Aparaty do drenażu limfatycznego - masaż uciskowy 

Rodzaje aparatów do drenażu limfatycznego (inaczej: presoterapii, masażu uciskowego)

W naszej ofercie sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy) posiadamy szeroki wybór urządzeń z certyfikatem medycznym w przystępnej cenie. Jesteśmy także właścicielem marki CarePump oferującej wysokiej jakości przenośne, akumulatorowe aparaty. Możemy podzielić ofertę urządzeń do masażu uciskowego pod kątem potrzeb danego klienta i dzięki temu zaproponować najbardziej odpowiedni sprzęt.

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego

Szczególnie polecane dla fizjoterapeutów pracujących w terenie, np. fizjoterapeutów sportowych, ale również dla samych sportowców. Nowością w naszej ofercie są aparaty do drenażu CarePump zasilane akumulatorowo, dzięki czemu zabieg można wykonać w dowolnym miejscu, np. podczas zgrupowania czy nawet powrotu z zawodów. Występują w trzech wersjach: 4-komorowej, 6-komorowej lub 8-komorowej. Zarówno CarePump Move4, jak i CarePump Move6 oraz CarePump Move8 posiadają 5 trybów pracy i generują ciśnienie aż do 250 mmHg. Urządzenia ważą tylko 2 kg i są kompaktowe.

Aparaty polecane do gabinetów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych i kosmetycznych

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nasze aparaty do drenażu limfatycznego z serii CarePump (wyróżnia je świetny stosunek jakości do ceny) oraz urządzenia z serii LC. Aparaty różnią się ilością trybów pracy (od 5 do 8), ilością obsługiwanych komór (od 4 do 12), a także mocą. Sprzedawane są wraz z całym niezbędnym wyposażeniem, w tym z mankietami. Który z tych aparatów wybrać? Im więcej komór obsługuje dany aparat, tym bardziej precyzyjny będzie zabieg. Warto też zwrócić uwagę na tryby pracy i wybrać model dopasowany do potrzeb pacjentów. Szczególnie polecamy 8-komorowy CarePump Move8 oraz 12-komorowy LC 1200P, który posiada dwa kanały, a więc umożliwia przeprowadzenie dwóch niezależnych zabiegów w tym samym momencie, co czyni go najlepszym aparatem do gabinetu.

Domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Z naszego sklepu chętnie korzystają także osoby indywidualne, które chcą wykonywać zabieg drenażu limfatycznego w warunkach domowych. W takim przypadku polecamy urządzenia do presoterapii z serii CarePump. Szczególnie model CarePump Move4, który dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a posiada parametry porównywalne do stacjonarnych aparatów lub nawet lepsze. Osobom, które mogą pozwolić sobie na zakup droższego urządzenia rekomendujemy z kolei 6-komorowy aparat CarePump Move6. Oczywiście w warunkach domowych można korzystać także z 8-komorowego aparatu, czyli CarePump Move8, ale ze względu na cenę polecamy go głównie profesjonalistom.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny (inaczej presoterapia) to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Zabiegi przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego są wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, jak również w kosmetologii. Zadaniem masażu jest poruszenie zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych, co wpływa z kolei na napływ świeżej, obfitującej w tlen krwi tętniczej. W efekcie poprawia on metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Co daje drenaż limfatyczny?

W kosmetologii wykorzystywany jest po to, by ujędrnić skórę, usunąć cellulit i toksyny, wspomóc odchudzanie, pobudzić krążenie krwi oraz limfy, przyspieszyć metabolizm. W rehabilitacji sprawdza się w zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, jest terapią wspomagającą po mastektomii.

Jak wykonać zabieg drenażu limfatycznego?

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję