Aparaty do krioterapii 

Aparat do krioterapii na zimne powietrze lub ciekły azot

Aparaty do krioterapii można podzielić na dwie główne kategorie: urządzenia wykorzystujące zimne powietrze lub ciekły azot. Zaletą aparatów do krioterapii na zimne powietrze jest brak kosztów eksploatacji. W zależności od wielkości urządzenia, znajduje ono swoje zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych, a nawet szpitalach i sanatoriach. Podczas krioterapii zimnym powietrzem osiągane są temperatury do -60 stopni C. Zakres zależy od urządzenia, a na kartach poszczególnych produktów podajemy dokładne informacje. 

Z kolei aparaty do krioterapii na ciekły azot mogą osiągać temperaturę do -160 stopni C. Wybierając takie urządzenie, warto zwrócić uwagę na to, ile azotu wykorzystuje podczas pracy i czy możliwe jest zastosowanie naczyń Dewara o różnych pojemnościach. W placówkach, w których krioterapię na ciekły azot stosuje się rzadziej, można wybrać mniejszą pojemność i dzięki temu zoptymalizować koszty eksploatacji. 

Wskazania do krioterapii miejscowej z zastosowaniem aparatów na zimne powietrze lub ciekły azot

Istnieje wiele wskazań do terapii zimnem i kriostymulacji. Bardzo często wykorzystuje się ją do zmniejszania dolegliwości bólowych, zarówno tych, które wynikają z urazów, kontuzji, jak i spowodowanych np. zapaleniami stawów czy chorobami reumatycznymi.

Kolejnym popularnym zastosowaniem aparatów do krioterapii jest zmniejszanie obrzęków, które występują po zwichnięciach, stłuczeniach czy złamaniach. To przeciwobrzękowe działanie krioterapii wykorzystywane jest także w gabinetach beauty & wellness do ujędrniania skóry oraz redukcji cellulitu.

Krioterapia jest też jedną z metod fizykalnych, stosowanych w celu leczenia stanów zapalnych oraz hamowania postępów chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych. Z kolei działanie stymulacyjne i wzmacniające organizm doceniają szczególnie sportowcy. Zabiegi krioterapii mogą bowiem zwiększać siłę mięśniową, poprawiać motorykę czy wzmagać tolerancję na wysiłek fizyczny. 

Fizjoterapeutów i rehabilitantów, którzy szukają odpowiedniego aparatu do krioterapii miejscowej, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie doradzą w wyborze.