Aparaty do ultradźwięków 

Zabiegi ultradźwiękami

Zabieg ultradźwięków polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości 800-24000 kHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Ponadto, zastosowanie ultradźwięków udowodniono także w przypadku bólów mięśni, rwie kulszowej, przykurczach mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku. Zabiegi przy użyciu aparatów do ultradźwięków wpływają na przyspieszenie gojenia się ran oraz kości po wszelkiego rodzaju urazach i złamaniach. W czasie zabiegu ultradźwięków możliwe jest wprowadzenie jonów leków tzw. fonoforeza. Przepływ fal ultradźwiękowych zwiększa wchłanianie leku.

Zobacz film

Aparat do ultradźwięków

Przedstawiamy bogaty wybór sprzętu i aparatów do ultradźwięków. Proponujemy aparaty i wyposażenie stanowisk do terapii ultradźwiękami i sonoterapii wiodących na rynku producentów: BTL, Astar, EiE Otwock, MARP Electronics oraz Enraf-Nonius. Terapia prowadzona przy wykorzystaniu urządzeń do ultradźwięków wspomaga zdolności organizmu do leczenia tkanek i samonaprawy, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Szczególnej uwadze polecamy aparaty Sonopuls firmy Enraf-Nonius z modułem statUS. 

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję