Blog

Aktualności, Porady eksperta, Wszystkie artykuły

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, mimo, iż jest stosunkowo młodą dyscypliną w weterynarii (szczególnie w Polsce), cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród lekarzy weterynarii,  jak i wśród szerokiego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej doceniana i zalecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach czy klinikach weterynaryjnych. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od […]

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Kontraktowanie NFZ 2017 – polecane sprzęty do rehabilitacji

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w 2017 roku nową pulę kontaktów z placówkami i gabinetami rehabilitacji. Aby uzyskać kontakt należy posiadać w swojej placówce następujący sprzęt. 

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Bezpłatne szkolenia dla fizjoterapeutów podczas Targów REHABILITACJA 2017

We wrześniu odbędzie się kolejna, 25 już edycja Targów Rehabilitacja w Łodzi. W ramach tego wydarzenia wspólnie z naszymi ekspertami przygotowaliśmy dla fizjoterapeutów 4 szkolenia. Zachęcamy do zapisów bowiem ilość miejsc jest ograniczona.

Aktualności, Porady eksperta, Wszystkie artykuły

Jak szukać oszczędności w gabinecie rehabilitacji i fizykoterapii?

Jak szukać oszczędności w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii? W dzisiejszych czasach, gdzie rynek przepełniony jest wszelkiego rodzaju gabinetami rehabilitacji, przychodniami i sanatoriami, każdy pacjent, który kieruje się do nas na terapię jest na wagę złota. Oprócz sporej konkurencji, innym problemem z jakim przychodzi zmierzyć się fizjoterapeutom jest znalezienie sposobu, w jaki można regularnie oszczędzać i […]

Aktualności, Wszystkie artykuły

Fala uderzeniowa w weterynarii – czy to działa?

Fala uderzeniowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów w fizykoterapii. Z czego to wydrd4dnika? W aparacie poprzez mechanizm elektromagnetyczny generowana jest fala, która jest transmitowana do obszaru bólowego, trafiając precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując przy tym w sąsiednie tkanki. Terapia falą uderzeniową najczęściej jest stosowana w leczeniu ludzi. Jednak coraz częściej zabiegi wykonywane […]

Aktualności, Wydarzenia

Chcesz poznać nowe terapie? Przyjdź na najbliższe szkolenia BardoMed

Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi kursami postanowiliśmy uruchomić nową edycję warsztatów. Tym razem miejscem szkolenia będzie Kraków.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Praca szuka fizjoterapeuty i brand managera (Kraków)

Firma BardoMed producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego szuka osób do pracy:

Aktualności, Wszystkie artykuły

DotFizjo by BardoMed – wywiad z Pawłem Osakiem i Justyną Woźniak

Kilka miesięcy temu na krakowskiej mapie gabinetów fizjoterapeutycznych pojawiła się placówka DotFizjo by BardoMed. Z wywiadu dowiecie się czym wyróżnia się na tle innych gabinetów, jakie metody stosuje i kim są osoby w nim pracujące. 

Aktualności, Wydarzenia

BardoMed na Targach Go Active Show

W dniach 21-23 kwietnia w Nadarzynie/ k. Warszawy odbędą się największe Targi Fitness i sportów siłowych w Polsce. 

Wydarzenia

TERAPIA TECAR – CERTYFIKOWANE WARSZTATY DLA FIZJOTERAPEUTÓW (TRZEBNICA) 10.12.2016

Firma BardoMed zaprasza na warsztaty poświęcone terapii Tecar. 

Aktualności, Wszystkie artykuły

Laseroterapia wysokoenergetyczna – czy zabieg jest skuteczny?

O laserach wysokoenergetycznych słyszeliśmy już wiele. Że to nowoczesne urządzenie. Że można stosować na różne dolegliwości, od zwykłych urazów, po przewlekłe schorzenia. Że ma bardzo skuteczny efekt przeciwbólowy i szybko przynosi ulgę. Nic, tylko zerwać się z kozetki i w podskokach pobiec na łąkę, aby tańczyć i wykrzyczeć „mogę wszystko”! Z prawej strony wychodzi chórek, […]

Wydarzenia

Targi REHABILITACJA 2016

Zastanawiasz się nad zakupem naszych produktów, ale chciałbyś najpierw zobaczyć je na żywo? Teraz nadarza się ku temu okazja! Mamy okazję zaprosić wszystkich zainteresowanych na targi REHABILITACJA 2016 w Łodzi. Organizowane są one już po raz 24 i z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą renomą oraz zainteresowaniem. W poprzedniej edycji brało udział ponad […]

Wydarzenia

Laseroterapia wysokoenergetyczna – certyfikowane warsztaty dla fizjoterapeutów (Kraków) 03.09.2016

Firma BardoMed zaprasza na szkolenie z laseroterapii wysokoenergetycznej. Warsztaty skierowane są dla fizjoterapeutów, którzy w swojej praktyce stosują lub chcieliby zastosować skuteczne metody terapii.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Gabinet z umową pod NFZ czy działalność komercyjna – co wybrać?

Każdy fizjoterapeuta, który decyduje się na otwarcie własnego gabinetu staje przed wyborem – ubiegać się o kontrakt z NFZ-tem  czy zdecydować się na działalność komercyjną? Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Terapia Tecar – czym jest i jak działa?

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu. Dowiedz się, na czym polega ta terapia i na jakie schorzenia jest polecana.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

I wiosenne warsztaty dla fizjoterapeutów. Laseroterapia wysokoenergetyczna

7 maja mieliśmy okazję zorganizować I zajęcia warsztatowe dla fizjoterapeutów z zakresu laseroterapii wysokoenergetycznej. Poniżej chcielibyśmy podzielić się fotorelacją ze szkolenia, a także opiniami uczestników. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Laseroterapia wysokoenergetyczna – szybkie efekty przeciwbólowe, długotrwały efekt regeneracyjny

Pojęcie bólu towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Bez bólu i cierpienia nie istniejemy – twierdził starożytny dramaturg Eurypides. Jednak wraz z postępem technologicznym powstają coraz to nowe rozwiązania, które mają przynieść człowiekowi ulgę w walce z jego dolegliwościami. Jednym z nich jest laseroterapia wysokoenergetyczna, czyli wykorzystywanie promieniowania laserowego w celach leczniczych.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wydarzenia

Zapraszamy na I wiosenne warsztaty dla fizjoterapeutów. Laseroterapia wysokoenergetyczna

Akademia BardoMed – szkolenia Firma BardoMed zaprasza na pierwsze, wiosenne, bezpłatne szkolenie z laseroterapii wysokoenergetycznej. Warsztaty skierowane są dla fizjoterapeutów, którzy w swojej praktyce stosują lub chcieliby zastosować skuteczne metody terapii takie jak: laseroterapia wysokoenergetyczna, fala uderzeniowa czy terapia Tecar.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Lasery wysokoenergetyczne – najczęściej zadawane pytania

Laseroterapia wysokoenergetyczna to obecnie jedna z najbardziej popularnych i skutecznych terapii fizykalnych. Pomaga przywrócić naturalne zdolności organizmu do regeneracji, zapewniając trzy efekty: przeciwbólowy, przeciwzapalny i biostymulacyjny. Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące laserów wysokoenergetycznych. 

Aktualności, Wydarzenia

BardoMed zaprasza na TARGI REHABILITACJA 2015

Przyszły tydzień to kolejna, 23 już edycja targów REHABILITACJA 2015. Zapraszamy na nasze stoisko nr 86! 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

7 powodów, dla których warto zainwestować w dobry stół do terapii manualnej (na przykładzie MANUMED Enraf-Nonius)

Moment rozpoczęcia własnej działalności fizjoterapeutycznej stawia każdego terapeutę przed wyborem jednego z najważniejszych elementów gabinetu – stołu rehabilitacyjnego. Od tego jaki stół zostanie wybrany w dużej mierze zależy komfort i skuteczność terapii. Oto 7 powodów, dla których warto wybrać profesjonalny stół do rehabilitacji na przykładzie linii Manumed Enraf-Nonius. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czym są bezobsługowe ultradźwięki? Poznaj Sonopuls 190S

Ostatnio w naszej ofercie pojawiło się kilka nowości, które chcielibyśmy zaprezentować. W niniejszym artykule przedstawimy bezobsługowy aparat do terapii ultradźwiękowej oraz terapii StatUS – Sonopuls 190S. 

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach BardoMed? Odpowiedzi uczestników

25 i 26 maja zorganizowaliśmy na krakowskim AWF konferencję pt. “Rehabilitacja neurologiczna i funkcjonalna”. Na nasze zaproszenie ze Stanów Zjednoczonych do Krakowa przyjechała prowadząca szkolenie Pani Nechama Karman, znany i ceniony praktyk od lat pracujący z dziećmi i dorosłymi ze schorzeniami neurologicznymi. 

Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Zapraszamy na konferencję: Rehabilitacja neurologiczna i funkcjonalna

Firma BardoMed serdecznie zaprasza na konferencję szkoleniową z zakresu rehabilitacji funkcjonalnej i neurologicznej, która odbędzie się 25 i 26 maja 2015 r. w AULI Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie przy Al. Jana Pawła II w Krakowie.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ cz. 3 – wyposażenie gabinetu

W tej części skupimy się na dodatkowo punktowanym przez NFZ sprzęcie do rehabilitacji, który wykracza poza przykłady opisane w cz. 2 – zakres zabiegów fizykoterapeutycznych oraz polecany sprzęt do fizykoterapii. Za jaki sprzęt można dostać dodatkowe punkty, a tym samym zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kontraktu?

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ? cz.2 – zakres zabiegów oraz polecany sprzęt

Gabinet terapeutyczny ubiegający się o kontrakt z NFZ musi przeprowadzać wszystkie dziewięć zabiegów wymienionych w zarządzeniu. Na tym zobowiązania gabinetu się nie kończą, ponieważ oprócz oferowania zabiegów placówka musi również dysponować odpowiednim sprzętem. W niniejszym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z wymaganiami NFZ w zakresie rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jak uzyskać kontrakt z NFZ? cz.1 – wyposażenie gabinetu i czas pracy

Każdy gabinet ubiegający się o kontrakt z NFZ musi spełnić kilka wymogów. W niniejszym artykule, pierwszym z serii trzech, przyjrzymy się bliżej wymaganiom dotyczącym zagospodarowania przestrzeni w gabinecie, a także czasu pracy. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Tradycja i nowoczesność w jednym – poznaj nową linię aparatów do fizykoterapii BARDOMED!

Podstawą każdego gabinetu fizjoterapeutycznego jest odpowiednie wyposażenie. Wybór sprzętu do fizykoterapii jest nie lada wyzwaniem – musimy zorientować się w licznych ofertach aparatów do rehabilitacji dostępnych na rynku, pamiętając by wziąć pod uwagę nie tylko jakość, funkcje i markę, ale także cenę. W tej sytuacji postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć sprzęt najwyższej jakości w […]

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Kolekcja Master – stacjonarne stoły rehabilitacyjne na lata! cz. 2

Jednym z trudniejszych zadań dla każdego terapeuty przy doborze specjalistycznego sprzętu jest wybór stołu rehabilitacyjnego. Rynek oferuje wiele alternatywnych produktów, różniących się przede wszystkim wykonaniem oraz ceną. W celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających klientów powstała kolekcja Master – stoły najwyższej jakości, które cechują się wytrzymałością i nowoczesnym wyglądem.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Coccygodynia – czym jest i jak ją leczyć?

Coccygodynia – w naszym kraju stosowana jest także spolszczona nazwa kokcygodynia – jest przewlekłym schorzeniem kości guzicznej, potocznie zwanej kością ogonową. Bóle najczęściej występują w pozycji siedzącej, ale mogą być również odczuwalne podczas stania. Czym jest to schorzenie i jak możemy je leczyć?

Aktualności, Wszystkie artykuły

Jakie zastosowanie ma fala uderzeniowa w kosmetologii?

Leczenie falą uderzeniową obejmuje wiele schorzeń. Wykorzystywane jest m.in. przy walce z bólami różnego pochodzenia, schorzeniami stawów biodrowych, kości i mięśni, zwapnieniu w obrębie tkanek miękkich oraz podwyższonym napięciu mięśniowym. Swoje zastosowanie znajduje również w kosmetologii.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Fototerapia – sposób na brak słońca

Fototerapia to dział fizjoterapii, który wykorzystuje dobroczynne działanie światła.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ultradźwięki w rehabilitacji

Kolejny artykuł z cyklu: Poznaj świat fizykoterapii dotyczy ultradźwięków. Czym są i jak wykonywać zabieg przeczytasz poniżej.

Aktualności, Porady sprzętowe

Czym jest elektroterapia?

Istotą elektroterapii jest wykorzystanie energii elektrycznej do leczenia chorób układu ruchu. Jakie rodzaje prądów wykorzystywane są przy konkretnych schorzeniach? Dowiesz się z poniższego artykułu. 

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czy tylko leki leczą? – alternatywne metody leczenia.

Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak czasami przestaje dopisywać i trzeba skorzystać z leczenia. Chyba nikt nie lubi łykać setek tabletek, pić nie do końca smacznych syropów, czy też leżeć całymi dniami w łóżku zwijając się z bólu. Z odsieczą przychodzą alternatywne metody leczenia, które w delikatny sposób pomagają pozbyć się wszelkich dolegliwości.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Poznaj świat rehabilitacji

Od listopada rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących rehabilitacji, jej działów, terapii i ciekawostek. Zapraszamy do śledzenia. 

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Zapraszamy na kursy ze Studium Fizjoterapii Zwierząt

Jeżeli interesują się Państwo rehabilitacją zwierząt i chcieliby poszerzyć zakres swojej wiedzy w tym temacie, to zapraszamy na kursy organizowane przez Studium Fizjoterapii Zwierząt. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wydarzenia

Targi Rehabilitacja 2014!

XXII edycja Targów Rehabilitacja za nami!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed na Targach Rehabilitacja 2014

Bierzemy udział w XXII edycji Targów Rehabilitacja. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska nr 32!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśnia czworobocznego – kuracja falą uderzeniową.

Bóle szyi i karku są dokuczliwymi schorzeniami, które w formie przewlekłej skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Leczenie zachowawcze w tym przypadku często nie przynosi pożądanych rezultatów, dlatego pacjenta kieruje się na operację. Obecnie istnieje alternatywne rozwiązanie – leczenie aparatem Rosetta ESWT  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Bóle w obrębie pachwin i przywodzicieli – fala uderzeniowa

Bóle w obrębie pachwin i kontuzje przywodzicieli są częste wśród piłkarzy, ale ulegają im również sportowcy z innych dyscyplin. W poważnych przypadkach mogą  spowodować długotrwałą przerwę w treningach, dlatego sportowcy szukają leczenia, które zadziała już po pierwszej wizycie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa – kuracja falą uderzeniową

Zespoły bólowe kręgosłupa są najczęstszą dolegliwością, z którą pacjenci zgłaszają się do specjalisty. Powodem ich powszechności jest siedzący tryb życia. Większość przypadków jest nagła i charakteryzuje się dużą bolesnością. Terapia aparatem Rosetta ESWT pozwala rozładować napięcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa już podczas pierwszego zabiegu.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Hallux, paluch koślawy – terapia falą uderzeniową

Hallux jest zniekształceniem stopy, którego przyczyn specjaliści dopatrują się w zbyt ciasnym obuwiu oraz wysokich obcasach. Powszechność obu czynników sprawiła, że schorzenie stało się chorobą cywilizacyjną. Dlatego wciąż poszukuje się nowych, skutecznych metod jego leczenia. Obecnie jedną z najlepiej się sprawdzających jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ból nadgarstka – zabieg falą uderzeniową

Ból, drętwienie palców, trudności z chwytaniem są najczęstszymi objawami zespołu cieśni nadgarstka. W początkowym stadium choroby stosuje się leczenie normalizujące, czyli rehabilitację i wit. B6, jednak często są one mało skuteczne. Jeżeli wasz stan nie poprawia się, warto przyjrzeć się bliżej zabiegom z wykorzystaniem aparatu Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Punkty spustowe – fala uderzeniowa

Mięśniowe punkty spustowe są nadwrażliwymi na ból obszarami pojawiającymi się w stale przeciążanych mięśniach. W ich leczeniu ważna jest wysoka precyzja, którą daje aparat Rosetta ESWT.  

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Ból ścięgna Achillesa – leczenie falą uderzeniową.

Tradycyjne leczenie rehabilitacyjne urazu ścięgna Achillesa może być długotrwałym i bolesnym procesem, dlatego warto się przyjrzeć alternatywom leczenia. Jedną z nich jest zabieg falą uderzeniową, wykonywany aparatem Rosetta ESWT.  

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed wspiera Emilię Ankiewicz

24 letnia biegaczka urodziła się w Elblągu, jednak swoją karierę sportową rozpoczęła w Braniewie pod skrzydłami Waldemara Gajowniczka. Po występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zajęła trzecie miejsce w biegu przez płotki na 400m, rozpoczęła współpracę z duetem trenerskim Anną Sękowską i Zbigniewem Rolbieckim. Studiując na Gdańskim AWF-ie trenowała pod opieką Anny Sękowskiej w Klubie AZS-AWFiS […]

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed partnerem Medycznego Dnia Nauki

23 maja odbędzie się kolejna edycja Medycznego Dnia Nauki organizowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Życzenia od Zespołu BardoMed.

Aktualności, Wszystkie artykuły

BardoMed na Targach Rehmed-Plus 2014

Kilka słów podsumowania z naszego uczestnictwa w Targach Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych w Kielcach!

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Żyj aktywnie! Produkty MSD do rehabilitacji i fitnessu

Od ponad pół roku jesteśmy oficjalnym dystrybutorem belgijskiej firmy MSD, która działa w ponad 50 krajach na świecie! Oto nasza oferta. 

Aktualności, Wydarzenia

Spotkaj się z nami na Targach Rehmed-Plus!

 3-5 kwietnia czekamy na Ciebie w Kielcach na Targach Rehmed-Plus 2014!

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed na Targach Salmed 2014

Zobacz, jak prezentowaliśmy się tegorocznej edycji targów poznańskich dla branży medycznej!

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Odwiedź stoisko BardoMed na Targach Salmed!

Bierzemy udział w Targach Salmed 2014. Dlaczego warto nas odwiedzić?

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

BardoMed wspiera zapasy!

Jak większość dzieciaków, co dzień po szkole aż do zmroku biegaliśmy pod blokiem. Myślę, że mało, który z nas wiedział wtedy, co chce robić w życiu – mówi Koordynator Sekcji Zapaśniczej Wisły Kraków – Piotr Budzyn. Jak potoczyło się życie Piotra i współpraca pomiędzy firmą BardoMed, a Sekcją? Przeczytajcie. 

Wszystkie artykuły

Targi Rehabilitacja 2013

19-21 września wzięliśmy udział w XXI edycji Targów Rehabilitacja. Pokazy sportowców, prezentacja drużny KAP BardoMed to tylko część atrakcji, jakie miały miejsce na naszym stoisku.

Aktualności, Wszystkie artykuły, Wydarzenia

Karpackie Klimaty 2013 z udziałem KAP BardoMed

W dniach 24-25 sierpnia w Krośnie odbyła się impreza pod nazwą Karpackie Klimaty 2013. Uczestniczyliśmy w niej promując naszą nową inicjatywę – Krośnieńską Akademię Piłkarską Bardomed.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Biegamy z Mistrzem Polski

Jesteśmy oficjalnym sponsorem Radosława Czyża – Mistrza Polski w biegu na 400 m przez płotki.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

BardoMed w programie Misja Absolutnie Możliwa

Wystąpiliśmy w programie Misja Absolutnie Możliwa jako ekspert w dziedzinie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Zobacz jak wypadliśmy!

Aktualności, Wszystkie artykuły

V Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki

22 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się V Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki. W barwach BardoMedu pobiegli Karolina Półrola i Radek Czyż.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

IV Olimpiada Młodych Fizjoterapeutów

7-9 czerwca po raz czwarty YEAP – Europejskie Stowarzyszenie Młodych Fizjoterapeutów zorganizowało Olimpiadę Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Bardo-Med był sponsorem tego wydarzenia.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Współpraca z Ekumenicznym Domem Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM

Nasza codzienna praca opiera się nie tylko fachowym rozeznaniu w temacie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Naszym celem jest profesjonalne doradztwo w zakresie wyposażenia placówek działających w naszej branży oraz dostarczenie efektywnych rozwiązań, które uatrakcyjnią i usprawnią ich działanie.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Nowoczesna klinika: jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny do gabinetu?

Czym kierować się przy wyborze sprzętu rehabilitacyjnego? Zapraszamy do lektury  artykułu “Nowoczesnej kliniki”, w którym ekspert BardoMed wskazuje na kryteria, o których warto pamiętać przy profesjonalnym urządzaniu gabinetu.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Konferencja “Wiosna Młodych Fizjoterapeutów”

20 kwietnia w Bydgoszczy miała miejsce konferencja „Wiosna Młodych Fizjoterapeutów”. Pojawiliśmy się na niej jako prelegent, prezentując młodym specjalistom możliwości terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Targi Rehmed-Plus 2013

18-20 kwietnia w Kielcach odbyły się Targi Rehmed-Plus, na których Bardo-Med pojawił się jako wystawca.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Warsztaty zoofizjoterapeutów 9-10.03.2013r. Kraków

W dniach 9-10.03.2013 r. wzięliśmy udział w V warsztatach zoofizjoterapeutów w Krakowie. Podczas spotkania mieliśmy możliwość zaprezentowania aparatu do terapii falą uderzeniową – Rosetta ESWT. 

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Łokieć tenisisty – leczenie falą uderzeniową

„Łokieć tenisisty”, tzw. entezopatia, to schorzenie mięśni prostowników nadgarstka, zlokalizowane w miejscu przyczepu proksymalnego. Dostępną i skuteczną metodą rehabilitacji dolegliwości  jest terapia falą uderzeniową aparatem Rosetta ESWT.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Kolekcja Master – stacjonarne stoły rehabilitacyjne na lata!

Wybór i dopasowanie stołu rehabilitacyjnego do własnych potrzeb to niezwykle trudne zadanie. Dlatego też, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów i stworzyć nowoczesną kolekcję dziewięciu stołów Master, których głównymi cechami są stabilność i wytrzymałość. Zapoznaj się z unikatową kolekcją i wybierz swój stół na lata!

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Zespół bolesnego barku – fala uderzeniowa

Leczenie przy użyciu fali uderzeniowej to bezpieczny, nieinwazyjny sposób na wyeliminowanie wielu schorzeń, w tym przewlekłego bólu barku. Dzięki zabiegom wykonywanym przy pomocy aparatu Rosetta ESWT skutecznie i bezboleśnie można pozbyć się bolesnej dolegliwości.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Podrażnienie prostowników uda – zabieg przy użyciu fali uderzeniowej

Metoda ESWT to bezpieczny sposób na wyeliminowanie wielu dolegliwości, w tym podrażnienia prostowników uda. Dzięki zabiegom wykonywanym przy pomocy aparatu Rosetta ESWT skutecznie i bezboleśnie można pozbyć się bolesnej kontuzji.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Biodro trzaskające – zabieg przy użyciu fali uderzeniowej

Aparat do elektromagnetycznej terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT posiada zastosowanie podczas leczenia wielu popularnych jednostek chorobowych. Metoda ESWT to nieinwazyjny i bezpieczny sposób na wyeliminowanie m.in. schorzenia, zwanego biodrem trzaskającym.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Aparat do terapii falą uderzeniową – który wybrać?

Obecnie na rynku można spotkać się z kilkoma rodzajami aparatów do terapii falą uderzeniową. Różnią się one innowacyjnością, dostępnymi opcjami, zakresem pracy, ceną, a także wyglądem. Podpowiadamy: jak wybrać odpowiedni aparat i cieszyć się jego   prawidłową pracą przez długie lata.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Międzynarodowa Konferencja Sportowa „Aktualne metody i trendy w treningu przygotowania motorycznego”

W dniach 15.12 – 16.12.2012 w Katowicach odbyła się Międzynarodowa Konferencja Sportowa Thera Band i AWF Katowice, podczas której BardoMed przedstawił najnowsze metody z zakresu rehabilitacji kontuzji sportowych.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Świąteczne spotkanie Zespołu i Przyjaciół BardoMed

Powszechnie wiadomo, że okres świąteczny sprzyja spotkaniom w miłym gronie. Ekipa BardoMedu również skorzystała z tej okazji, spotykając się w klimatycznej knajpce na Kazimierzu.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Terapia falą uderzeniową – zakres zabiegów

Dzięki użyciu aparatu Rosetta ESWT możliwe jest dotarcie do wtórnego ogniska bólu i precyzyjne usunięcie jego źródła. Zakres czynności wykonywanych aparatem jest szeroki , dzięki czemu jest on uniwersalnym urządzeniem do rehabilitacji wielu schorzeń.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Aparat do terapii falą uderzeniową – Rosetta ESWT – prezentacja urządzenia

Wychodząc naprzeciw pacjentom, którzy zainteresowani terapią falą uderzeniową oraz aparatem Rosetta ESWT przesyłają liczne zapytania dotyczące jego działania, funkcji oraz budowy prezentujemy ciekawy materiał, który odpowiada na większość pytań.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Fala uderzeniowa Rosetta ESWT- zespół mięśnia piszczelowego przedniego

Metoda ESWT to bezpieczny sposób na wyeliminowanie wielu dolegliwości, w tym zespołu mięśnia piszczelowego przedniego. Dzięki wykorzystaniu aparatu Rosetta ESWT skutecznie można pozbyć się bolesnej kontuzji.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Zastosowanie fali uderzeniowej – kolano skoczka

Jednym z zastosowań aparatu do terapii fala uderzeniową Rosetta ESWT jest leczenie schorzenia zwanego kolanem skoczka, charakteryzującym się występowaniem bólu w okolicy wiązadła rzepki.

Aktualności, Wszystkie artykuły

VIII Konferencja Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji w Pabianicach

W dniach 9-10 listopada 2012r. w Pabianicach odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF), w której  firma BardoMed wzięła udział, by zaprezentować m.in. aparat do terapii falą uderzeniową – Rosetta ESWT.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Zastosowanie terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT – ostroga piętowa

Aparat do elektromagnetycznej terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT posiada zastosowanie podczas leczenia wielu popularnych jednostek chorobowych. Jedną z nich jest ostroga piętowa, częste schorzenie, powstające w wyniku przewlekłego stanu zapalnego, zlokalizowane w obrębie kości piętowej i rozcięgna piętowego.

Aktualności, Wszystkie artykuły

Certyfikat innowacyjności dla aparatu – Rosetta ESWT

Aparat do elektromagnetycznej terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT, mający zastosowanie w rehabilitacji, medycynie i kosmetologii, został doceniony przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii (PTF), które nadało mu certyfikat INNOWACYJNOŚCI.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jakie efekty biologiczne daje stosowanie fali uderzeniowej?

Zabiegi przy użyciu pozaustrojowej fali uderzeniowej (ESWT) są jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie coraz popularniejszą metodą leczenia wielu schorzeń, przede wszystkim tych z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. I nic dziwnego – to metoda bezpieczna i nieinwazyjna, z widocznymi efektami już po bardzo krótkim czasie jej stosowania. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej ESWT prowadzone są w rehabilitacji, […]

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Tablice medyczne – gdzie znajdują zastosowanie?

Tablice medyczne są przydatnym i estetycznym elementem wyposażenia gabinetów, przychodni i sal zabiegowych. Ale nie tylko – tablice, dzięki swojej wysokiej wartości merytorycznej, często wykorzystywane są na szkoleniach i podczas kształcenia rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Aktualności, Wszystkie artykuły

REHABILITACJA – kalendarium imprez na jesień 2012

Wakacje wciąż w pełni, ale my przygotowujemy się już do jesieni. Już od początku września będzie się dużo działo: targi, konferencje, sympozja, zjazdy. Poniżej przedstawiamy kalendarium najważniejszych imprez w tematyce rehabilitacji, na które warto się wybrać. Niniejsze wydarzenia przeznaczone są nie tylko dla producentów i dystrybutorów sprzętu, ale przede wszystkim dla rehabilitantów, fizjoterapeutów, właścicieli gabinetów […]

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

REDCORD – systemy do rehabilitacji w podwieszeniu

Systemy podwieszek REDCORD (dawniej TERAPII MASTER) to zestawy podwieszek, linek i obciążników do przeprowadzenia ćwiczeń funkcjonalnych metodą S-E-T (Sling Exercise Therapy). Jest to koncepcja bazująca na ćwiczeniach w odciążeniu, wykorzystująca zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych. Terapie REDCORD mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji, w medycynie sportowej i fitnessie.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Nowoczesne aparaty do masażu uciskowego MK300 i MK400 – który wybrać?

Masaż uciskowy cieszy się coraz większą popularnością, a zabiegi drenażu limfatycznego proponowane są już nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych, ale coraz częściej także w ośrodkach spa, kosmetyce i gabinetach odnowy biologicznej. Aparaty do masażu limfatycznego stosuje się także coraz częściej w warunkach domowych, w profilaktyce, zmniejszaniu obrzęków, ale też w walce z cellulitem. MK300 i […]

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jakie opcje są dostępne przy zakupie wirówki?

Wanny do masażu wirowego, powszechnie nazywane wirówkami, to bardzo popularna forma rehabilitacji w placówkach medycznych, gabinetach oraz ośrodkach odnowy biologicznej i spa. Urządzenia najnowszej generacji pozwalają na zaawansowane ustawienia zabiegów oraz proponują szereg dodatkowych opcji. Jakie parametry są dostępne w standardzie i o jakich dodatkowych opcjach warto pomyśleć?

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jakie rodzaje urządzeń są wykorzystywane w hydroterapii?

Hydroterapia, określana też jako wodolecznictwo, leczenie wodą lub aquaterapia – to metoda rehabilitacji, w której do leczenia wykorzystuje się działanie wody o różnej temperaturze i ciśnieniu (hydrostatycznym lub hydrodynamicznym). Jakie rodzaje terapii można stosować i na jakie schorzenia? Oto krótki przegląd.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Stacjonarny czy składany stół do masażu – co wybrać?

Decydując się na zakup stołu do masażu powinniśmy wziąć pod uwagę charakter naszego gabinetu, oferowane zabiegi, ich częstotliwość oraz miejsce, gdzie będziemy je wykonywać. Co lepiej wybrać – stacjonarny czy składany stół do masażu?

Aktualności, Wszystkie artykuły

BardoMed na targach Exposanita we Włoszech

Targi Exposanita we Włoszech to drugie co do wielkości targi sprzętu medycznego w Europie. Targi odbywają się od ponad 30 lat. W tym roku swoją ofertę prezentowało prawie 800 wystawców na ponad 25 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, a imprezę odwiedziło około 30 tys. osób.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Na czym polega metoda ESWT?

Metoda ESWT czyli pozaustrojowa terapia falą uderzeniową polega na aplikacji, w miejscu zmienionym chorobowo, skupionej fali uderzeniowej, która dzięki temu dociera w głąb tkanki działając precyzyjnie i skutecznie.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jaka jest różnica między zwykłą tapicerką stołu do masażu, a tapicerkami Soft Touch oraz Dura Touch?

Sprzęt rehabilitacyjny pokryty tapicerką Soft Touch oraz Dura Touch jest dedykowany wymagającym klientom, dbającym o komfort pacjentów i własnej pracy. Tapicerka tego typu jest dostępna przy zakupie wybranych modeli stołów oraz kształtek do masażu (kliny i półwałki). Tapicerki tego typu są wykonane z mocnych i trwałych materiałów, charakteryzujących się dużą wytrzymałością na ścieranie i rozdzieranie.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jaka jest różnica między zieloną a pomarańczową masą fango?

Masa fango wykorzystywana w ciepłolecznictwie to rodzaj mineralnego związku pochodzenia wulkanicznego, podobna w składzie do naturalnego torfu, jednak o silniejszym działaniu. Zabiegi fango polecane są w gabinetach kosmetycznych i rehabilitacyjnych w dolegliwościach stawów, bólach mięśniowych, do zmniejszania efektów stresu – poprawiają kondycję skóry.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jakie efekty daje stosowanie krioterapii?

Leczenie zimnem cieszy się coraz większą popularnością w rehabilitacji, chirurgii, ginekologii, dermatologii i estetyce. I nic dziwnego – nowoczesne aparaty do krioterapii pozwalają na szybką, bezbolesną i często nieinwazyjną terapię wielu dolegliwości, poprawia kondycję i odporność organizmu, zarówno w leczeniu miejscowym, jak i ogólnym.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czym kierować się przy wyborze łóżka do rehabilitacji?

 Producenci oferują szeroki asortyment łóżek rehabilitacyjnych, z odmiennymi parametrami dostosowanymi do różnych potrzeb kupującego, by były one jak najbardziej pomocne choremu i jego opiekunom czy rehabilitantom. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? O czym pamiętać przy zakupie?

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Akcesoria dodatkowe do stołów do masażu – o czym warto pamiętać?

W zależności od potrzeb możemy doposażyć stół do masażu w akcesoria ułatwiające masażystom wykonywane zabiegi i jednocześnie poprawiające komfort pacjenta. Warto pomyśleć o takich akcesoriach jak: podłokietniki, podgłówku, dodatkowe półki, pokrycia na stół czy kształtki.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Wizyta przedstawiciela CR Technology w BardoMed

Na specjalne zaproszenie złożył nam wizytę w Krakowie przedstawiciel koreańskiej firmy CR Technology – pan Yoon Se-Jin. Przez kilka dni prowadził szkolenia dla pracowników firmy BardoMed z zakresu obsługi, zastosowania i terapii innowacyjnym 2-kanałowym aparatem do fali uderzeniowej Rosetta ESWT. 

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Jakie produkty stosować do domowej rehabilitacji z małym dzieckiem?

W warunkach domowych do terapii-zabawy z dzieckiem świetnie sprawdza się piłka rehabilitacyjna, która może być doskonałym urozmaiceniem ćwiczeń. Jest ona przykładem na bardzo tani i niezwykle prosty sprzęt rehabilitacyjny, który z powodzeniem możemy używać w profilaktyce zdrowotnej do domowej fizykoterapii m.in. z dzieckiem.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Czy terapia falą uderzeniową jest bezpieczna?

Terapia falą uderzeniową jest bezpieczną, a dodatkowo nieinwazyjną metodą leczenia wielu dolegliwości z zakresu rehabilitacji, medycyny sportowej i kosmetologii. Leczenie przy zastosowaniu fal uderzeniowych nie powoduje powikłań i skutków ubocznych, a sam proces terapeutyczny trwa stosunkowo krótko – najczęściej kilka tygodni. Jak dotąd nie stwierdzono i nie opisano negatywnych skutków ani powikłań po zastosowaniu tej […]

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Przy jakich dolegliwościach zalecane jest stosowanie aparatów do masażu uciskowego?

Aparaty do masażu uciskowego w zależności od modelu mogą być stosowane zarówno w warunkach domowych, jak i stanowić wyposażenie gabinetów medycznych, rehabilitacyjnych, kosmetycznych, odnowy biologicznej. Aparaty do drenażu limfatycznego  przede wszystkim usprawniają krążenie limfy oraz płynów w tkankach, co niesie za sobą bardzo szerokie zastosowanie przy leczeniu terapeutycznym i kosmetycznym.

Aktualności, Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Na czym polegają 2 niezależne kanały w aparatach do elektroterapii?

Sprzęt rehabilitacyjny posiadający 2 niezależne kanały (lub więcej) umożliwia wykonanie zabiegu terapeutycznego na dwóch stanowiskach rehabilitacyjnych równocześnie. Rozwiązanie takie jest niewątpliwą zaletą i udogodnieniem biorąc pod uwagę fakt, iż zabiegi te mogą się różnić od siebie zastosowanymi parametrami zabiegowymi, co pozwala wykonać zabieg dwóm pacjentom jednocześnie z różnymi dolegliwościami przy pomocy jednego urządzenia.

Aktualności, Promocje, Wszystkie artykuły

Promocje na aparaty do fizykoterapii – tylko do wyczerpania zapasów!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi promocjami na sprzęt rehabilitacyjny, aparaty do rehabilitacji i fizjoterapii! Oferujemy w promocyjnych cenach aparaty do elektroterapii, magnetoterapii, terapii falą uderzeniową, diatermie, sprzęt do laseroterapii, ugul, systemy do podwieszeń REDCORD, sprzęt sportowy, akcesoria i wyposażenie do gabinetów, ośrodków rehabilitacyjnych, siłowni i klubów fitness. 

Aktualności, Nowości sprzętowe, Wszystkie artykuły

Rosetta ESWT – terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

Terapia falą uderzeniową zyskuje coraz większą popularność. I nic dziwnego – to prosta nieinwazyjna metoda o wysokiej skuteczności terapeutycznej. Ma coraz szersze zastosowanie, a urządzenia do leczenia falą uderzeniową spotyka się coraz częściej w gabinetach fizykoterapeutycznych. ESWT to jeden z rodzajów terapii falą – na czym polega i w jaki sposób pozwala na prowadzenie skutecznego […]

Porady sprzętowe, Wszystkie artykuły

Wybór aparatu do elektroterapii – na co zwrócić uwagę?

Elektroterapia to dział fizykoterapii wykorzystujący do leczenia prąd stały oraz prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Metoda ta umożliwia leczenie różnych stanów patologicznych tkanki nerwowo-mięśniowej, polepszenie lokalnego krążenia i zdrowienia tkanek, zmniejszenie bólu, zwiększanie zakresu ruchu i siły mięśniowej. Ponadto elektroterapię stosuje się też w jonoforezie, czyli do podskórnego wprowadzenia leków.

Aktualności, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe, Promocje, Wszystkie artykuły

W jaki sprzęt wyposażyć gabinet, aby dostać pieniądze od NFZ-u?

Skompletowanie niezbędnego sprzętu do gabinetu rehabilitacji i fizjoterapii nie jest łatwym zadaniem – trzeba pamiętać o wymogach NFZ-u, normach sanitarnych, kwalifikacjach personelu i wysokiej jakości sprzęcie. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nawet kupno najlepszego wyposażenia nie skutkuje podpisaniem kontaktu. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z głównych przyczyn jest fakt, że NFZ ma konkretne wymagania zakresie […]