Szukaj

Aparaty do elektroterapii 

Zastosowanie elektroterapii

Elektroterapia to jedna z podstawowych metod leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Zobacz film

Najpopularniejsze rodzaje prądów w aparatach do elektroterapii:

- Jonoforeza - polega na wprowadzeniu jonów do tkanek przy pomocy leku w postaci maści lub żelu. Leczeniu poddawane są m.in. blizny, zespoły bólowe, stany zapalne stawów, bóle głowy, alergie
- Galwanizacja - podczas zabiegu wykorzystywany jest prąd stały. Jednostki chorobowe poddawane tym prądom to przede wszystkim: choroby kręgosłupa, nerwobóle, zaburzenia krążenia, niedowłady
- Prądy diadynamiczne - maja silne działanie przekrwienne oraz przeciwbólowe. Ten prąd stosowany jest w przypadku zespołów naczyniowych, zwyrodnienia stawów, leczenia obrzęków, stymulacji mięśni. 
- Prądy interferencyjne - mają działanie przeciwbólowy, wpływają na procesy odżywcze tkanek oraz metabolizm. Stosowane są w kontuzjach sportowych, ostrodze piętowej, chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa, skręcenia stawu. 
- TENS -  stymulują tzw. "bramkę kontrolną" powodując obniżenie progu odczuwania bólu. Maja zastosowanie w bólach przewlekłych i ostrych, niedowładach mięśni.

Aparat do elektroterapii

Elektroterapia to dział fizykoterapii, który zajmuje się leczeniem schorzeń przy pomocy prądów leczniczych (takich jak galwanizacja czy jonoforeza). Przedstawiamy bogatą ofertę aparatów do elektroterapii i elektrostymulacji. Proponujemy sprzęt i wyposażenie do rehabilitacji i fizykoterapii wiodących na rynku producentów: BTL, Astar, EiE Otwock, MARP Electronics, Enraf-Nonius: Interdynamic, Interdynamik, Etius, Aries, BTL Topline, Diatronic, Diadynamik, Endomed. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Polecamy również nasze przenośne aparaty do fizykoterapii które wykorzystywane są zarówno w gabinetach rehabilitacyjnych jak również można je wykorzystać w domu.

(12) 444 12 97
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję