Dezynfekcja 

Dezynfekcja w gabinecie rehabilitacyjnym, fizjoterapeutycznym, kosmetycznym

Dezynfekcja rąk i skóry w placówkach świadczących usługi rehabilitacyjne czy kosmetyczne, to podstawa dbania o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów. Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego zarówno pracownicy, jak i pacjenci powinni przy wejściu do gabinetu dezynfekować ręce. Nie ma szczegółowych wymagań dotyczących tego, w jakiej formie ma być podawany płyn do dezynfekcji rąk i skóry, ale najbardziej bezpiecznym i higienicznym rozwiązaniem jest korzystanie z bezdotykowych dozowników. Dzięki temu nie trzeba po każdym pacjencie czy kliencie dezynfekować również dozownika. 

Gdy rehabilitant lub fizjoterapeuta świadczy usługi w domu klienta, to również powinien po wejściu do pomieszczenia zdezynfekować ręce, a następnie nałożyć jednorazowe rękawiczki.

Dezynfekcja rąk i skóry - wybór płynów i dozowników do płynów

Wybierając środki do dezynfekcji rąk, należy zwrócić uwagę na to, czy są to produkty o działaniu nie tylko bakteriobójczym i grzybobójczym, ale również wirusobójczym. Zdarza się, że środki oferowane jako płyny do dezynfekcji nie są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i nie posiadają udokumentowanego działania wirusobójczego. Dlatego tak ważne jest, by wybierać płyny do dezynfekcji pochodzące z pewnego źródła, sprawdzane przez sprzedawcę. W naszym sklepie oferujemy jedne z najpopularniejszych na rynku płynów do dezynfekcji, których działanie jest zbadane.

Oferujemy także nowoczesne dozowniki na płyn do dezynfekcji. Są one bezdotykowe, mogą stać na stojaku lub zostać przymocowane do ściany. Najmniejszy model można umieścić na biurku lub zabierać do pracy w terenie.