Środki do dezynfekcji 

Środki do dezynfekcji rąk i skóry oraz żele antybakteryjne

Dezynfekcja jest niezwykle ważnym aspektem w placówkach rehabilitacyjnych oraz szpitalach, ale także w przypadku fizjoterapeutów, którzy pracę wykonują mobilnie. Płyn do dezynfekcji rąk i skóry to podstawowe wyposażenie każdej osoby, która pracuje z pacjentami dotkniętymi schorzeniami czy kontuzjami. Stosowanie bakteriobójczych środków do dezynfekcji pozwala zachować najwyższy stopień higieny i tym samym zwiększa bezpieczeństwo zarówno terapeuty, jak i pacjenta. 

W sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, warto posiadać przy sobie żel antybakteryjny. Dotyczy to przede wszystkim terapeutów pracujących w terenie. Żel antybakteryjny skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz drobnoustroje chorobotwórcze ze względu na wysoką zawartość alkoholu - etanolu, który jest uznawany za substancję biobójczą, gdy występuje w stężeniu powyżej 60% (wykazuje najsilniejsze działanie odkażające w stężeniu 70% i takie produkty wybieramy do naszego sklepu). Etanol w omawianym stężeniu posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i  wirusobójcze (w ograniczonym zakresie).  

Jednorazowe maseczki ochronne

Ze względu na zapotrzebowanie zgłaszane przez naszych klientów, do sklepu wprowadziliśmy również jednorazowe maseczki ochronne. Są to maseczki polskiej produkcji, sprzedawane w zestawach. Noszenie takiej maseczki zmniejsza ryzyko zakażenia, pod warunkiem, że zachowane są podstawowe zasady higieny. 

Jednorazowe maseczki ochronne przeznaczone są przede wszystkim dla osób udzielających świadczeń medycznych oraz wykonujących zabiegi lecznicze lub pielęgnacyjne (z zakresu kosmetologii).

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję