Urządzenia do treningu funkcjonalnego 

Zastosowanie treningu funkcjonalnego

Trening funkcjonalny polega na aktywizacji całego ciała. Oznacza to, że rehabilitacja funkcjonalna i trening pacjenta nie koncentrują się na wzmacnianiu konkretnych grup mięśniowych. Ćwiczenia polegają na odwzorowywaniu codziennych czynności, dzięki czemu chory osiąga maksymalną sprawność ruchową i samodzielność bez niepotrzebnego obciążania mięśni i stawów.

Urządzenia aktywizujące całe ciało - trening funkcjonalny z NuStep

W ofercie posiadamy dwa produkty marki NuStep, które przeznaczone są do aktywizacji całego ciała (treningu funkcjonalnego). Trenować na nich mogą osoby starsze, osoby niepełnosprawne, sportowcy, a także osoby korzystające z klubów fitness oraz SPA.

NuStep pomaga w powrocie do pełnej sprawności, np. po kontuzjach lub urazach i świetnie sprawdza się jako element aktywizacji osób starszych. Ponadto są to urządzenia idealne do treningu dla osób, które posiadają problemy z układem krążenia. Wykorzystywane są do rehabilitacji kardiologicznej oraz leczenia otyłości. Trening funkcjonalny z urządzeniami NuStep wspomaga naturalny chód, a równocześnie eliminuje obciążenia stawów. Jest to ważne m.in. dla pacjentów cierpiących na choroby zwyrodnieniowe.

Urządzenia NuStep umożliwiają interaktywny trening z komputerem, co najczęściej jest bardzo atrakcyjne dla pacjentów. Na uwagę zasługuje także możliwość kontroli postępów - z urządzenia w prosty sposób eksportuje się wyniki osiągnięte przez każdego użytkownika.

Urządzenia do treningu inercyjnego - EPTE® Inertial System

Trening inercyjny jest jedną z odmian treningu funkcjonalnego i wykorzystuje zarówno fazę koncentryczną, jak i ekscentryczną skurczu mięśnia. Świetnie sprawdza się w rehabilitacji sportowców profesjonalnych oraz amatorów.

Co ciekawe - pomysł na stworzenie urządzeń do treningu inercyjnego wziął się z programów kosmicznych, gdy poszukiwano maszyny umożliwiającej wykonywanie ćwiczeń w warunkach braku grawitacji. Obecnie takie urządzenie do treningu inercyjnego oferuje hiszpański producent Ionclinics pod nazwą EPTE® Inertial System.

Urządzenie składa się z podstawowej jednostki (EPTE® Inertial System), do której można dołączać dodatkowe komponenty, np. umożliwiające wykonywanie przysiadów czy treningu wiosłowania. Szczegółową prezentację urządzenia przedstawiamy w filmie: