Urządzenia do trakcji 

Urządzenia do trakcji odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa

Aparaty do trakcji kręgosłupa stosowane są do leczenia dolegliwości spowodowanych zmniejszeniem przestrzeni międzykręgowych. Podczas zabiegu - w sposób kontrolowany - dochodzi do rozciągania struktur kręgosłupa, dlatego też aparaty do trakcji bywają nazywane ciągnikami trakcyjnymi. Trakcja kręgosłupa jest metodą leczniczą wykorzystywaną już od wielu wieków, ale nowoczesne aparaty mocno różnią się od sprzętu stosowanego kiedyś. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrany sprzęt wykonuje trakcję szyjnego lub lędźwiowego odcinka kręgosłupa w sposób automatyczny, odciążając terapeutę. 

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparat do trakcji Enraf-Nonius Eltrac 471, który wykorzystuje technologię komputerową i posiada intuicyjny panel sterowania. Podczas zabiegu urządzenie stale monitoruje siłę ciągu. Jest to aparat, który zwiększa komfort psychiczny podczas zabiegu, ponieważ pacjent ma dostęp do tzw. wyłącznika bezpieczeństwa i może zmniejszać siłę ciągu. Omawiamy aparat marki Enraf-Nonius przeznaczony jest zarówno do trakcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa, jak i do odcinka szyjnego. 

W sklepie posiadamy także urządzenia do trakcji kręgosłupa Saunders Cervical Traction. To opatentowany system trakcji, stworzony przez fizjoterapetę Duane Saunders. Do wyboru jest urządzenie do trakcji odcinka szyjnego albo odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Są to urządzenia przenośne, niewielkich rozmiarów i mogą być wykorzystywane w rehabilitacji domowej (na początku pod kontrolą fizjoterapeuty, ale jeśli nie ma przeciwwskazań, to również samodzielnie przez pacjenta).

W przypadku pytań o sprzęt rehabilitacyjny, zapraszamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci chętnie doradzą w wyborze urządzeń.