Aparaty do drenażu limfatycznego - masaż uciskowy 

Rodzaje aparatów do drenażu limfatycznego (inaczej: presoterapii, masażu uciskowego)

W naszej ofercie sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy) posiadamy szeroki wybór urządzeń w przystępnej cenie. Jesteśmy także właścicielem marki CarePump, oferującej wysokiej jakości aparaty do presoterapii. Podzieliliśmy ofertę pod kątem potrzeb danego klienta i dzięki temu możemy zaproponować najbardziej odpowiedni sprzęt zarówno dla profesjonalistów, jaki i sportowców oraz osób, które chcą wykonywać masaż uciskowy w warunkach domowych.

Aparaty polecane do gabinetów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych i kosmetycznych

Szczególnym zainteresowaniem profesjonalistów cieszą się nasze aparaty do drenażu limfatycznego z serii CarePump Advanced (modele Expert i Compact). Posiadają one gotowe programy terapeutyczne, które zostały opracowane przez specjalistów Polskiego Towarzystwa Limfologicznego, i jednocześnie umożliwiają tworzenie własnych programów. Ponadto wyróżnia je na rynku świetny stosunek ceny do jakości. 

Aparaty różnią się ilością trybów pracy (od 6 do 13), ilością obsługiwanych komór w mankietach (od 4 do 8), a także niektórymi funkcjonalnościami. Można kupić sam aparat i dobrać do niego akcesoria lub wybrać któryś z gotowych zestawów, w tym: 

  • zestaw Podstawowy - aparat CarePump Expert8 lub CarePump Compact4 wraz z dwoma mankietami na nogi i rozdzielaczem,
  • zestaw Premium - aparat CarePump Expert8 z pełnym kompletem mankietów (na rękę, 2 x na nogi, mankiet krótkie spodenki, pas na biodra i brzuch) i rozdzielaczem,
  • zestaw Beauty polecany do gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologicznych - aparat CarePump Expert8 z mankietem w formie krótkich spodni, pasem na biodra i brzuch oraz rozdzielaczem.

Domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Z naszego sklepu chętnie korzystają także osoby indywidualne, które chcą wykonywać zabieg drenażu limfatycznego w warunkach domowych. W takim przypadku polecamy urządzenia do presoterapii CarePump z serii Economic (modele Lite). Te stacjonarne aparaty posiadają programy zabiegowe opracowane przez specjalistów z Polskiego Towarzystwa Limfologicznego i są bardzo łatwe w obsłudze. Pod względem parametrów nie ustępują profesjonalnym aparatom. Sprzedawane są w zestawie z zasilaczem i należy dokupić do nich wybrane mankiety. Można wybrać też któryś z gotowych zestawów, np. zestaw Podstawowy (aparat z serii Economic + 2 mankiety na nogę i rozdzielacz) lub zestaw dla kobiet po mastektomii (aparat z serii Economic + 1 mankiet na rękę). 

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego

Mobilne aparaty są szczególnie polecane dla fizjoterapeutów pracujących w terenie, np. fizjoterapeutów sportowych, ale również dla samych sportowców. W naszej ofercie do grupy tych produktów należy aparat do drenażu CarePump z serii Move (Sport) zasilany akumulatorowo, dzięki czemu zabieg można wykonać w dowolnym miejscu, np. podczas zgrupowania czy nawet powrotu z zawodów. Dostępny jest w wersji 8-komorowej (CarePump Move8), posiada 5 trybów pracy i generuje ciśnienie aż do 250 mmHg. Urządzenie waży tylko 2 kg, jest kompaktowe, a w zestawie znajduje się wygodna torba do transportu.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny (inaczej presoterapia) to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Zabiegi przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego są wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, jak również w kosmetologii. Zadaniem masażu jest poruszenie zalegającej chłonki w stronę węzłów chłonnych, co wpływa z kolei na napływ świeżej, obfitującej w tlen krwi tętniczej. W efekcie poprawia on metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Co daje drenaż limfatyczny?

W kosmetologii wykorzystywany jest po to, by ujędrnić skórę, usunąć cellulit i toksyny, wspomóc odchudzanie, pobudzić krążenie krwi oraz limfy, przyspieszyć metabolizm. W rehabilitacji sprawdza się w zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, jest terapią wspomagającą po mastektomii.

Jak wykonać zabieg drenażu limfatycznego?

Na przykładzie aparatu CarePump LITE4 pokazujemy, w jaki sposób uruchomić aparat i wykonać zabieg drenażu limfatycznego.