Szkolenia 

Szkolenia dla fizjoterapeutów z nowoczesnych metod terapii

Szkolenia dla fizjoterapeutów są organizowane przez Akademię BardoMed. Mają na celu promowanie nowoczesnej i skutecznej fizykoterapii jako jednego z narzędzi współczesnego fizjoterapeuty. 

Szkolenia prowadzone są przez znanych i doświadczonych fizjoterapeutów, którzy dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami. Duża część szkoleń posiada praktyczny charakter. Podczas kursów pokazujemy, w jaki sposób włączyć do swojej terapii taki sprzęt jak: aparaty do fali uderzeniowej, lasery wysokoenergetyczne, aparaty do terapii Tecar czy urządzenie do przezskórnej elektrolizy Epte. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności.

Tematyka szkoleń dla fizjoterapeutów sportowych i nie tylko

Obecnie nasze dwa główne kursy to szkolenie dotyczące nowoczesnej fizykoterapii w rehabilitacji sportowej oraz szkolenie z przezskórnej elektrolizy Epte®.

Pierwsze z nich kładzie nacisk na całościowe podejście do rehabilitacji sportowców (chociaż zdobytą wiedzę można wykorzystać nie tylko w odniesieniu do tej grupy pacjentów) oraz przedstawienie nowoczesnych terapii, z których korzystają znane kluby sportowe, jak np. AC Milian, Atalanta Bergamo, Trentino Volley, ale też nasza kadra narodowa tenisistek i lekkoatletów.

Natomiast drugie szkolenie to praktyczny kurs przezskórnej elektrolizy - przełomowej metody leczenia wszelkiego typu tendinopatii (np. obejmujących ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe, więzadła rzepki czy nadkłykieć). Terapeuci, którzy chcą oferować w swoim gabinecie zabieg przezskórnej elektrolizy, muszą wcześniej odbyć dwudniowy kurs (wiedza teoretyczna i praktyka).