Aparaty do elektroterapii i ultradźwięków 

Aparaty do elektroterapii i ultradźwięków

Urządzenia COMBI mają możliwość wykonywania na zmianę lub w terapii łączonej więcej niż jednego rodzaj zabiegu. Jednym z najpopularniejszych połączeń jest elektroterapia i ultradźwięki.

Elektroterapia 

Jedna z podstawowych metod leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Zabieg ultradźwięków 

Polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości 800-24000 kHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Ponadto, zastosowanie ultradźwięków udowodniono także w przypadku bólów mięśni, rwie kulszowej, przykurczach mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Zapraszamy do zapoznania się z aparatami i wyposażeniem łączonych stanowisk do elektroterapii i ultradźwięków wiodących na rynku producentów: Astar, BTL, EiE Otwock, MARP Electronics oraz Enraf-Nonius.

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję