Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej 

Laser wysokoenergetyczny - przegląd aparatów

W naszej ofercie stawiamy na sprzęt najwyższej jakości, a takim są lasery wysokoenergetyczne włoskiej marki Mectronic Medicale. To czołowy producent sprzętu elektromedycznego na świecie, który posiada ponad 40 lat doświadczenia i specjalizuje się m.in. w laseroterapii wysokoenergetycznej. Oferuje urządzenia innowacyjne, z opatentowanymi rozwiązaniami, a przy projektowaniu aparatów współpracuje z licznymi ośrodkami naukowymi.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX dostępne są w kilku wersjach, zróżnicowanych pod kątem mocy oraz emitowanej długości fali, dlatego można bardzo precyzyjnie dobrać aparat zarówno do potrzeb pacjentów gabinetu, jak i posiadanego budżetu.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX zostały przez producenta podzielone na dwie linie: SMART oraz PLUS. W tej pierwszej znajdują się urządzenia przenośne o kompaktowych wymiarach. Z kolei linia PLUS to najbardziej zaawansowane lasery wysokoenergetyczne, oferowane w komplecie ze stolikiem. Możliwości serii iLUX PLUS prezentujemy w filmie.

W linii PLUS znajdują się urządzenia o mocy od 10 aż do 30 W, z różnymi konfiguracjami długości fali: 650 nm, 810 nm, 980 nm, 1064 nm. Dostępne są wersje generujące dwie lub trzy długości fali.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX umożliwiają osiągnięcie aż pięciu efektów terapeutycznych podczas jednego zabiegu: przeciwbólowego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego, rozluźniającego i biostymulacyjnego. W wersji PLUS posiadają 13 trybów emisji, w tym opatentowany tryb E2C, który przynosi natychmiastowy efekt przeciwbólowy z minimalnym efektem termicznym w mechanizmie bramki bólowej. Dzięki temu laserem iLUX można leczyć nawet ostre stany zapalne.

Co więcej - do laserów z serii PLUS producent oferuje 6 rodzajów aplikatorów, a także moduł automatyczny ScanX, przeznaczony do leczenia dużych obszarów ciała. Moduł ten znacznie odciąża fizjoterapeutę, ponieważ wystarczy wybrać odpowiednie parametry, a zabieg zostanie wykonany bez konieczności obsługi aplikatora.

Możliwość bezpłatnego przetestowania aparatu i materiały marketingowe dla Twojego gabinetu

Jeśli chcesz przetestować aparat w swoim gabinecie, to skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami. Niezbędne dane znajdziesz w zakładce Kontakt. Oferujemy nie tylko szkolenie z obsługi urządzenia, ale także możliwość bezpłatnych testów.

Ponadto - wybierając laser iLUX z naszej oferty - możesz skorzystać z bezpłatnego, personalizowanego pakietu marketingowego z logo oraz danymi kontaktowymi Twojej placówki. Przykładowe realizacje znajdziesz poniżej:

Laser wysokoenergetyczny - działanie i zastosowanie

Działanie lasera wysokoenergetycznego jest bardzo szerokie: silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w likwidacji obrzęków, poprawia mikrokrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie. Ponadto, ma działanie biostymulacyjne, polegające na stymulacji naprawy komórek.

Laser wysokoenergetyczny znajduje zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii oraz medycynie sportowej. Z aparatów do laseroterapii wysokoenergetycznej iLUX korzystają m.in. uznane kluby sportowe, takie jak: AC Milan, Trentino Volley czy Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej.

Wszechstronność zastosowania laserów wysokoenergetycznych sprawia, że jest to obecnie wiodąca metoda terapii w chorobach mięśni, kości oraz stawów. Laseroterapia wysokoenergetyczna stosowana jest m.in. do uśmierzania bólów kręgosłupa, leczenia punktów spustowych, obrzęków, stanów zapalnych w obrębie mięśni lub stawów w fazie ostrej i przewlekłej, a także różnego rodzaju kontuzji sportowych.

Szczegółową prezentację zabiegów z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych iLUX znajdziesz na naszym kanale BardoMed na YouTube.

Laser wysokoenergetyczny - wskazania

Lista wskazań do leczenia laserem wysokoenergetycznym jest długa. Znajdują się na niej między innymi:

- bóle lędźwiowe,

- bóle karku i barków,

- choroba zwyrodnieniowa stawów,

- rwa kulszowa,

- urazy pierścienia rotatorów,

- kontuzje sportowe, np. skręcony staw skokowy, naderwanie mięśnia nadgrzebieniowego, urazy uda,

- następstwa złamań,

- zwichnięcia,

- zapalenie ścięgien, w tym ścięgna Achillesa,

- łokieć tenisisty,

- kolano skoczka,

- zespół cieśni nadgarstka,

- przykurcze.

Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym obejmują schorzenia ortopedyczne, neurologiczne oraz najpopularniejsze kontuzje sportowe. Laseroterapia wysokoenergetyczna wyróżnia się skutecznością, szybki efektami terapeutycznymi oraz bezpieczeństwem, ponieważ jest metodą nieinwazyjną.