Aparaty przenośne do fizykoterapii 

Przenośne aparaty do fizykoterapii

Przenośne aparaty do fizykoterapii przeznaczone są nie tylko do fizjoterapii mobilnej. Z powodzeniem można korzystać z nich w gabinetach rehabilitacyjnych lub w zaciszu własnego domu.

Bardzo często aparaty przenośne posiadają niemal takie same parametry (np. moc), co aparaty stacjonarne. Czym więc się różnią? Przede wszystkim liczbą programów lub trybów pracy, których zazwyczaj jest mniej. Ponadto najczęściej nie oferują możliwości tworzenia i zapisywania własnych programów.

Oczywiście podstawową różnicą są gabaryty i waga: mobilne aparaty do fizykoterapii to urządzenia kompaktowe, ważące najczęściej do 2 kg i wyposażone w wygodne torby transportowe.

Rodzaje przenośnych aparatów do fizykoterapii

W naszym sklepie oferujemy przenośne aparaty do wszystkich podstawowych zabiegów fizykalnych:

  • laseroterapii,
  • elektroterapii (w tym elektroterapii FES),
  • magnetoterapii,
  • ultradźwięków.

Przegląd aparatów mobilnych przedstawiamy w filmie:

Ponadto posiadamy kilka mobilnych aparatów do drenażu limfatycznego, z których chętnie korzystają fizjoterapeuci sportowi, a także sami sportowcy. Urządzenia te znajdują się w kategorii: Aparaty do drenażu limfatycznego

Producenci przenośnego sprzętu do fizykoterapii

Staramy się wybierać najlepsze dostępne na rynku urządzenia i dlatego też stawiamy na uznanych producentów. Wśród przenośnych aparatów proponujemy przede wszystkim sprzęt włoskiej marki I-Tech Medical Division oraz holenderskiego producenta Enraf-Nonius, który jest jednym z liderów branży fizjoterapeutycznej i rehabilitacyjnej. Oferowane przez nas przenośne aparaty są urządzeniami medycznymi i posiadają odpowiedni certyfikat.