Blog - Aparaty do terapii falą uderzeniową

Porady eksperta

Fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji – co to tak naprawdę oznacza?

Rosetta ESWT to jedyny dostępny na polskim rynku aparat do terapii falą uderzeniową, który nie generuje kosztów eksploatacji. Szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób działa Rosetta ESWT i w jakich gabinetach znajduje zastosowanie.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Halluksy – jak poradzić sobie z tym uciążliwym schorzeniem?

Powszechnie znany nam halluks, haluks czy tez hallux to inaczej paluch koślawy (z łaciny hallux valgus), który jest bolesną deformacją stopy, a dokładniej pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego. Jest dość niewdzięczną dolegliwością, ponieważ  wygląda nieestetycznie, a na dodatek daje o sobie znać poprzez odczuwany ból i dyskomfort.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? 2/2

  W poprzednim artykule poruszyliśmy tematykę kontuzji biegaczy. Ta grupa sportowców narażona jest na wiele różnych schorzeń, które opisujemy w kolejnej części naszej serii. 

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? cz.1/2

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych form sportu i rekreacji. Począwszy od porannego lekkiego joggingu kończąc na maratonach czy ultramaratonach coraz popularniejszych wśród pasjonatów aktywności biegowej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, to relatywnie młoda dyscyplina w weterynarii (w szczególności w Polsce). Cieszy się jednak popularnością wśród lekarzy weterynarii oraz pośród rozległego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej polecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną osobę: zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza weterynarii.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Fala uderzeniowa w weterynarii – czy to działa?

Fala uderzeniowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów w fizykoterapii. Z czego to wynika? W aparacie poprzez mechanizm elektromagnetyczny generowana jest fala, która jest transmitowana do obszaru bólowego, trafiając precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując przy tym w sąsiednie tkanki. Terapia falą uderzeniową najczęściej jest stosowana w leczeniu ludzi. Jednak coraz częściej zabiegi wykonywane […]

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Aparat do terapii falą uderzeniową – który wybrać?

Obecnie na rynku można spotkać się z kilkoma rodzajami aparatów do terapii falą uderzeniową. Różnią się one innowacyjnością, dostępnymi opcjami, zakresem pracy, ceną, a także wyglądem. Podpowiadamy: jak wybrać odpowiedni aparat i cieszyć się jego   prawidłową pracą przez długie lata.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Aparat do terapii falą uderzeniową – Rosetta ESWT – prezentacja urządzenia

Wychodząc naprzeciw pacjentom, którzy zainteresowani terapią falą uderzeniową oraz aparatem Rosetta ESWT przesyłają liczne zapytania dotyczące jego działania, funkcji oraz budowy prezentujemy ciekawy materiał, który odpowiada na większość pytań.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Na czym polega metoda ESWT?

Metoda ESWT czyli pozaustrojowa terapia falą uderzeniową polega na aplikacji, w miejscu zmienionym chorobowo, skupionej fali uderzeniowej, która dzięki temu dociera w głąb tkanki działając precyzyjnie i skutecznie.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe

Rosetta ESWT – terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

Terapia falą uderzeniową zyskuje coraz większą popularność. I nic dziwnego – to prosta nieinwazyjna metoda o wysokiej skuteczności terapeutycznej. Ma coraz szersze zastosowanie, a urządzenia do leczenia falą uderzeniową spotyka się coraz częściej w gabinetach fizykoterapeutycznych. ESWT to jeden z rodzajów terapii falą – na czym polega i w jaki sposób pozwala na prowadzenie skutecznego […]

Czytaj dalej