Aparaty do terapii Tecar 

Terapia Tecar

Terapia Tecar to innowacyjna, bardzo popularna we Włoszech terapia polegająca na głębokim przegrzewaniu tkanek, oparta na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Terapia w szczególności polecana dla klubów sportowych (korzystają z niej m.in. AC Milan, Trentino Volley, FC Barcelona i in.) pozwala na bardzo szybki powrót do sprawności, nawet po kontuzjach i poważnych urazach. Dzięki stymulacji tkanek przyspiesza się fizyczna regeneracja i naturalna kondycja organizmu. Działanie terapii opiera się na wykorzystaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości, która dotychczas kojarzyła się głównie z odbiornikami grającymi. Coraz częściej jednak wykorzystuje się ją w medycynie, kosmetologii i fizjoterapii właśnie.  Fala radiowa w terapii Tecar pozwala na dostarczenie energii za pomocą przepływu prądu poprzez efekt oporu. Głęboko przegrzewa i stymuluje energię wewnątrz tkanek, co przyspiesza ich fizyczną regenerację i naturalną kondycję. Zwiększa również ich unaczynienie i powoduje rozszerzenie naczyń, co hamuje postęp choroby oraz przyspiesza proces leczenia. Terapia Tecar wykorzystywana w terapii chorób kości, urazów wiązadeł, mięśni.  Jest niezwykle skuteczna w połączeniu z terapia manualną.

ZOBACZ FILM

Urządzenia do terapii TECAR 

Prowadząc terapię przy pomocy aparatów do terapii Tecar można leczyć wybrane schorzenia przy użyciu jednego z dwóch trybów pracy. Pierwszy – pojemnościowy – działa głównie na powierzchni, więc dedykowany jest terapii mięśni. Natomiast drugi, czyli rezystywny polecany jest w przypadku leczenia np. punktów spustowych i tkanek oporowych. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazywanej do tkanki, w zależności od ustawień czasu i mocy. Umożliwia on również ocenę aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu elektrolitów. Różnorodność oporu zapewnia prawidłowe i ciągłe natlenowanie wszystkich leczonych tkanek. Posiadamy dwa aparaty do innowacyjnej terapii Doctor Tecar. Aparaty z tej serii przyspieszają fizyczną regenerację poprzez stymulację energii wewnątrz tkanek. Terapia Tecar ma szerokie zastosowanie: w leczeniu kontuzji u sportowców, zapaleń ścięgien i kaletki maziowej. 

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję