Blog - O zabiegu

Porady eksperta

Fala uderzeniowa w weterynarii – czy to działa?

Fala uderzeniowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów w fizykoterapii. Z czego to wynika? W aparacie poprzez mechanizm elektromagnetyczny generowana jest fala, która jest transmitowana do obszaru bólowego, trafiając precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując przy tym w sąsiednie tkanki. Terapia falą uderzeniową najczęściej jest stosowana w leczeniu ludzi. Jednak coraz częściej zabiegi wykonywane […]

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Coccygodynia – czym jest i jak ją leczyć?

Coccygodynia – w naszym kraju stosowana jest także spolszczona nazwa kokcygodynia – jest przewlekłym schorzeniem kości guzicznej, potocznie zwanej kością ogonową. Bóle najczęściej występują w pozycji siedzącej, ale mogą być również odczuwalne podczas stania. Czym jest to schorzenie i jak możemy je leczyć?

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jakie zastosowanie ma fala uderzeniowa w kosmetologii?

Leczenie falą uderzeniową obejmuje wiele schorzeń. Wykorzystywane jest m.in. przy walce z bólami różnego pochodzenia, schorzeniami stawów biodrowych, kości i mięśni, zwapnieniu w obrębie tkanek miękkich oraz podwyższonym napięciu mięśniowym. Swoje zastosowanie znajduje również w kosmetologii.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśnia czworobocznego – kuracja falą uderzeniową.

Bóle szyi i karku są dokuczliwymi schorzeniami, które w formie przewlekłej skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Leczenie zachowawcze w tym przypadku często nie przynosi pożądanych rezultatów, dlatego pacjenta kieruje się na operację. Obecnie istnieje alternatywne rozwiązanie – leczenie aparatem Rosetta ESWT  

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Bóle w obrębie pachwin i przywodzicieli – fala uderzeniowa

Bóle w obrębie pachwin i kontuzje przywodzicieli są częste wśród piłkarzy, ale ulegają im również sportowcy z innych dyscyplin. W poważnych przypadkach mogą  spowodować długotrwałą przerwę w treningach, dlatego sportowcy szukają leczenia, które zadziała już po pierwszej wizycie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa – kuracja falą uderzeniową

Zespoły bólowe kręgosłupa są najczęstszą dolegliwością, z którą pacjenci zgłaszają się do specjalisty. Powodem ich powszechności jest siedzący tryb życia. Większość przypadków jest nagła i charakteryzuje się dużą bolesnością. Terapia aparatem Rosetta ESWT pozwala rozładować napięcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa już podczas pierwszego zabiegu.  

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady eksperta, Porady sprzętowe, Wydarzenia

Hallux, paluch koślawy – terapia falą uderzeniową

Hallux jest zniekształceniem stopy, którego przyczyn specjaliści dopatrują się w zbyt ciasnym obuwiu oraz wysokich obcasach. Powszechność obu czynników sprawiła, że schorzenie stało się chorobą cywilizacyjną. Dlatego wciąż poszukuje się nowych, skutecznych metod jego leczenia. Obecnie jedną z najlepiej się sprawdzających jest terapia aparatem Rosetta ESWT.  

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Ból nadgarstka – zabieg falą uderzeniową

Ból, drętwienie palców, trudności z chwytaniem są najczęstszymi objawami zespołu cieśni nadgarstka. W początkowym stadium choroby stosuje się leczenie normalizujące, czyli rehabilitację i wit. B6, jednak często są one mało skuteczne. Jeżeli wasz stan nie poprawia się, warto przyjrzeć się bliżej zabiegom z wykorzystaniem aparatu Rosetta ESWT.  

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Punkty spustowe – fala uderzeniowa

Mięśniowe punkty spustowe są nadwrażliwymi na ból obszarami pojawiającymi się w stale przeciążanych mięśniach. W ich leczeniu ważna jest wysoka precyzja, którą daje aparat Rosetta ESWT.  

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Ból ścięgna Achillesa – leczenie falą uderzeniową.

Tradycyjne leczenie rehabilitacyjne urazu ścięgna Achillesa może być długotrwałym i bolesnym procesem, dlatego warto się przyjrzeć alternatywom leczenia. Jedną z nich jest zabieg falą uderzeniową, wykonywany aparatem Rosetta ESWT.  

Czytaj dalej