Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii i magnetoterapii 

Urządzenia do terapii łączonej: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia i magnetoterapia

Urządzenia w tej kategorii umożliwiają wykonanie aż czterech różnych zabiegów: elektroterapii, sonoterapii (terapia ultradźwiękami), laseroterapii biostymulacyjnej (niskoenergetycznej) oraz magnetoterapii. Łączą więc wszystkie najpopularniejsze terapie fizykalne, bez których trudno wyobrazić sobie ofertę gabinetu rehabilitacyjnego lub fizykoterapeutycznego. 

Aparaty posiadają gotowe programy zabiegowe, ale jest także możliwość ustawienia własnych programów. By móc wykonywać wszystkie rodzaje zabiegów, do aparatu należy dokupić odpowiednie akcesoria (sondę laserową, głowicę ultradźwiękową itp.). Aparaty posiadają dwa kanały, więc można przeprowadzić jednocześnie dwa różne zabiegi lub terapię skojarzoną.

Elektroterapia

Elektroterapia to podstawowa metoda leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegów elektrolecznictwa, to sprawdź naszą ofertę aparatów do elektroterapii.

Terapia ultradźwiękami - sonoterapia

Sonoterapia polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości od 800 kHz do 3 MHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Sonoterapię stosuje się także do leczenia bólów mięśni, rwy kulszowej, przykurczów mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegu sonoterapii, to sprawdź naszą ofertę aparatów do ultradźwięków.

Laseroterapia

Aparaty do laseroterapii pozytywnie wpływają na aktywność tkanek oraz komórek. Terapia przy pomocy urządzeń do laseroterapii poprawia mikrokrążenie oraz ma działanie przeciwzakrzepowe. Jest także skuteczną metodą w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń, oparzeń, odmrożeń czy odleżyn. Sprawdź także naszą ofertę laserów biostymulacyjnych i laserów wysokoenergetycznych.

Magnetoterapia

W magnetoterapii bodźcem jest pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które przyspiesza regenerację tkanek, ma działanie przeciwbólowe oraz odpręża. Ponadto, do leczenia przy użyciu pola magnetycznego kwalifikują się takie schorzenia jak: choroby naczyń krwionośnych, osteoporoza, stwardnienie rozsiane, rwy kulszowe, AZS (atopowe zapalenie skóry), migreny, bóle kręgosłupa czy borelioza. Jeśli szukasz urządzeń oferujących wyłącznie terapię polem magnetycznym, to sprawdź naszą ofertę aparatów do magnetoterapii.