Aparaty do magnetoterapii 

Aparaty do magnetoterapii - terapii polem magnetycznym

W ofercie posiadamy wysokiej jakości aparaty do magnetoterapii, terapii polem magnetycznym i magnetostymulacji. Jesteśmy nie tylko dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego, ale również jego producentem. Jednym z najchętniej kupowanych w naszych sklepie aparatów do magnetoterapii jest BARDOMED M1 - nowoczesne urządzenie do terapii polem magnetycznym. Aparat ten posiada dwa niewielkie aplikatory płaskie (dyskowe), które zastępują standardowe solenoidy dużych rozmiarów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca w gabinecie rehabilitacyjnym. 

Oferujemy również aparaty do terapii polem magnetycznym z aplikatorami szpulowymi, czyli. tzw. solenoidami oraz leżanką. Zestawy dostępne są w różnych wersjach, a cena tego sprzętu do magnetoterapii uzależniona jest od ilości dołączonych aplikatorów. Podstawę zestawu stanowi aparat do magnetoterapii Magnetronic MF-12. Oprócz stacjonarnych urządzeń do magnetoterapii oferujemy aparaty przenośne.

Magnetoterapia - działanie i wskazania

W magnetoterapii bodźcem jest pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, zwiększa odporność, przyspiesza regenerację tkanek oraz gojenie ran i odpręża. Terapia polem magnetycznym wskazana jest w przypadku schorzeń kości, mięśni, stawów i ścięgien, a także skóry i układu krwionośnego. Do leczenia poprzez magnetoterapię kwalifikują się następujące schorzenia i dolegliwości:

- reumatoidalne zapalenie stawów, 

- choroba zwyrodnieniowa stawów, 

- osteoporoza, 

- stwardnienie rozsiane, 

- rwa kulszowa, 

- bóle kręgosłupa, 

- choroby naczyń krwionośnych, 

- nadciśnienie tętnicze, 

- AZS (atopowe zapalenie skóry), 

- trudno gojące się rany i owrzodzenia, 

- migreny, 

- wszelkiego typu urazy (złamania, zwichnięcia, kontuzje sportowe) i stany pourazowe 

Magnetoterapia w domu 

Leczenie polem magnetycznym w domu wskazane jest przede wszystkim przy schorzeniach przewlekłych i zwyrodnieniowych, ale także w przypadku świeżych urazów (zwłaszcza złamań) i incydentów kardiologicznych. 

Urządzenie do magnetoterapii domowej ma mniejsze rozmiary niż aparaty przeznaczone do gabinetów rehabilitacyjnych. Ponadto, aparaty do magnetoterapii domowej można wyposażyć nie tylko w aplikatory w postaci pasów czy dysków, ale również w maty (materace). Dzięki temu można korzystać z zabiegu magnetoterapii nawet podczas snu. 

Leczenie polem magnetycznym w domu jest bardzo łatwe, dzięki intuicyjnej obsłudze urządzeń. Oczywiście przed zakupem aparatu do domowej magnetoterapii wskazana jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą, który zaleci odpowiednie parametry i częstotliwość zabiegu.

Jeśli szukasz aparatu do domowej magnetoterapii, to zobacz nasze propozycje przenośnych aparatów do fizykoterapii

Więcej informacji o magnetoterapii i jej wskazaniach znajdziesz na naszym blogu w dziale: Magnetoterapia.