Aparaty do elektroterapii 

Aparaty do elektroterapii: jonoforezy, galwanizacji, TENS, Diadynamik, elektrostymulacji i inne

Aparat do elektroterapii stanowi podstawę wyposażenia każdego gabinetu rehabilitacyjnego i znajduje się na liście sprzętu wymaganego przez NFZ. Oferowane w naszym sklepie aparaty do elektroterapii wytwarzają różne rodzaje fal o niskich i średnich częstotliwościach. Lista prądów leczniczych niejednokrotnie przewyższa 20 pozycji. Oznacza to, że jedno urządzenie jest zarówno aparatem do jonoforezy, galwanizacji, elektrostymulacji, zabiegów Diadynamik, TENS, prądów Träberta, jak i może być wykorzystywane jako element treningu sportowców (prądy Kotza).

W naszej ofercie znajdują się urządzenia wiodących producentów, m.in. Enraf-Nonius czy I-TECH Medical Division (w kategorii: Aparaty przenośne do fizykoterapii). Proponujemy również aparat do elektroterapii własnej produkcji - BARDOMED E1, który zaprezentowaliśmy w filmie:

Poszczególne aparaty do elektroterapii różnią się m.in. liczbą dostępnych prądów oraz liczbą kanałów aplikacyjnych. Aparaty dwu- lub czterokanałowe umożliwiają wykonywanie zabiegu u więcej niż jednego pacjenta równocześnie.

Podczas wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na bibliotekę schorzeń, możliwość tworzenia własnych programów oraz łatwość obsługi aparatu.

Do użytku domowego rekomendujemy przenośne aparaty do elektroterapii I-TECH Medical Division, o których wspominaliśmy wcześniej. Można z nich korzystać również w gabinetach rehabilitacyjnych.

Sprzęt do elektroterapii - aparat i akcesoria

Podstawę sprzętu do elektroterapii stanowi aparat. Do niego podłącza się kable oraz elektrody, które mocowane są na ciele pacjenta za pomocą opasek. Elektrody umieszczone są w woreczkach wiskozowych, zapewniających lepsze przewodnictwo prądu, a także ochronę przed oparzeniami.

Kupując aparat do elektroterapii i elektrostymulacji w zestawie znajdują się niezbędne akcesoria. Poszczególne elementy można kupić także osobno. W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroką ofertę akcesoriów do elektroterapii, w tym elektrody i woreczki do elektrod, opaski mocujące, kable, folie cynowe i aluminiowe czy maskę do jonoforezy. Znajdują się one w kategorii Akcesoria do elektroterapii.

Elektroterapia jako metoda lecznicza i jej zastosowanie

Elektroterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia w fizykoterapii. Przepływający przez ciało prąd stanowi bodziec leczniczy: stymuluje mięśnie i tkanki, zmniejsza ból, posiada działanie przeciwzapalne, a także wywołuje efekt przekrwienny.

Elektroterapia wykorzystywana jest przede wszystkim do leczenia:

  • bólów kręgosłupa przewlekłych lub ostrych,
  • nerwobóli,
  • bólów głowy i migren,
  • chorób reumatycznych,
  • choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich,/
  • rwy kulszowej,
  • zaburzenia krążenia obwodowego,
  • stanów pourazowych, którym towarzyszą obrzęki.

Jak już wcześniej wspominaliśmy - aparaty do elektroterapii mogą generować nawet kilkadziesiąt różnych prądów. Do najpopularniejszych z nich zalicza się: galwanizację, jonoforezę, prądy TENS, Diadynamik, czyli prądy diadynamiczne oraz interferencję, czyli prądy interferencyjne.