Bieżnie rehabilitacyjne 

Bieżnia rehabilitacyjna i jej zastosowanie

Bieżnie rehabilitacyjne różnią się od tych, przeznaczonych do użytku domowego, przede wszystkim ilością funkcji i zakresem działania. Posiadają też wyższe dopuszczalne obciążenie (nawet do 235 kg) i zapewniają odpowiednie wyważenie ciała. 

Profesjonalne bieżnie rehabilitacyjne przeznaczone są do usprawniania osób z otyłością lub z problemami kardiologicznymi, a także umożliwiają powrót do aktywności osobom po kontuzjach i operacjach. Są też bardzo dobrym treningiem dla seniorów lub osób, które przez dłuższy czas prowadziły siedzący tryb życia i zamierzają wrócić do aktywności fizycznej.

W naszej ofercie znajdują się bieżnie rehabilitacyjne EN-Motion marki Enraf-Nonius, uznanego producenta sprzętu do fizjoterapii i rehabilitacji.

Co wyróżnia bieżnie rehabilitacyjne EN-Motion?

Rehabilitacyjne bieżnie do ćwiczeń Enraf-Nonius posiadają takie udogodnienia jak: niski próg wejścia (tylko 12,5 cm), poręcze boczne dla osób, które nie czują się pewnie na bieżni, możliwość zapisywania i porównywania danych pacjenta, a także przeprowadzenia testów klinicznych (m.in. badanie prób wysiłkowych). 

Bieżnie EN-Motion to jedyne na rynku bieżnie rehabilitacyjne, w których zastosowano technologię podwójnego nachylenia, dzięki czemu pacjent może ćwiczyć różne partie mięśni, które pracują podczas wchodzenia (kąt dodatni do 15%) oraz schodzenia (kąt ujemny 10%). Oczywiście urządzenia te spełniają wszystkie wytyczne dyrektyw dotyczących wyrobów medycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem producenta, w którym zaprezentowane zostały bieżnie EN-Motion:

Walory terapeutyczne treningu na bieżni rehabilitacyjnej

Bieżnie rehabilitacyjne posiadają wiele walorów terapeutycznych:

  • pomagają wrócić do sprawności po kontuzjach oraz urazach, 

  • wzmacniają stawy, ale równocześnie dzięki amortyzacji ich nie obciążają, 

  • poprawiają postawę, równowagę oraz chód, 

  • zapewniają odpowiednią pracę mięśni, 

  • są idealnym rodzajem aktywności dla osób z problemami kardiologicznymi i neurologicznymi, a także otyłością.

Osoby zainteresowane tymi urządzeniami zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości i doradzą wybór odpowiedniego sprzętu do gabinetu rehabilitacyjnego lub fizjterapeutycznego.