Środki do dezynfekcji 

Środki (płyny) do dezynfekcji rąk i skóry

Dezynfekcja jest niezwykle ważnym aspektem w placówkach rehabilitacyjnych oraz szpitalach, ale także w przypadku fizjoterapeutów, którzy pracę wykonują mobilnie. Płyn do dezynfekcji rąk i skóry to podstawowe wyposażenie każdej osoby, która pracuje z pacjentami dotkniętymi schorzeniami czy kontuzjami. Stosowanie bakteriobójczych i wirusobójczych środków do dezynfekcji pozwala zachować najwyższy stopień higieny i tym samym zwiększa bezpieczeństwo zarówno terapeuty, jak i pacjenta. 

W ofercie posiadamy także bezdotykowe dozowniki na płyn do dezynfekcji, mogące stanowić wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego, fizjoterapeutycznego czy kosmetycznego, ale też biura czy zakładu pracy.

Żele antybakteryjne

W sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, warto posiadać przy sobie żel antybakteryjny. Dotyczy to przede wszystkim terapeutów pracujących w terenie. Żel antybakteryjny skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz drobnoustroje chorobotwórcze ze względu na wysoką zawartość alkoholu - etanolu, który jest uznawany za substancję biobójczą, gdy występuje w stężeniu powyżej 60% (wykazuje najsilniejsze działanie odkażające w stężeniu 70% i takie produkty wybieramy do naszego sklepu). Etanol w omawianym stężeniu posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i  wirusobójcze (w ograniczonym zakresie).