Blog

Porady eksperta

Zapalenie ścięgna Achillesa kontra nowoczesna fizjoterapia

Zapalenie ścięgna Achillesa to kontuzja, która może przytrafić się każdemu – wystarczą niedokładne rozgrzewki lub… zbyt duży zapał. W artykule przedstawiamy przyczyny zapalenia ścięgna Achillesa, rozróżniamy objawy towarzyszące stanowi zapalnemu i zerwaniu ścięgna oraz analizujemy nowoczesne fizykalne metody leczenia tego urazu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zespół mięśnia gruszkowatego – przyczyny, objawy i leczenie (fizjoterapia)

Ból w pośladku promieniujący w dół nogi? To niekoniecznie rwa kulszowa – po długim siedzeniu lub bieganiu może to być syndrom mięśnia gruszkowatego. Ze względu na złożoność tych okolic naszego ciała, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który ostatecznie zdiagnozuje kontuzję. Jeśli faktycznie dotknął nas zespół mięśnia gruszkowatego, leczenie może objąć bardzo różne metody fizjoterapii. Przeczytacie […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) prowadzi do poważnej niestabilności kolana. Bardzo często dochodzi niestety do pełnego zerwania więzadła i wtedy jedynym leczeniem jest jego rekonstrukcja, a następnie wielomiesięczna rehabilitacja. O tym, jak wygląda postępowanie rehabilitacyjne po rekonstrukcji ACL i dlaczego warto włączyć do niego terapię TECAR, piszemy w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Nowoczesna fizjoterapia – jaki dodatkowy sprzęt warto posiadać w gabinecie?

Wyposażenie gabinetu fizjoterapii jest istotną kwestia, szczególnie jeśli urządzamy go po raz pierwszy. Warto zastanowić się nad tym, w jaki dodatkowy sprzęt zainwestować i jakie urządzenia wybrać, by gabinet był funkcjonalny, nowoczesny a także praktyczny i wygodny zarówno dla nas, jak i naszych pacjentów.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Najczęstsze pytania naszych klientów o laseroterapię wysokoenergetyczną

Laseroterapia wysokoenergetyczna (terapia promieniowaniem laserowym wysokiej mocy, biostymulacja laserowa) to metoda polegająca na naświetlaniu skóry (punktowym lub większego obszaru), która ma spowodować skutki terapeutyczne właściwe dla danej tkanki oraz biostymulację komórek. Laserami wysokoenergetycznymi określa się wszystkie aparaty do laseroterapii, które dysponują mocą powyżej jednego Wata.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Aktywacja mięśni w przypadku powrotu do sportu po operacji stawu kolanowego przy użyciu terapii TECAR

Jak wygląda rehabilitacja po operacji stawu kolanowego? Przedstawiamy innowacyjną terapię TECAR, która umożliwia wykonanie zabiegu fizykalnego, kinezyterapii oraz terapii manualnej podczas jednej sesji.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Rwa kulszowa – leczenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego

Jakie są przyczyny rwy kulszowej i jak wygląda jej leczenie? Uważamy, że fizjoterapia powinna być głównym sposobem nieinwazyjnego leczenia rwy kulszowej. Dlaczego? Szczegółowo wyjaśniamy to podczas opisu nowoczesnych metod leczenia, które wyróżniają się wysoką skutecznością i przynoszą ulgę w bólu już po kilku minutach lub po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Aktywacja mięśni po urazie stożka rotatorów za pomocą terapii TECAR

Uszkodzenie stożka rotatorów jest jednym z najczęstszych problemów w stawie barkowym. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda leczenie uszkodzenia stożka rotatorów, a także szczegółowo przedstawiamy zabieg aktywacji mięśni po urazie, przeprowadzany aparatem Doctor TECAR.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Terapia punktów spustowych – sprzęt polecany dla fizjoterapeutów

Siedzący tryb życia wymusza długotrwałe utrzymywanie jednej pozycji. Brak przerw i brak świadomości o konieczności utrzymywania balansu mięśniowego powoduje w naszych tkankach zmiany, które powinny być dla nas czerwonym światłem. Takim sygnałem płynącym z organizmu jest bolesne napięcie mięśni z punktami bardziej wrażliwymi, czyli punktami spustowymi (z ang. trigger points). Wyjaśniamy, jak wygląda nowoczesna terapia […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Przebieg leczenia skręconego stawu skokowego aparatem Doctor TECAR

Skręcony staw skokowy to jedna z najczęstszych kontuzji, występujących u sportowców (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów). W leczeniu tego urazu bardzo dobre efekty przynosi terapia TECAR. Zabieg łagodzi dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie (redukuje skupianie płynów zapalnych), zmniejsza obrzęk oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków w okolicy stawu skokowego. Dodatkowo głęboko ogrzewa tkanki, dotlenia je i tym samym […]

Czytaj dalej