prawidłowe i nieustanne natlenowanie wszystkich części leczonych tkanek.

Aparat Doctor Tecar - system Bio-transfer

Układ sprzęgający i biowrażliwość

Każdy pacjent posiada indywidualne cechy bioelektryczne. Właśnie dlatego Doctor Tecar jest kompatybilny z układem sprzęgającym, umożliwiając operatorowi dopasowanie ustawień biowrażliwości do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Moduł pulsacyjny

Dzięki temu trybowi dostawy energii mają miejsce w regularnych odstępach czasu. Przerwy między jednym, a kolejnym impulsem umożliwiają kontrolę przepływu energii do tkanek, zachowując jednocześnie odpowiedni poziom ciepła, dzięki któremu homeostaza komórkowa przebiega prawidłowo. Ponadto tryb pulsacyjny umożliwia operatorowi urządzenia indywidualne ustawianie przerw, gwarantując personalizację ustawień dla każdego pacjenta.

Tryb minutnik/dżule

Doctor Tecar umożliwia stosowanie dwóch dodatkowych trybów - trybu dżuli, który kontroluje ilość dostarczanej energii oraz trybu czasu trwania terapii, zaprezentowanego na wyświetlaczu w postaci minutnika. Śledzenie czasu i energii dostarczonej przez system odbywa się poprzez monitorowanie parametrów pokazywanych na ekranie.

Obszerna biblioteka schorzeń

W aparacie Doctor Tecar występuje wykaz ponad 60 schorzeń wraz ze zdjęciami 3D oraz opisami poszczególnych faz terapii.

Aparat Doctor Tecar - biblioteka schorzeń

Zawartość zestawu z aparatem Doctor Tecar AVX

Aparat do terapii Doctor Tecar AVX składa się ze sterownika, głowicy do terapii TECAR, 3 okrągłych aplikatorów do głowicy TECAR, elektrody biernej (małej i dużej), przewodu do automatycznej aplikacji, elektrod samoprzylepnych 40 x 80 mm (w zestawie 120 sztuk), samoprzylepnych elektrod biernych (25 sztuk), kremu do terapii TECAR, wygodnej torby do transportu oraz przycisku bezpieczeństwa.

Dodatkowo rekomenduje się zakup głowicy bipolarnej, która jest szczególnie przydatna w przypadku stosowania terapii TECAR w gabinetach kosmetologicznych do ujędrnienia wybranych partii ciała, usuwania kurzych łapek, cieni pod oczami, drugiego podbródka czy spłycenia zmarszczek.

Obsługa urządzenia Doctor Tecar AVX

Obsługa aparatu do terapii TECAR jest niezwykle prosta i przyjemna. W aparacie zastosowano duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz, który znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia.

Po podłączeniu wszystkich niezbędnych akcesoriów do aparatu, terapeuta włącza go przyciskiem umieszczonym z tyłu. Na ekranie dotykowym oraz przy pomocy wygodnego pokrętła może wybrać takie parametry jak: tryb zabiegu, minutnik/dżule, biblioteka schorzeń, praca w trybie AVX oraz menu, w którym można znaleźć m.in. takie informacje jak: przewodnik po terapii TECAR, prezentację, ustawienia własne. Może także skorzystać z gotowych ustawień, które dostępne są w bogatej, interaktywnej bibliotece schorzeń (ponad 60 patologii).

Spośród przedstawionych części ciała fizjoterapeuta wybiera obszar dotknięty schorzeniem, np. łokieć. Następnie aparat proponuje konkretne patologie. Terapeuta wybiera jedną z nich np. zapalenie nadkłykcia. W kolejnym kroku określa stan: ostry lub chroniczny. Po wybraniu powyższych parametrów, aparat wyświetla protokół terapeutyczny wraz z wartościami mocy i czasu, trybem oraz kolejnymi fazami. Trójwymiarowy obraz pokazuje, w którym miejscu na ciele pacjenta należy przykleić samoprzylepne elektrody (trzy aktywne oraz jedną bierną).

Zobacz akcesoria dodatkowe

ZALETY:

 
 • Terapia Tecar to innowacyjna metoda, która początkowo stosowana była wyłącznie w leczeniu sportowców. Teraz korzystać z niej może szersze grono pacjentów. 
 • Rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami kości, stawów, jak również urazami wiązadeł oraz mięśni. 
 • Urządzenie posiada innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazanej do tkanki, co widoczne jest na wyświetlaczu i sygnalizowane odpowiednim dźwiękiem.
 • Wyposażone jest również w tryb AVX, który umożliwia integrację 3 nowych trybów: automatycznego, pulsacyjnego, transportu.
 • W aparacie Doctor Tecar występuje wykaz ponad 60 schorzeń wraz ze zdjęciami 3D oraz opisami poszczególnych faz. 

Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt

Strefa do pobrania

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję