Aparaty do ultradźwięków i laseroterapii 

Urządzenia do terapii łączonej: ultradźwięki i laseroterapia

Aparaty do fizykoterapii typu COMBI, łączące zabiegi ultradźwiękami z laseroterapią, są atrakcyjną propozycją szczególnie dla małych gabinetów. Umożliwiają one wykonanie dwóch różnych zabiegów jednocześnie lub przeprowadzenie terapii skojarzonej. Proponowane przez nas urządzenia są łatwe w obsłudze i posiadają gotowe programy przeznaczone dla typowych schorzeń. Oczywiście możliwe jest także stworzenie własnych programów.

Terapia ultradźwiękami - sonoterapia

Sonoterapia polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości od 800 kHz do 3 MHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Sonoterapię stosuje się także do leczenia bólów mięśni, rwy kulszowej, przykurczów mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegu sonoterapii, to sprawdź naszą ofertę aparatów do ultradźwięków.

Laseroterapia

Terapia przy pomocy urządzeń do laseroterapii biostymulacyjnej (niskoenergetycznej) poprawia mikrokrążenie oraz ma działanie przeciwzakrzepowe. Jest także skuteczną metodą w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń, oparzeń, odmrożeń czy odleżyn. Ponadto jest wykorzystywana do leczenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych i kontuzji sportowych, choć w tych schorzeniach szybsze efekty można osiągnąć laserami wysokoenergetycznymi.