Aparaty do terapii Tecar 

Terapia Tecar

Terapia TECAR to innowacyjna metoda fizykalna, łącząca działanie fali radiowej oraz prądu przemiennego. Skrót TECAR w dosłownym tłumaczeniu oznacza Transfer (T) Energii (E) Pojemnościowy (C-capacitive) i Rezystywny (R-resistive). Efekty terapeutyczne osiągane są poprzez bezpieczny transfer energii do wnętrza tkanki, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne.

Terapia TECAR znajduje zastosowanie w rehabilitacji, fizjoterapii sportowej oraz wellness (gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej). Wykorzystuje się ją do leczenia chorób kości i stawów, urazów więzadeł oraz mięśni. Terapia TECAR jest świetnym uzupełnieniem terapii manualnej, osteopatii oraz kinezyterapii. W kosmetologii stosowana jest do ujędrniania skóry, spłycania zmarszczek, poprawy owalu twarzy oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Terapia TECAR ogromną popularność zdobyła przede wszystkim wśród fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami. Korzystają z niej znane kluby sportowe, m.in. AC Milan, Trentino Volley i FC Barcelona. Coraz częściej spotykana jest także w gabinetach kosmetycznych.

Prezentacja terapii TECAR

Szczegółowe informacje o działaniu terapii TECAR, jej zaletach i zastosowaniu prezentujemy w filmie:

Urządzenia do terapii TECAR

Aparaty Doctor Tecar, włoskiego producenta Mectronic Medicale, występują w dwóch wersjach: Standard lub AVX. Aparat Doctor Tecar Standard to wariant, który można nazwać podstawowym. Z kolei aparat Doctor Tecar AVX jest urządzeniem bezobsługowym (automatycznym), dlatego wybierają go fizjoterapeuci, którzy chcą łączyć terapię TECAR z kinezyterapią lub treningiem funkcjonalnym. Szczegółową prezentację aparatu w wersji AVX przedstawiamy w filmie:

W obu aparatach dostępne są dwa tryby pracy: pojemnościowy (kondensacyjny) oraz rezystywny (oporowy). Pierwszy z nich działa przede wszystkim na powierzchni ciała i przeznaczony jest do terapii mięśni, natomiast drugi dociera do tkanek mniej uwodnionych: ścięgien, więzadeł, tkanki kostnej i chrzęstnej.

Urządzenia wyposażone są w innowacyjny system pomiaru ilości energii przekazywanej do tkanki, w zależności od ustawień czasu i mocy. Umożliwiają również ocenę aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu elektrolitów. Różnorodność oporu zapewnia prawidłowe i ciągłe natlenowanie wszystkich leczonych tkanek. 

Szczegółowy opis urządzeń znajduje się na kartach produktów, ale w przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Osobom zainteresowanym zakupem urządzeń, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania aparatów we własnym gabinecie.

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję