Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej 

Laser wysokoenergetyczny - przegląd aparatów

Lasery wysokoenergetyczne, dostępna w naszym sklepie, to urządzenia zróżnicowane pod kątem mocy oraz emitowanej długości fali. W ofercie znajdują się zarówno niewielkich rozmiarów lasery wysokoenergetyczne iLUX, przeznaczone do gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, jak i lasery terapeutyczne Exand oraz systemy skanujące Opton.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX są jednymi z najlepszych na rynku aparatów do laseroterapii. Umożliwiają one osiągnięcie aż trzech efektów terapeutycznych podczas jednego zabiegu: przeciwbólowego, przeciwzapalnego i biostymulacyjnego. Opatentowany tryb E2C przynosi natychmiastowy efekt przeciwbólowy, a laserem iLUX można leczyć nawet ostre stany zapalne.

Lasery wysokoenergetyczne iLUX to jedyne dostępne na rynku aparaty do laseroterapii z trzema długościami fali: 810 nm, 980 nm, 1064 nm (w wersji Triax). Posiadają one aż 7 trybów pracy: tryb emisji ciągłej, pojedynczy impuls, impuls, tryb impulsowy, seria impulsów, tryb przeciwzapalny (ant-inf), tryb stochastyczny (E2C), tryb własny.

Prezentacja działania laserów wysokoenergetycznych iLUX:

Laser wysokoenergetyczny - działanie i zastosowanie

Działanie lasera wysokoenergetycznego jest bardzo szerokie: silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w likwidacji obrzęków, poprawia mikrokrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie. Ponadto, ma działanie biostymulacyjne, polegające na stymulacji naprawy komórek.    

Laser wysokoenergetyczny znajduje zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii oraz medycynie sportowej. Z aparatów do laseroterapii wysokoenergetycznej iLUX korzystają m.in. uznane kluby sportowe, takie jak: AC Milan, Trentino Volley czy Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej.

Wszechstronność zastosowania laserów wysokoenergetycznych sprawia, że jest to obecnie wiodąca metoda terapii w chorobach mięśni, kości oraz stawów. Laseroterapia wysokoenergetyczna stosowana jest m.in. do uśmierzania bólów kręgosłupa, leczenia punktów spustowych, obrzęków, stanów zapalnych w obrębie mięśni lub stawów w fazie ostrej i przewlekłej, a także różnego rodzaju kontuzji sportowych.

Szczegółową prezentację zabiegów z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych iLUX znajdziesz na kanale BardoMed na YouTube.

Laser wysokoenergetyczny - wskazania

Lista wskazań do leczenia laserem wysokoenergetycznym jest długa. Znajdują się na niej między innymi:

- bóle lędźwiowe,

- bóle karku i barków,

- choroba zwyrodnieniowa stawów,

- rwa kulszowa,

- urazy pierścienia rotatorów,

- kontuzje sportowe, np. skręcony staw skokowy, naderwanie mięśnia nadgrzebieniowego, urazy uda,

- następstwa złamań,

- zwichnięcia,

- zapalenie ścięgien, w tym ścięgna Achillesa,

- łokieć tenisisty,

- kolano skoczka,

- zespół cieśni nadgarstka,

- przykurcze.

Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym obejmują schorzenia ortopedyczne, neurologiczne oraz najpopularniejsze kontuzje sportowe. Laseroterapia wysokoenergetyczna wyróżnia się skutecznością, szybki efektami terapeutycznymi oraz bezpieczeństwem, ponieważ jest metoda nieinwazyjna.

Laser wysokoenergetyczny - przeciwwskazania

Przeciwwskazania do laseroterapii wysokoenergetycznej dzielą się na czasowe i trwałe. Zabiegu tego nie wykonuje się u kobiet w ciąży, a także wtedy, gdy miejsce planowanego zabiegu jest zainfekowane lub doszło do termicznego uszkodzenia tkanek.

Przeciwwskazaniem do laseroterapii wysokoenergetycznej jest choroba nowotworowa, padaczka, a także nadwrażliwość na światło. Jak widać - przeciwwskazań tych nie jest dużo, ponieważ laseroterapia wysokoenergetyczna to nieinwazyjna metoda terapeutyczna.

Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych laserach wysokoenergetycznych, to zapraszamy do kontaktu.

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję