Aparaty do EMG Biofeedback 

Zastosowanie EMG Biofeedback (elektromiografia)

EMG to badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji mięśni i nerwów, co pomaga w diagnozie wielu wielu chorób neurologicznych i układu mięśniowego. Terapia polega na monitorowaniu napięcia mięśniowego, które wskazuje na stres. Aparat do EMG Biofeedback wyłapuje sygnały elektryczne w mięśniach, by następnie przełożyć je na formę graficzną zrozumiałą dla pacjenta i jego terapeuty. Metoda Biofeedbacku znajduje zastosowanie w leczeniu niedowładów wiotkich lub spastycznych, z nadpobudliwością ruchową ADHD.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu 

Schorzenie odpowiedzialne za nietrzymanie moczu jest wynikiem nieprawidłowej pracy mięśnia dna miednicy (mięśnie Kegla). Trening z użyciem EMG Biofeedback umożliwia pacjentowi utrzymanie kontroli nad poprawnym napinaniem i rozluźnianiem mięśni dna miednicy. Dzięki zastosowaniu systemu komputerowego osoba poddawana terapii widzi jej przebieg i jest w stanie korygować ewentualne błędy w pracy mięśni. Podłączenie aparatu do komputera umożliwia także wyznaczanie celów oraz tworzenie raportów z terapii.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję