Aparaty do magnetoterapii 

Zastosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia to jedna z bardziej popularnych metod leczenia fizykalnego. Była znana i wykorzystywana już w starożytności przez samą Kleopatrę. Prawidłowy bilans sił elektromagnetycznych ma bowiem duże znaczenie dla działania organizmu. Gdy zostanie on zaburzony następuje spadek sprawności układu nerwowego oraz spowalnia się metabolizm. W magnetoterapii bodźcem jest pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które zwiększa odporność, przyspiesza regenerację tkanek, ma działanie przeciwbólowe oraz odpręża. Ponadto, do leczenia przy użyciu pola magnetycznego kwalifikują się takie schorzenia jak: choroby naczyń krwionośnych, osteoporoza, stwardnienie rozsiane, rwy kulszowe, AZS (atopowe zapalenie skóry), migreny, bóle kręgosłupa. 

Z zabiegów magnetoterapii można korzystać w ośrodkach i gabinetach rehabilitacji, a także w zaciszu domowym, ponieważ jest ona bezpieczna i nie posiada skutków ubocznych.

Zobacz film

Aparaty do magnetoterapii 

Magnetoterapia to jedna z najpopularniejszych metod fizykoterapii. W ofercie posiadamy aparaty do magnetoterapii, terapii polem magnetycznym i magnetostymulacji. Proponujemy aparaty i wyposażenie stanowisk do magnetoterapii wiodących na rynku producentów: BTL, Astar, EiE Otwock, MARP Electronics: Magnetronic, Magner, Magnetus, Magneris, Magnet Topline BTL, Magno Activo. Istnieje możliwość zaprojektowania własnej strefy do magnetoterapii wraz z leżanką z dyskiem w formie solenoidu lub przenośnymi dyskami. Magnetoterapia ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe. 

Oferowane przez nas aparaty do magnetoterapii to urządzenia wysokiej jakości, pomagające w leczeniu i rehabilitacji. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję