Blog

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze pytania o terapię TECAR zadawane przez klientów

Terapia TECAR wciąż jest innowacyjną metodą leczenia pacjentów w Polsce i wokół niej pojawia się wiele pytań. W związku z tym, że lubimy, kiedy pytania mają odpowiedzi, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na jedne z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów i terapeutów zainteresowanych tą metoda fizjoterapii.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Krioterapia w sporcie – zabieg krioterapii miejscowej

Krioterapia znajduje zastosowanie nie tylko u osób dotkniętych rozmaitymi schorzeniami, ale także u sportowców. Dlaczego krioterapia miejscowa jest tak często stosowana w sporcie i jakie przynosi rezultaty? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Rodzaje masażu stosowane w fizjoterapii i sporcie – przegląd

Masaż to najbardziej znana forma pracy z ludzkim ciałem. Wraz z rozwojem wiedzy na temat budowy i reakcji organizmu na zadawane mu bodźce, powstały różne rodzaje masażu. Dzięki zastosowaniu odmiennych technik, jesteśmy w stanie uzyskać różne reakcje organizmu: od rozluźnienia, odprężenia przy masażu relaksacyjnym do pełnej mobilizacji przy masażu sportowym startowym. 

Czytaj dalej

Porady eksperta

Krioterapia – wskazania i przeciwwskazania

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, jest coraz częściej stosowanym zabiegiem wśród osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi, stanem zapalnym oraz obrzękami. Tego typu rozwiązanie umożliwia pobudzenie naturalnych reakcji organizmu, a co za tym idzie – przywrócenie równowagi w ciele pacjenta.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Tendinopatia – przyczyny schorzeń ścięgien i najskuteczniejsze metody leczenia

Czym jest tendinopatia i jakich ścięgien najczęściej dotyczy? Dlaczego nie wolno lekceważyć zapalenia ścięgna? Z jakich metod leczenia tendinopatii mogą korzystać fizjoterapeuci? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Kolano biegacza – fizjoterapia i kinezyterapia

Kolano biegacza to jedna z najczęstszych kontuzji u osób regularnie uprawiających bieganie. Schorzenie pojawia się nagle, nie dając wcześniej żadnych objawów, które mogłyby alarmować o rozwoju kontuzji. Jakie są przyczyny urazu i jak go rozpoznać? Jak leczyć kolano biegacza za pomocą fizjoterapii i kinezyterapii? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji – co to tak naprawdę oznacza?

Rosetta ESWT to jedyny dostępny na polskim rynku aparat do terapii falą uderzeniową, który nie generuje kosztów eksploatacji. Szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób działa Rosetta ESWT i w jakich gabinetach znajduje zastosowanie.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Tecar AVX, czyli połączenie terapii Tecar i kinezyterapii – na czym polega zabieg?

Terapia Tecar to metoda fizykoterapii, która dotarła do Polski z Włoch, gdzie od kilkunastu lat z powodzeniem stosowana jest w wielu gabinetach rehabilitacyjnych oraz klubach sportowych. Terapia Tecar polega na połączeniu fali radiowej oraz prądu naprzemiennego, a za jej najlepszą definicję można uznać: bezpieczny transfer energii do tkanek oraz komórek w bardzo krótkim czasie. Swoje […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Magnetoterapia w domu – kiedy warto wyposażyć się w domowy aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia działa przeciwbólowo, redukuje stan zapalny, przyspiesza wchłanianie obrzęków, gojenie się złamań, jest polecana do leczenia osteoporozy. Ze względu na korzyści i bezpieczeństwo, jakie za sobą niesie ten rodzaj terapii, magnetoterapia może być stosowana w domu. Wyjaśniamy, kiedy warto wyposażyć się w domowy aparat do magnetoterapii i jaki model wybrać.

Czytaj dalej

Wydarzenia

Droga do mistrzostwa – rozmowa z Sebastianem Kasprzykiem, złotym medalistą Mistrzostw Europy w biegach OCR

Z Sebastianem Kasprzykiem rozmawiamy o jego zainteresowaniach sportowych, przygotowaniach do zawodów, sukcesach i… drenażu limfatycznym, który pomaga mu w regeneracji pomiędzy treningami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Czytaj dalej