Aparaty do drenażu limfatycznego - masaż uciskowy 

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Zabiegi przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego są wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, jak również w kosmetologii. Polegają na wspomaganiu krążenia limfy. Zadaniem masażu jest poruszenie zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych, co wpływa z kolei na napływ świeżej, obfitującej w tlen krwi tętniczej. W efekcie poprawia on metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Co daje drenaż limfatyczny?

W kosmetologii wykorzystywany jest po to by ujędrnić skórę, usunąć cellulit i toksyny, wspomóc odchudzanie, pobudzić krążenie krwi oraz limfy, przyspieszyć metabolizm. W rehabilitacji sprawdza się w zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, jest terapią wspomagającą po mastektomii.

Zobacz film

Aparaty do drenażu limfatycznego (presoterapii)

Drenaż limfatyczny (inaczej presoterapia) to bezbolesny i relaksujący zabieg polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Polecamy naszą ofertę sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy). Proponujemy medyczne aparaty do masażu limfatycznego oraz urządzenia do drenażu limfatycznego wiodących na rynku producentów. Największą popularnością wśród zamawianych urządzeń są aparaty do masażu limfatycznego MK300 i MK400 oraz LX7. Drenaż limfatyczny ma niezwykle pozytywny wpływ: pobudza układ krwionośny, pozwala pozbyć się toksyn, przywraca poprawny metabolizm, modeluje sylwetkę. 

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję