Prezentacja aparatów do przenośnej fizykoterapii
Zamknij
1/2
Zamknij
Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS
  • Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS
  • Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS
  • Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS
1/3
Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS Zobacz większe

Oceń produkt: 
5.00 5 2

Przenośny aparat do elektroterapii SMART TENS i EMS

Elektroniczny stymulator SMART TENS jest urządzeniem medycznym przeznaczonym do użytku dla dorosłych.

Zapytaj o produkt

385,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Dane techniczne:

 
Zasilaniebaterie 4,8 V 2300 mAh
Max. pobór prąduwejście 100/240 VAC 50/60 Hz 0.2 A, wyjście 6.8 VDC 0.3 A
Wymiary153x91x38 mm
Regulowany zegar1-90 minut

Elektroniczny stymulator SMART TENS jest urządzeniem medycznym przeznaczonym do użytku dla dorosłych. Przed użyciem należy przeczytać instrukcję obsługi, do użytku domowego.

SMART TENS jest urządzeniem do aplikacji mikroimpulsów elektrycznych oraz energii przekazywanej ciału ludzkiemu poddanemu stymulacji. Energia może być zmieniana zgodnie z parametrami typowymi dla każdego rodzaju impulsu. Może być używana do wielu celów, od redukowania bólu, relaksacji mięśni po intensywnym wysiłku, wzmacniania mięśni po leczenie krwiaków.

SMART TENS jest jedynym produktem do użytku domowego w swojej kategorii mającym możliwość dostosowania 1 programu  TENS oraz 1 programu EMS do potrzeb użytkownika lub wymagań fizjoterapeuty (możliwość programowania). Ponadto, SMART TENS oferuje szerokie możliwości w leczeniu ostrych stanów bólowych (programy TENS) oraz wzmacnianie mięśni i ich stymulację (programy EMS).

Terapia TENS jest reprezentatywną  techniką terapii głównie stosowanej do celów zwalczania bólu w fizjoterapii. Znajduje ona zastosowanie w problemach bólowych różnorodnego pochodzenia, takich jak ostre lub chroniczne dolegliwości bólowe, bóle mięśniowe, pooperacyjne oraz bóle poporodowe. Rozróżnia się techniki terapii TENS ze względu na mechanizm działania: TENS konwencjonalny, TENS endorfiniczny, TENS sekwencyjny, TENS maksymalnej wartości, TENS o krótkich intensywnych uderzeniach.

Terapia EMS jest metodą stymulacji, która prowokuje skurcze mięśniowe za pomocą impulsów elektrycznych. Podobnie jak w przypadku terapii TENS, impulsy stymulujące aplikowane są pacjentowi za pomocą elektrod umiejscowionych w pobliżu mięśni, które są leczone. Technika EMS stosowana jest szczególnie w terapii  rehabilitacji mięśniowej:  pourazowej i pooperacyjnej, ale również jako pomoc uzupełniającą w aktywności sportowej zarówno do celów terapeutycznych jak i polepszających efekt wizualny.

Zawartość zestawu:

- SMART TENS

- Zapięcie do paska

- 2 przewody

- 4 żelowane elektrody

- Instrukcja obsługi

- 4 baterie (AAA)

- Torba przenośna

Programy:

- 6 programów zapisanych TENS

- 1 program wolny TENS

- 5 programów zapisanych EMS

- 1 program wolny EMS


Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt

Strefa do pobrania

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję