Aparaty do drenażu limfatycznego - masaż uciskowy 

Rodzaje aparatów do drenażu limfatycznego (inaczej: presoterapii, masażu uciskowego)

W naszej ofercie sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy) posiadamy urządzenia wiodących na rynku producentów. Możemy podzielić ofertę aparatów do masażu uciskowego pod kątem potrzeb danego klienta i dzięki temu zaproponować najbardziej odpowiedni sprzęt.

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego

Szczególnie polecane dla fizjoterapeutów pracujących w terenie, np. fizjoterapeutów sportowych, ale również dla samych sportowców. Nowością w naszej ofercie są aparaty do drenażu CerePump zasilane na baterie, dzięki czemu zabieg można wykonać w dowolnym miejscu. Występują w dwóch wersjach: 4-komorowej lub 6-komorowej. Zarówno CarePump Move4, jak i CarePump Move6 posiadają 5 trybów pracy i generują ciśnienie aż do 250 mmHg. Urządzenia ważą tylko 2 kg i są kompaktowe.

Aparaty polecane do gabinetów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych i kosmetycznych

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nasze aparaty do drenażu limfatycznego z serii WIC i LC - wyróżnia je świetny stosunek jakości do ceny oraz łatwość obsługi. Aparaty różnią się ilością trybów pracy (od 1 do 8), ilością obsługiwanych komór (od 4 do 12), a także mocą. Sprzedawane są wraz z całym niezbędnym wyposażeniem, w tym z mankietami. Który z tych aparatów wybrać? Im więcej komór obsługuje dany aparat, tym bardziej precyzyjny będzie zabieg. Warto też zwrócić uwagę na tryby pracy i wybrać model dopasowany do potrzeb pacjentów. Szczególnie polecamy WIC 2008, LC 600 oraz LC 1200. Każdy z tych aparatów może jednocześnie obsługiwać dwa mankiety.

Domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Z naszego sklepu chętnie korzystają także osoby indywidualne, które chcą wykonywać zabieg drenażu limfatycznego w warunkach domowych. W takim przypadku polecamy podstawowe urządzenia do presoterapii z serii WIC. Idealnym wyborem będą aparaty z jednym trybem pracy, czyli 4-komorowy WIC 2008M albo 6-komorowy WIC 2008MS. Niewiele droższym urządzeniem jest 4-komorowy WIC 2008 z trzema trybami pracy, który również świetnie sprawdzi się w warunkach domowych.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny (inaczej presoterapia) to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Zabiegi przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego są wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, jak również w kosmetologii. Zadaniem masażu jest poruszenie zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych, co wpływa z kolei na napływ świeżej, obfitującej w tlen krwi tętniczej. W efekcie poprawia on metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Co daje drenaż limfatyczny?

W kosmetologii wykorzystywany jest po to, by ujędrnić skórę, usunąć cellulit i toksyny, wspomóc odchudzanie, pobudzić krążenie krwi oraz limfy, przyspieszyć metabolizm. W rehabilitacji sprawdza się w zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, jest terapią wspomagającą po mastektomii.

Jak wykonać zabieg drenażu limfatycznego?

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję