Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków i terapii podciśnieniowej (VACUM) 

Aparaty do elektroterapii, ultradźwięków i terapii podciśnieniowej (VACUM)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą aparatów przeznaczonych do terapii ultradźwiękowej, elektroterapii oraz terapii skojarzonej. Jedno urządzenie z tej kategorii daje możliwość przeprowadzenia aż trzech rodzajów zabiegów. Polecamy wszechstronne aparaty COMBI do elektroterapii, ultradzwięków i terapii podciśnieniowej (VACUM).

Elektroterapia 

Jedna z podstawowych metod leczenia w fizykoterapii. Do zabiegów wykorzystywane są prądy o niskiej i średniej częstotliwości. Zadaniem terapii przy użyciu prądów jest zmniejszenie bólu, działanie przeciwzapalne, stymulacja mięśni i tkanek, a także wywołanie efektu przekrwiennego.

Zabieg ultradźwięków 

Polega na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości 800-24000 kHz, niesłyszalnych dla człowieka. Działanie aparatów do ultradźwięków jest porównywalne do mikromasażu tkanek, którego skutkiem jest przyspieszenie krążenia. Wpływa to m.in. na poprawę działania układu krwionośnego. Ponadto, zastosowanie ultradźwięków udowodniono także w przypadku bólów mięśni, rwie kulszowej, przykurczach mięśni, zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych i takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, halluksy, zespół bolesnego barku.

Terapia podciśnieniowa (VACUM)

Terapia podciśnieniowa to metoda mająca na celu przyspieszenie gojenia ran (także tych trudno gojących się) za pomocą wytwarzania ujemnego ciśnienia w ich łożysku. Polegająca na działaniu pulsująco-ssącej fali podciśnieniowej i ma zastosowanie w większości dziedzin medycyny. 

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję