Aparaty do diatermii - Terapuls 

Zastosowanie diatermii

Zabieg diatermii polega na miejscowym przegrzewaniu tkanek przy pomocy pola elektromagnetycznego. 
Diatermia kondensatorowa inaczej pojemnościowa odpowiada za podgrzewanie tkanek położonych przy skórze, np. tkanki tłuszczowe, natomiast diatermia indukcyjna wnika głębiej, nagrzewając mięśnie. 

Co daje terapia przy użyciu diatermii?

Zabiegi przy wykorzystaniu aparatów do diatermii obniżają napięcie mięśni, rozluźniając je, łagodzą ból, rozszerzają naczynia krwionośne, poprawia ukrwienie, pozytywnie wpływają na układ odpornościowy oraz dają efekt przeciwzapalny.

Aparaty do diatermii krótkofalowej i mikrofalowej

Prezentujemy aparaty do diatermii krótkofalowej i mikrofalowej. Zabieg diatermii cechuje się przegrzewaniem tkanek organizmu za pomocą pola elektrycznego lub pola magnetycznego dużej częstotliwości. Terapia ta oparta jest na oddziaływaniu ciepła na organizm. Ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek. Zaletą terapii przy wykorzystaniu diatermii krótkofalowej, mikrofalowej jest rozluźnienie mięśni i złagodzenie bólu. Zachęcamy do skorzystania z oferty aparatów do diatermii.

Diatermia krótkofalowa i mikrofalowa

Diatermia krótkofalowa, mikrofalowa to zabieg specjalistyczny - fizykoterapeutyczny polegający na ogrzewaniu tkanek przy pomocy pola magnetycznego, co zmniejsza uczucie bólu.Leczenie mikrofalowe jest bezpieczną terapią, gdyż opcje dotyczące dawkowania opierają się na odczuwaniu ciepła przez pacjenta. Leczenie mikrofalowe jest proste do zastosowania dzięki jednobiegunowej aplikacji. Radiator nie ma kontaktu z pacjentem, jest bezpieczny i higieniczny. W naszej ofercie posiadamy aparaty do diatermii krótkofalowej i mikrofalowej firmy Enraf-Nonius.
katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję