Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii i magnetoterapii 

Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii i magnetoterapii

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aparatów do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii i magnetoterapii. W tej kombinacji za pomocą jednego wszechstronnego urządzenia wykonywać można aż cztery rodzaje terapii. Proponujemy aparaty i wyposażenie łączonych stanowisk do elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii i ultradźwięków wiodących na rynku producentów: Astar, BTL, EiE Otwock, MARP Electronics. 

Elektroterapia 

Jedna z podstawowych metod leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Zabieg ultradźwięków 

Polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości 800-24000 kHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Ponadto, zastosowanie ultradźwięków udowodniono także w przypadku bólów mięśni, rwie kulszowej, przykurczach mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Laseroterapia

Aparaty do laseroterapii pozytywnie wpływają na aktywność tkanek oraz komórek. Terapia przy pomocy urządzeń do laseroterapii poprawia mikrokrążenie oraz ma działanie przeciwzakrzepowe. Co więcej laseroterapia jest skuteczną metodą w leczeniu skóry i gojeniu ran.

Magnetoterapia

Jedna z bardziej popularnych metod leczenia fizykalnego.Prawidłowy bilans sił elektromagnetycznych ma bowiem duże znaczenie dla działania organizmu. Gdy zostanie on zaburzony następuje spadek sprawności układu nerwowego oraz spowalnia się metabolizm. W magnetoterapii bodźcem jest pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które zwiększa odporność, przyspiesza regenerację tkanek, ma działanie przeciwbólowe oraz odpręża. Ponadto, do leczenia przy użyciu pola magnetycznego kwalifikują się takie schorzenia jak: choroby naczyń krwionośnych, osteoporoza, stwardnienie rozsiane, rwy kulszowe, AZS (atopowe zapalenie skóry), migreny, bóle kręgosłupa. 

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję