Aparaty do terapii TECAR 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to innowacyjna metoda fizykalna, łącząca działanie fali radiowej oraz prądu przemiennego. Skrót TECAR w dosłownym tłumaczeniu oznacza Transfer (T) Energii (E) Pojemnościowy (C-capacitive) i Rezystancyjny (R-resistive). Efekty terapeutyczne osiągane są poprzez bezpieczny transfer energii do wnętrza tkanki, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne.

Terapia TECAR ogromną popularność zdobyła przede wszystkim wśród fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami. Za co ją cenią? Na to pytanie odpowiada Michał Kaczmarek - osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny, który na co dzień korzysta z terapii TECAR w swoim gabinecie.

Zastosowanie terapii TECAR - rehabilitacja, fizjoterapia, strefy beauty

W rehabilitacji i fizjoterapii sportowej terapia TECAR wykorzystywana jest do leczenia chorób kości i stawów, urazów więzadeł oraz mięśni, różnego typu kontuzji, łagodzenia bólu, a także przyspieszania regeneracji (jako forma masażu sportowego). Terapia TECAR jest świetnym uzupełnieniem terapii manualnej, osteopatii oraz kinezyterapii.

Podczas jednego zabiegu możliwe jest osiągnięcie aż pięciu efektów terapeutycznych: przeciwbólowego, przeciwzapalnego, biostymulacyjnego, przeciwobrzękowego i rozluźniającego. Wystarczy jedna sesja, by pacjent odczuł poprawę. 

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem aparatów do terapii TECAR? Można obejrzeć jego przebieg na przykładzie leczenia bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa:

W gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej lub centrach wellness zabiegi aparatem TECAR stosowane są do ujędrniania skóry, spłycania zmarszczek, poprawy owalu twarzy oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Wiele zastosowań terapii TECAR prezentujemy na naszym kanale BardoMed na YouTube.

Urządzenia do terapii TECAR

W naszym sklepie oferujemy aparaty do terapii TECAR włoskiego producenta Mectronic Medicale - marki mogącej pochwalić się licznymi innowacjami i sprzętem najwyższej jakości. To z jej produktów korzystają m.in. znane kluby sportowe, jak AC Milan, Trentino Volley czy FC Barcelona.

Producent oferuje dwie linie aparatów do terapii TECAR: SMART oraz PLUS. Urządzenia SMART są kompaktowe, przenośne, a ponadto dostępne w atrakcyjnej cenie. Z kolei linia PLUS to najbardziej zaawansowane aparaty, generujące prąd o siedmiu częstotliwościach, w tym 448 kHz, której działanie zostało opisane w największej ilości badań naukowych. Dla porównania - aparaty linii SMART pracują w dwóch częstotliwościach: 448 kHz oraz 750 kHz.

Ponadto aparaty Doctor TECAR występują w dwóch wersjach: Standard lub AVx. Pierwszy wariant można nazwać podstawowym. Natomiast wersje Doctor TECAR AVx to urządzenia bezobsługowe (automatyczne), dlatego wybierają je fizjoterapeuci, którzy chcą łączyć terapię TECAR z kinezyterapią lub treningiem funkcjonalnym. Szczegółową prezentację aparatu w wersji AVx przedstawiamy w filmie:

W aparatach dostępne są dwa tryby pracy: pojemnościowy (kondensacyjny) oraz rezystancyjny (oporowy). Pierwszy z nich działa przede wszystkim na powierzchni ciała i przeznaczony jest do terapii mięśni, natomiast drugi dociera do tkanek mniej uwodnionych: ścięgien, więzadeł, tkanki kostnej i chrzęstnej.

Urządzenia wyposażone są w innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazywanej do tkanki w czasie rzeczywistym, w zależności od ustawień czasu i mocy. Umożliwiają również ocenę aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu elektrolitów. Różnorodność oporu zapewnia prawidłowe i ciągłe natlenowanie wszystkich leczonych tkanek.

Możliwość bezpłatnego przetestowania aparatu i materiały marketingowe dla Twojego gabinetu

Osobom zainteresowanym zakupem urządzeń, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania aparatów we własnym gabinecie. Oczywiście nasi fizjoterapeuci przeprowadzają także szkolenie z obsługi urządzenia.

Ponadto - wybierając aparat do terapii TECAR z naszej oferty - możesz skorzystać z bezpłatnego, personalizowanego pakietu marketingowego z logo oraz danymi kontaktowymi Twojej placówki. Przykładowe realizacje znajdziesz poniżej:

 

Skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami, by poznać szczegóły oferty. Dane znajdziesz w zakładce Kontakt.