Aparaty do elektroterapii i laseroterapii  

Urządzenia do terapii łączonej: elektroterapia i laseroterapia

Elektroterapia i laseroterapia biostymulacyjna to jedne z najbardziej popularnych terapii fizykalnych. Jeśli posiadasz mały gabinet, to dobrym wyborem będzie zakup urządzenia, które łączy te terapie. Aparaty do elektroterapii i laseroterapii zapewniają terapeucie wygodę użytkowania i pełną funkcjonalność. Umożliwiają przeprowadzenie najbardziej popularnych typów elektroterapii (prądy interferencyjne, diadynamiczne, TENS, jonoforeza czy galwanizacja), a także laseroterapii biostymulacyjnej. Dzięki tym urządzeniom można wykonać dwa zabiegi równocześnie lub jeden zabieg terapii skojarzonej. 

Elektroterapia

Elektroterapia to podstawowa metoda leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Jeśli szukasz urządzeń umożliwiających przeprowadzenie wyłącznie zabiegów elektrolecznictwa, to sprawdź naszą ofertę aparatów do elektroterapii.

Laseroterapia

Terapia przy pomocy urządzeń do laseroterapii biostymulacyjnej (niskoenergetycznej) poprawia mikrokrążenie oraz ma działanie przeciwzakrzepowe. Jest także skuteczną metodą w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń, oparzeń, odmrożeń czy odleżyn. Ponadto jest wykorzystywana do leczenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych i kontuzji sportowych, choć w tych schorzeniach szybsze efekty można osiągnąć laserami wysokoenergetycznymi.