Blog

Porady eksperta

Skręcenie stawu skokowego a fizjoterapia

Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie? Stawu skokowego takie kontuzje dotyczą szczególnie często, a z nim okolicznych tkanek. Dziś skupimy się na skręceniu stawu skokowego. Czym różni się od zwichnięcia, jakie są jego objawy, stopnie urazu oraz metody leczenia? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Czytaj dalej

Wydarzenia

Nowy gabinet partnerski BardoMed w Healthy Center by Ann!

Ostatnio pochwaliliśmy się na naszych profilach w mediach społecznościowych nawiązaniem współpracy  z Centrum Sportu i Dietetyki Anny Lewandowskiej – Healthy Center by Ann w Warszawie, gdzie znajduje się nasz nowy gabinet partnerski Return to Play – Fizjoterapia Sportowa. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć Wam więcej o naszej współpracy. 

Czytaj dalej

Przezskórna elektroliza, Porady eksperta

Tendinopatia ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego – leczenie nowoczesnym sprzętem

Ból barku miewa różne przyczyny – dobrze jak najszybciej skonsultować go z lekarzem, ponieważ jeśli doszło do uszkodzenia ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, to leczenie łagodnego urazu nie będzie kłopotliwe. Dalsze nadwyrężanie tak osłabionego ścięgna może natomiast zakończyć się jego zerwaniem i operacją. Co powinno skłonić nas do wizyty u specjalisty? Jakie formy leczenia może nam zalecić? […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Dyskopatia lędźwiowa – rehabilitacja z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

Dyskopatia lędźwiowa jest jedną z najczęściej występujących chorób kręgosłupa. Wyjaśniamy, jakie są przyczyny tego schorzenia, czym objawia się dyskopatia lędźwiowa i w jaki sposób jest diagnozowana. Przedstawiamy również metody leczenia dyskopatii, w tym skuteczne zabiegi fizykalne, które łagodzą ból i zmniejszają napięcie mięśniowe.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zapalenie rozcięgna podeszwowego – leczenie falą uderzeniową czy laserem wysokoenergetycznym?

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to jedna z najczęstszych przyczyn bólu w okolicy pięty. Dotyka najczęściej biegaczy, ale występuje także u osób, których praca zawodowa wymaga długiego stania. Wyjaśniamy, jakie są przyczyny i objawy zapalenia rozcięgna podeszwowego i przedstawiamy dwie nowoczesne terapie.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Fizjoterapia i kosmetologia, czyli fizjoterapia estetyczna – polecamy sprzęt do gabinetów fizjo i wellness

Czy technologie stosowane do rehabilitacji mogą się przydać w salonach piękności? Oczywiście! Choć kosmetologia i fizjoterapia mają różne cele, to często wykorzystują podobne środki, by je osiągnąć. W ten sposób powstała tak zwana fizjoterapia estetyczna. Jakie usługi mogą zaoferować kosmetolog i fizjoterapeuta we wspólnym gabinecie? Przedstawiamy je w artykule.

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Porady eksperta

Rehabilitacja osób starszych i polecany sprzęt do aktywizacji ciała

Wiele osób w podeszłym wieku rezygnuje z różnych działań i stopniowo odsuwa się w cień, kiedy zauważa u siebie skutki procesu starzenia się. Tymczasem to właśnie odpowiedni moment na aktywizację lub rehabilitację. W geriatrii jest ona szczególnie ważna, ponieważ aktywność fizyczna seniorów znacznie poprawia jakość ich życia, wspiera profilaktykę wielu chorób i umożliwia im cieszenie […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zapalenie powięzi podeszwy – przyczyny, objawy oraz leczenie

Zapalenie powięzi podeszwy bywa bagatelizowane, ponieważ początkowo dolegliwości bólowe ustępują w ciągu dnia. Nie należy go jednak lekceważyć, bo stan zapalny może doprowadzić do powstania ostrogi piętowej (zwyrodnienia kości piętowej). W artykule wyjaśniamy, jakie są przyczyny zapalenia powięzi podeszwy i jak rozpoznać tę dolegliwość. Przedstawiamy także dostępne metody leczenia.

Czytaj dalej

Elektroterapia, Porady eksperta

Leczenie prądem elektrycznym – najpopularniejsze rodzaje prądów w fizjoterapii i polecany sprzęt

Pierwsze skojarzenia ze zwrotem „leczenie prądem elektrycznym” mogą nie być do końca pozytywne, jednak na szczęście okazuje się, że większość terapii prądem to przyjemne w odczuciach zabiegi, na które pacjenci z chęcią wracają do gabinetów rehabilitacyjnych.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Fizjoterapeuta na zawodach sportowych – nasze strefy regeneracji

Organizatorzy zawodów sportowych coraz większą uwagę przywiązują nie tylko do bezpieczeństwa uczestników zawodów – zabezpieczając obecność karetki pogotowia oraz personelu medycznego, ale także troszczą się ich o komfort, regenerację oraz zmniejszenie możliwości pojawienia się kontuzji. Nieocenioną rolę w tym zakresie pełnią fizjoterapeuci, organizując tzw. strefy regeneracji. Tym razem podzielimy się naszym doświadczeniem właśnie w przygotowywaniu […]

Czytaj dalej