Taśmy do kinesiotapingu, plastry kinesiotaping 

Taśmy do kinesiotapingu

Plastrowanie dynamiczne, czyli kinesiotaping to nowoczesna i naturalna metoda fizjoterapeutyczna. W praktycznym zastosowaniu jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów lub bandaży. Zastosowanie znajduje ona nie tylko w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia – wykorzystuje się ją także szeroko w ortopedii i rehabilitacji.

Działanie kinesiotapingu

Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły. Dzięki temu usprawnia się praca układu limfatycznego: zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków. Poprawa mikrokrążenia automatycznie usprawnia również procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne zachodzące w skórze. Ogromną zaletą kinesiotapingu jest także redukcja lub całkowite usunięcie bólu poprzez aktywację naturalnych dla organizmu procesów znieczulania endogennego – czyli mającego źródło wewnątrz organizmu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą taśm do kinesiotapingu, bandaży samoprzylepnych oraz plastrów do tapingu sportowego. Oferujemy różne kolory taśm: żółty, czerwony, zielony, niebieski, różowy, beżowy i czarny.