Aparaty do drenażu limfatycznego - masaż uciskowy 

Rodzaje aparatów do drenażu limfatycznego (inaczej: presoterapii, masażu uciskowego)

W naszej ofercie sprzętu do drenażu limfatycznego (masażu uciskowego) posiadamy szeroki wybór urządzeń w przystępnej cenie. Jesteśmy także właścicielem marki CarePump, oferującej wysokiej jakości aparaty do presoterapii. Podzieliliśmy ofertę pod kątem potrzeb danego klienta i dzięki temu możemy zaproponować najbardziej odpowiedni sprzęt zarówno dla profesjonalistów, jaki i sportowców oraz osób, które chcą wykonywać masaż uciskowy w warunkach domowych.

Aparaty polecane do gabinetów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych i kosmetycznych

Szczególnym zainteresowaniem profesjonalistów cieszą się nasze aparaty do drenażu limfatycznego z serii CarePump ADVANCED (modele Expert8, Compact4 i nowość: model Move8PRO, który ma niemal te same funkcjonalności co Expert8, ale jest urządzeniem mobilnym). Posiadają one gotowe programy terapeutyczne, które zostały opracowane przez specjalistów Polskiego Towarzystwa Limfologicznego, i jednocześnie umożliwiają tworzenie własnych programów. Ponadto wyróżnia je na rynku świetny stosunek ceny do jakości.

Aparaty różnią się ilością trybów pracy (od 6 do 15), ilością obsługiwanych komór w mankietach (od 4 do 8), a także niektórymi funkcjonalnościami. Do urządzeń należy dokupić mankiety, czasem nazywane też rękawami powietrznymi, a ich wybór jest bardzo duży.

Domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Z naszego sklepu chętnie korzystają także osoby indywidualne, które chcą wykonywać zabieg drenażu limfatycznego w warunkach domowych. W takim przypadku polecamy urządzenia do presoterapii CarePump z serii ECONOMIC (modele Lite). Te stacjonarne aparaty posiadają programy zabiegowe opracowane przez specjalistów z Polskiego Towarzystwa Limfologicznego i są bardzo łatwe w obsłudze. Pod względem parametrów nie ustępują profesjonalnym aparatom. Sprzedawane są w zestawie z zasilaczem i należy dokupić do nich wybrane mankiety.

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego

Mobilne aparaty są szczególnie polecane dla fizjoterapeutów pracujących w terenie, np. fizjoterapeutów sportowych, ale również dla samych sportowców. W naszej ofercie do grupy tych produktów należą aparaty do drenażu CarePump z serii SPORT – zasilane akumulatorowo, dzięki czemu zabieg można wykonać w dowolnym miejscu, np. podczas zgrupowania czy nawet powrotu z zawodów. Dostępne są w wersji 4-komorowej (CarePump Move4), 6-komorowej (CarePump Move6) i 8-komorowej (CarePump Move8).

Każdy aparat z serii SPORT posiada szereg funkcjonalności unikalnych na rynku, w tym 5 gotowych programów dostosowanych do potrzeb sportowców (np. rozgrzewka, regeneracja, terapia pourazowa), możliwość zaprogramowania własnego programu w trybie mieszanym, technologia PROGradient System (możliwość ustawienia spadku ciśnienia w kolejnej pompowanej komorze) i SUPERFLOW (do wyboru: 5 poziomów szybkości napełniania komór), a żywotność zastosowanej pompy wynosi aż 10 000h.

Urządzenia ważą niecałe 3 kg, są kompaktowe, w zestawie znajduje się wygodny plecak do transportu.

Mankiety do aparatów do drenażu limfatycznego

Do urządzeń z serii CarePump należy dokupić mankiety, czasem nazywane też rękawami powietrznymi. Oferujemy:

  • mankiety na kończyny dolne,
  • mankiety na kończyny górne,
  • mankiet w formie krótkich spodni, szczególnie polecany do zabiegów estetycznych,
  • pas na biodra i brzuch,
  • a w przypadku aparatów 6-komorowych i 8-komorowych także mankiet w formie długich spodni oraz mankiet na ręce, barki i klatkę piersiową.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny (inaczej presoterapia) to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Zabiegi przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego są wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, jak również w kosmetologii. Zadaniem masażu jest poruszenie zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych, co wpływa z kolei na napływ świeżej, obfitującej w tlen krwi tętniczej. W efekcie poprawia on metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Bardzo wiele informacji o tej metodzie znajdziesz na naszym blogu w dziale Drenaż limfatyczny.

Co daje drenaż limfatyczny?

W rehabilitacji sprawdza się w leczeniu obrzęków, zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, jest terapią wspomagającą po mastektomii. W kosmetologii wykorzystywany jest po to, by ujędrnić skórę, usunąć cellulit i toksyny, wspomóc odchudzanie, pobudzić krążenie krwi oraz limfy, przyspieszyć metabolizm. Z kolei w sporcie presoterapię stosuje się do przyspieszenia regeneracji, zmniejszenia bólu mięśniowego, w terapii pourazowej i by zapobiegać kontuzjom. W warunkach domowych drenaż limfatyczny być przeprowadzany profilaktycznie, w celach terapeutycznych (leczenie obrzęków) i estetycznych.

Jak wykonać zabieg drenażu limfatycznego?

Na przykładzie aparatu CarePump LITE6 pokazujemy, w jaki sposób uruchomić aparat i wykonać zabieg drenażu limfatycznego.