Sprzęt do kinezyterapii 

Sprzęt do kinezyterapii

Kinezyterapia, czyli gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające to jedna z metod fizjoterapii polegająca na leczeniu ruchem. Stosowana jest w profilaktyce, rekreacji i rehabilitacji. W kinezyterapii najważniejszy jest ruch, który traktowany jest jako środek leczniczy wpływający na cały organizm. Terapia skupia się na maksymalnym usunięciu niesprawności fizycznej oraz na przygotowaniu pacjenta do dalszej rehabilitacji.  Ma na celu przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn, poprawę wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni oraz kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowy. Dzięki kinezyterapii można pobudzić i poprawić czynności ośrodkowego układu nerwowego, poprawić pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, a także przystosować chorego do życia w przypadku trwałej niepełnosprawności. Kinezyterapię od innych form usprawniania wyróżnia szeroki zakres oddziaływania uzyskiwanego poprzez różne formy i metody stosowanych ćwiczeń.

W ofercie posiadamy bogaty wybór akcesoriów do kinezyterapii m.in.: osprzęt do UGUL i PUR, terapię Sling, rotory, tablice do ćwiczeń manualnych czy przyrządy do nauki chodu.  

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję