Blog

Porady eksperta

Zastosowania drenażu limfatycznego w regeneracji sportowej

Drenaż limfatyczny to zabieg mający na celu usprawnienie pracy układu limfatycznego. Istnieją różne możliwości wykonania drenażu limfatycznego – manualnie przez terapeutę lub przy pomocy aparatów do drenażu. W regeneracji sportowców  najlepsze efekty tego zabiegu można uzyskać wykorzystując aparaty do drenażu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Drenaż limfatyczny w warunkach domowych

Drenaż limfatyczny to zabieg polegający na poprawie przepływu limfy w naczyniach limfatycznych. Zastosowanie ma głównie w przypadku obrzęków spowodowanych zaleganiem chłonki i polega na mechanicznym „przepchnięciu” limfy do węzłów chłonnych. Drenaż (masaż) limfatyczny może być wykonany ręcznie, ale tylko przez wykwalifikowanego terapeutę, jak również przy użyciu specjalnych aparatów z pneumatycznymi mankietami. Właśnie dzięki takim urządzeniom, […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jakie wymogi należy spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie na drenaż limfatyczny?

W związku z  dużym zapotrzebowaniem na zabiegi drenażu limfatycznego, to pytanie bardzo często pojawia się wśród naszych klientów. Część osób może nawet nie wiedzieć, że ma możliwość uzyskania dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym m.in. aparatu do drenażu limfatycznego. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy wymogi, które należy spełnić, aby taki sprzęt otrzymać z dofinansowaniem […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu naderwania mięśnia

Laser wysokoenergetyczny świetnie sprawdza się w leczeniu naderwania mięśnia, ponieważ może być stosowany nawet przy ostrym stanie zapalnym. W artykule szczegółowo przedstawiamy, jak wygląda zabieg i podajemy parametry ustawienia lasera wysokoenergetycznego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Magnetoterapia w leczeniu boreliozy

Borelioza to choroba zarówno trudna do zdiagnozowania, jak i leczenia. Tradycyjna terapia polega na leczeniu antybiotykami, ale w uśmierzaniu objawów chorobowych pomocna jest także magnetoterapia. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób można wykorzystać magnetoterapię w leczeniu objawowym boreliozy.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Enraf-Nonius – przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii

Firma Enraf-Nonius jest liderem rynku w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 89 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości sprzęt, który umożliwia terapeutom uzyskanie najlepszych rezultatów ze swoimi pacjentami. W artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii tej firmy.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny stosowany w terapii dzieci

Rehabilitacja pediatryczna wykorzystuje szereg akcesoriów i urządzeń wspomagających terapię. W artykule przedstawiliśmy ich obszerny przegląd – począwszy od tradycyjnych akcesoriów (jak np. akcesoria do kinezyterapii) poprzez urządzenia do elektroterapii aż do najnowszego sprzętu do neurorehabilitacji.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Urazy uda – leczenie laserem wysokoenergetycznym

Szeroko pojęta aktywność fizyczna niewątpliwie przyczynia się do powstawania wielu urazów mięśni kończyny dolnej, a zwłaszcza mięśni uda. Urazy te są leczone różnymi metodami fizjoterapeutycznymi. Tym razem piszemy o leczeniu z zastosowaniem laseroterapii wysokoenergetycznej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie terapii Tecar w leczeniu punktów spustowych i drenażu limfatycznym

Terapia Tecar może być rewelacyjnym uzupełnieniem terapii takich jak np. kinezyterapia, terapia manualna czy osteopatia. W artykule przedstawiamy sposoby przeprowadzenia terapii Tecar w przykładowych schorzeniach.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Łokieć tenisisty – opis schorzenia i leczenia z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Łokieć tenisisty to nazwa entezopatii mięśni prostowników nadgarstka (najczęściej prostownika krótkiego promieniowego). Jest jednym z najczęściej występujących nieurazowych zespołów bólowych okolicy łokcia. W terapii tego schorzenia z powodzeniem stosowany jest laser wysokoenergetyczny. W artykule przedstawiamy przebieg zabiegu i osiągane efekty.

Czytaj dalej