Aparaty do diatermii - Terapuls 

Diatermia krótkofalowa i mikrofalowa

Diatermia krótkofalowa i mikrofalowa to popularne zabiegi ciepłolecznicze. Polegają na ogrzewaniu tkanek przy pomocy pola magnetycznego wysokiej częstotliwości, a dawka termiczna może zostać przekazana zarówno do tkanek położonych płytko, jak i głęboko. Zabiegi te określane są również jako Terapuls, ponieważ taką nazwę nosiło pierwsze popularne w Polsce urządzenie do diatermii.

Zabiegi przy wykorzystaniu aparatów do diatermii obniżają napięcie mięśni, rozluźniając je, łagodzą ból, rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają ukrwienie, pozytywnie wpływają na układ odpornościowy oraz dają efekt przeciwzapalny.

Aparaty do diatermii krótkofalowej i mikrofalowej

W ofercie posiadamy aparaty do diatermii krótkofalowej i mikrofalowej firmy Enraf-Nonius - holenderskiego producenta wysokiej jakości urządzeń medycznych, który jest obecny na rynku już od ponad 90 lat.

Szczególnie polecamy model Enraf-Nonius Curapuls 670, który został ulepszony w 2018 roku i właśnie w tej nowej wersji jest dostępny w naszym sklepie. Aparat wyposażony jest w regulowane ramię elektrody, dzięki czemu zabieg nie wymaga użycia rąk fizjoterapeuty. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić ramię, wybrać parametry zabiegu i uruchomić urządzenie. Ponadto aparat posiada dwa niezależne kanały i po dokupieniu drugiego ramienia można przeprowadzać terapię u dwóch pacjentów równocześnie. Do diatermii mikrofalowej rekomendujemy urządzenie Enraf-Nonius Radarmed 650+, które również jest bardzo wygodne w obsłudze.

Zastosowanie diatermii typu terapuls (krótkofalowej i mikrofalowej)

Diatermia posiada bardzo szerokie zastosowanie terapeutyczne, począwszy od leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, poprzez nerwobóle, różnego typu stany zapalne aż do dolegliwości układu moczowo-płciowego. Do najczęstszych wskazań zaliczamy:

  • zapalenia stawów, w tym przewlekłe i reumatoidalne,
  • chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa,
  • bóle mięśniowe,
  • nerwobóle,
  • urazy mięśni i stawów,
  • przewlekłe zapalenia węzłów chłonnych, zatok, krtani lub ucha,
  • zapalenie pęcherza moczowego,
  • zaburzenia czynności dokrewnej jajników.

Zabieg diatermii krótkofalowej jest bardzo pozytywnie odbierany przez pacjentów, najczęściej określany jako “przyjemny” ze względu na rozchodzące się po ciele ciepło.