Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej 

Laser wysokoenergetyczny - przegląd aparatów

W naszej ofercie stawiamy na sprzęt najwyższej jakości, a takim są lasery wysokoenergetyczne włoskiej marki Mectronic Medicale. To czołowy producent sprzętu elektromedycznego na świecie, który posiada ponad 40 lat doświadczenia i specjalizuje się m.in. w laseroterapii wysokoenergetycznej. Oferuje urządzenia innowacyjne, z opatentowanymi rozwiązaniami, a przy projektowaniu aparatów współpracuje z licznymi ośrodkami naukowymi.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX dostępne są w kilku wersjach, zróżnicowanych pod kątem mocy oraz emitowanej długości fali, dlatego można bardzo precyzyjnie dobrać aparat zarówno do potrzeb pacjentów gabinetu, jak i posiadanego budżetu.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX zostały przez producenta podzielone na dwie linie: SMART oraz PLUS. W tej pierwszej znajdują się urządzenia przenośne o kompaktowych wymiarach. Z kolei linia PLUS to najbardziej zaawansowane lasery wysokoenergetyczne, oferowane w komplecie ze stolikiem. Możliwości serii iLUX PLUS prezentujemy w filmie.

W linii PLUS znajdują się urządzenia o mocy od 10 aż do 30 W, z różnymi konfiguracjami długości fali: 650 nm, 810 nm, 980 nm, 1064 nm. Dostępne są wersje generujące dwie lub trzy długości fali.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX umożliwiają osiągnięcie aż pięciu efektów terapeutycznych podczas jednego zabiegu: przeciwbólowego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego, rozluźniającego i biostymulacyjnego. W wersji PLUS posiadają 13 trybów emisji, w tym opatentowany tryb E2C, który przynosi natychmiastowy efekt przeciwbólowy z minimalnym efektem termicznym w mechanizmie bramki bólowej. Dzięki temu laserem iLUX można leczyć nawet ostre stany zapalne.

Co więcej - do laserów z serii PLUS producent oferuje 6 rodzajów aplikatorów, a także moduł automatyczny ScanX, przeznaczony do leczenia dużych obszarów ciała. Moduł ten znacznie odciąża fizjoterapeutę, ponieważ wystarczy wybrać odpowiednie parametry, a zabieg zostanie wykonany bez konieczności obsługi aplikatora.

Możliwość bezpłatnego przetestowania aparatu i materiały marketingowe dla Twojego gabinetu

Jeśli chcesz przetestować aparat w swoim gabinecie, to skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami. Niezbędne dane znajdziesz w zakładce Kontakt. Oferujemy nie tylko szkolenie z obsługi urządzenia, ale także możliwość bezpłatnych testów.

Ponadto - wybierając laser iLUX z naszej oferty - możesz skorzystać z bezpłatnego, personalizowanego pakietu marketingowego z logo oraz danymi kontaktowymi Twojej placówki. Przykładowe realizacje znajdziesz poniżej:

Laser wysokoenergetyczny - działanie i zastosowanie

Działanie lasera wysokoenergetycznego jest bardzo szerokie: silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w likwidacji obrzęków, poprawia mikrokrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie. Ponadto, ma działanie biostymulacyjne, polegające na stymulacji naprawy komórek.

Laser wysokoenergetyczny znajduje zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii oraz medycynie sportowej. Z aparatów do laseroterapii wysokoenergetycznej iLUX korzystają m.in. uznane kluby sportowe, takie jak: AC Milan, Trentino Volley czy Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej.

Wszechstronność zastosowania laserów wysokoenergetycznych sprawia, że jest to obecnie wiodąca metoda terapii w chorobach mięśni, kości oraz stawów. Laseroterapia wysokoenergetyczna stosowana jest m.in. do uśmierzania bólów kręgosłupa, leczenia punktów spustowych, obrzęków, stanów zapalnych w obrębie mięśni lub stawów w fazie ostrej i przewlekłej, a także różnego rodzaju kontuzji sportowych.

Szczegółową prezentację zabiegów z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych iLUX znajdziesz na naszym kanale BardoMed na YouTube.

Laser wysokoenergetyczny - wskazania

Lista wskazań do leczenia laserem wysokoenergetycznym jest długa. Znajdują się na niej między innymi:

- bóle lędźwiowe,

- bóle karku i barków,

- choroba zwyrodnieniowa stawów,

- rwa kulszowa,

- urazy pierścienia rotatorów,

- kontuzje sportowe, np. skręcony staw skokowy, naderwanie mięśnia nadgrzebieniowego, urazy uda,

- następstwa złamań,

- zwichnięcia,

- zapalenie ścięgien, w tym ścięgna Achillesa,

- łokieć tenisisty,

- kolano skoczka,

- zespół cieśni nadgarstka,

- przykurcze.

Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym obejmują schorzenia ortopedyczne, neurologiczne oraz najpopularniejsze kontuzje sportowe. Laseroterapia wysokoenergetyczna wyróżnia się skutecznością, szybki efektami terapeutycznymi oraz bezpieczeństwem, ponieważ jest metodą nieinwazyjną.

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję