Aparaty do terapii TECAR 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to innowacyjna metoda fizykalna, łącząca działanie fali radiowej oraz prądu przemiennego. Skrót TECAR w dosłownym tłumaczeniu oznacza Transfer (T) Energii (E) Pojemnościowy (C-capacitive) i Rezystywny (R-resistive). Efekty terapeutyczne osiągane są poprzez bezpieczny transfer energii do wnętrza tkanki, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne.

Terapia TECAR znajduje zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii sportowej oraz wellness (gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej). Wykorzystuje się ją do leczenia chorób kości i stawów, urazów więzadeł oraz mięśni. Terapia TECAR jest świetnym uzupełnieniem terapii manualnej, osteopatii oraz kinezyterapii. W kosmetologii stosowana jest do ujędrniania skóry, spłycania zmarszczek, poprawy owalu twarzy oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Wiele zastosowań terapii TECAR prezentujemy na naszym kanale BardoMed na YouTube.

Terapia TECAR ogromną popularność zdobyła przede wszystkim wśród fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami. Coraz częściej spotykana jest także w gabinetach kosmetycznych.

Prezentacja terapii TECAR

Szczegółowe informacje o działaniu terapii TECAR, jej zaletach i zastosowaniu prezentujemy w filmie. Producent w 2021 roku zmienił design aparatów i poszerzył ofertę, ale najnowsze urządzenia, dostępne w naszym sklepie, umożliwiają osiągnięcie tych samych efektów terapeutycznych, o których mówimy w filmach.

Urządzenia do terapii TECAR

W naszym sklepie oferujemy aparaty do terapii TECAR włoskiego producenta Mectronic Medicale - marki mogącej pochwalić się licznymi innowacjami i sprzętem najwyższej jakości. To z jej produktów korzystają m.in. znane kluby sportowe, jak AC Milan, Trentino Volley czy FC Barcelona.

Producent oferuje dwie linie aparatów do terapii TECAR: SMART oraz PLUS. Urządzenia SMART są kompaktowe, przenośne, a ponadto dostępne w atrakcyjnej cenie. Z kolei linia PLUS to najbardziej zaawansowane aparaty, generujące prąd o siedmiu częstotliwościach, w tym 448 kHz, której działanie zostało opisane w największej ilości badań naukowych. Dla porównania - aparaty linii SMART pracują w dwóch częstotliwościach: 448 kHz oraz 750 kHz.

Ponadto aparaty Doctor TECAR występują w dwóch wersjach: Standard lub AVx. Pierwszy wariant można nazwać podstawowym. Natomiast wersje Doctor TECAR AVx to urządzenia bezobsługowe (automatyczne), dlatego wybierają je fizjoterapeuci, którzy chcą łączyć terapię TECAR z kinezyterapią lub treningiem funkcjonalnym. Szczegółową prezentację aparatu w wersji AVx przedstawiamy w filmie:

W aparatach dostępne są dwa tryby pracy: pojemnościowy (kondensacyjny) oraz rezystywny (oporowy). Pierwszy z nich działa przede wszystkim na powierzchni ciała i przeznaczony jest do terapii mięśni, natomiast drugi dociera do tkanek mniej uwodnionych: ścięgien, więzadeł, tkanki kostnej i chrzęstnej.

Urządzenia wyposażone są w innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazywanej do tkanki w czasie rzeczywistym, w zależności od ustawień czasu i mocy. Umożliwiają również ocenę aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu elektrolitów. Różnorodność oporu zapewnia prawidłowe i ciągłe natlenowanie wszystkich leczonych tkanek.

Szczegółowy opis urządzeń znajduje się na kartach produktów.

Możliwość bezpłatnego przetestowania aparatu i materiały marketingowe dla Twojego gabinetu

Osobom zainteresowanym zakupem urządzeń, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania aparatów we własnym gabinecie. Oczywiście nasi fizjoterapeuci przeprowadzają także szkolenie z obsługi urządzenia.

Ponadto - wybierając aparat do terapii TECAR z naszej oferty - możesz skorzystać z bezpłatnego, personalizowanego pakietu marketingowego z logo oraz danymi kontaktowymi Twojej placówki. Przykładowe realizacje znajdziesz poniżej:

 

Skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami, by poznać szczegóły oferty. Dane znajdziesz w zakładce Kontakt.

katalog