Aparaty do światłolecznictwa 

Lampy typu Sollux do światłolecznictwa

Aparaty do światłolecznictwa typu Sollux wykorzystywane są do leczenia zespołów bólowych oraz stanów zapalnych w fazie ostrej i przewlekłej. Efekty terapeutyczne osiągane są głównie dzięki energii cieplnej promieniowania podczerwonego (IR).

Do oferowanych przez nas lamp Solmed można zastosować filtry w kolorze niebieskim i czerwonym. W ten sposób zmieniony zostaje rodzaj promieniowania i lampy można wykorzystać do różnych wskazań terapeutycznych. 

Efekty terapeutyczne światłolecznictwa a rodzaje promieniowania

Filtr czerwony przepuszcza podczerwień oraz widzialne promienie czerwone (długość fali 620-750 nm). Ten typ światłolecznictwa znajduje zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych, stanów zapalnych stawów, zmian zwyrodnieniowych. Stosowany jest także przy bólach mięśni, wynikających z nadmiernego napięcia.

Z kolei filtr niebieski przepuszcza przede wszystkim widzialne promieniowanie niebieskie, a ogranicza promieniowanie czerwone, które można nazwać “cieplnym”. Światło niebieskie powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych (w odróżnieniu od czerwonego, które je poszerza) i działa uspokajająco. Lampy typu Sollux z filtrem niebieskim stosowane są przede wszystkim do leczenia nerwobóli, łagodzenia podrażnień, a także w przypadku nadmiernego złuszczania się naskórka lub łuszczycy.

W naszej ofercie znajdują się aparaty do światłolecznictwa z jednym lub dwoma promiennikami światła.