Zamknij
Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm
1/8

Laser wysokoenergetyczny iLUX PLUS 10 W, 810nm + 980nm

Aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej iLUX PLUS (moc 10 W, długość fali 810 nm, 980 nm). Stolik pod aparat w zestawie. 

Zapytaj o produkt

39 000,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie
Darmowa dostawa

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Dane techniczne:

 
Zasilanie100÷240V 50÷60Hz
Możliwość aktualizacji oprogramowaniaza pomocą pamięci przenośnej USB
Moc10 W
Wyświetlaczkolorowy, dotykowy ekran 10.1”
CertyfikatCE0051
OprogramowanieMectronic’s own MecOS 5.0 Real-Time Operating System
Wymiary320 x 245 x 130 mm
Waga5 kg
Tryb pracyCiagły (CW), Pojedynczy impuls, PULS 1, PULS 2, PULS 3, E2C (stochastyczny), Antinf (przeciwzapalny), HPM, Dimmer, PBM, THP, Burst
Pobór mocy160 VA
Kalibracjaautokalibracja sondy laserowej
Długość fali810 nm + 980 nm
Tryby specjalneJoule, punktów spustowych, czasowy
Efekty terapiibiostymulacyjny, przeciwzapalny, przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, rozluźniający
Biblioteka schorzeń150 interaktywnych patologii, możliwość tworzenia własnych programów
Klasa laseraIV
Akcesoria w zestawienakładka na aplikator (mała), nakładka na aplikator (duża), miarka do wyznaczania pola zabiegu, okulary ochronne 651-MTM, pedał przenośny, pedał stacjonarny, kabel zasilający Schuko, plakietka z lampką ostrzegawczą, klucz bezpieczeństwa, stolik pod aparat
Automatyczny moduł ScanXopcjonalnie
Tryby pracymanualny, burst, pojedynczy impuls, ustawienia własne
+
Rozwiń całą listę

iLUX PLUS to zaawansowany, a przy tym kompaktowy i łatwy w użyciu aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej: cechy te w połączeniu z jego wydajnością sprawiają, że stanowi idealne narzędzie dla każdego terapeuty, który potrzebuje intuicyjnego i solidnego urządzenia podczas codziennej pracy.

Aparaty z serii PLUS posiadają wysokiej jakości, 10,1-calowy ekran dotykowy oraz obszerną, interaktywną bibliotekę schorzeń. Dodatkowo istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania aparatu do modułu ScanX - automatycznego skanowania - który wykorzystywany jest do leczenia dużych obszarów ciała.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY LASERA ILUX PLUS:

LEKKI I KOMPAKTOWY

Linia PLUS obejmuje aparaty o kompaktowych rozmiarach, umożliwiające skuteczną terapię niemal każdego schorzenia, co czyni je niezastąpionymi w codziennej pracy fizjoterapeuty.

INTUICYJNY INTERFEJS

iLUX PLUS to urządzenie typu “plug and play” - po podłączeniu uruchomienie terapii możliwe jest za pomocą dosłownie kilku kliknięć. 10,1-calowy ekran dotykowy, obszerna, interaktywna biblioteka schorzeń (150 patologii) oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że zastosowanie terapii laserem wysokoenergetycznym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

EFEKTYWNE LECZENIE

Wiązka laserowa aparatów iLUX, dzięki technologii wiązania kwantowego złota i cyny charakteryzuje się bardziej skupionym i precyzyjnym działaniem niż w przypadku zwykłego lasera półprzewodnikowego, co wpływa na lepsze leczenie. Większy przedział długości skupionych oraz zrównoważonych fal daje lepsze efekty terapeutyczne.

OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW

Aparaty z serii iLUX nie wymagają kosztownej konserwacji w przeciwieństwie do starszych laserów neodymowych Nd:YAG (kosztowna wymiana lampy). Technologia o wysokiej wydajności gwarantuje długotrwałe efekty.

DOKŁADNOŚĆ I KONTROLA

 • System kalibrujący, który sprawdza efektywną emisję lasera, kalibracja jest dokładna, gdyż jest prowadzona bezpośrednio przez końcówkę uchwytu.
 • Kontrola temperatury głowicy lasera zapewnia bezpieczeństwo użytkowania lasera.
 • Udoskonalona sonda Smart Blade - ultrakompaktowa, ekonomiczna, z opatentowanym magnetycznym mocowaniem umożliwiającym szybką zmianę nakładki aplikatora. 

DŁUGOŚCI FALI - 810 + 980 nm 

Dostępne długości fali posiadają różne cechy ujawniające się przede wszystkim w ich specyficznej interakcji z chromoforami:

 • długość fali 810 nm pozwala na szybką aktywację procesu natleniania hemoglobiny przekazując odpowiednią dawkę energetyczną do mięśni i ścięgien, co ułatwia regenerację, 
 • długość fali 980 nm optymalizuje działanie receptorów termicznych i mechanicznych. W połączeniu z trybem E²C zapewnia prawidłowe oddziaływanie z obwodowym systemem nerwowym i aktywuje mechanizm „Gate Control” dla szybkiego efektu przeciwbólowego.

13 TRYBÓW EMISJI

Każdy z trybów powoduje inny efekt biologiczny, dzięki czemu można m.in. dostosować parametry terapii do przewlekłych i ostrych schorzeń. Do wyboru jest aż 13 trybów emisji:

Ciągły (CW)

Ten typ energii jest w stanie wywołać procesy biostymulacji komórkowej, zwiększając produkcję ATP. Tryb ten jest potrzebny do wywołania procesu regeneracji tkanek, przyspieszając czas powrotu do zdrowia. Przeznaczony jest do schorzeń, w których uraz leży głęboko.

Pojedynczy impuls

Emisja lasera jest skupiona w pojedynczym impulsie o wysokiej energii i precyzyjnej dawce. Aby zagwarantować najlepsze leczenie należy dostosować amplitudę pojedynczego impulsu.

PULS 1

PULS 2

PULS 3

E²C (stochastyczny)

Wytwarza impulsy lasera o różnej mocy, oddziałując z obwodowym system nerwowym. Emisja lasera z połączeniu z działaniem termo-mechanicznym pozwala na szybkie blokowanie sygnałów bólowych. Szczególnie ceniony przez fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami, którzy wymagają szybkiego powrotu do zdrowia. 

Antinf (przeciwzapalny)

Polega na uwolnieniu tlenku azotu, co ma zasadnicze znaczenie dla zrównoważenia mikrokrążenia.

HPM

Dimmer

BURST

- PBM

- THP 

- Custom (tryb własny)

Obszerna biblioteka schorzeń

Podczas terapii istnieje możliwość wyboru spośród 150 interaktywnych patologii. Przeprowadzając zabieg otrzymujemy natychmiastowy feedback na temat mocy, czasu i efektywnej energii dostarczanej przez system.

Skuteczność

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w terapii to gwarancja wysokiej skuteczności i szybkich efektów.

Rekomendacje 

Aparaty wykorzystywane przez fizjoterapeutów najlepszych klubów sportowych na świecie.

TRYBY PRACY: 

TRYB CZASU - pozwala terapeucie na ustawienie określonego czasu trwania terapii.

TRYB DŻULI - pozwala terapeucie ustawić określoną ilość energii jaka ma być przekazana podczas terapii.

TRYB PUNKTÓW SPUSTOWYCH

PROTOKOŁY SCHORZEŃ - iLux PLUS zawiera kompletną bibliotekę schorzeń z ponad 150 protokołami terapeutycznymi do leczenia najczęstszych patologii oraz umożliwia tworzenie i zapisywanie własnych protokołów. Oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo natychmiastowej, wizualnej informacji zwrotnej, która pokazuje moc, tryb emisji energii, czas terapii i obszar leczenia.

PROTOKOŁY EFEKTÓW - aparat umożliwia terapeucie pracę w celu osiągnięcia określonych efektów: biostymulacyjnego, przeciwbólowego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego i rozluźniającego.

Zawartość zestawu iLUX PLUS:

 • Aparat iLUX PLUS 
 • Nakładka na aplikator (mała) Ø 23 mm
 • Nakładka na aplikator (duża) Ø 37 mm
 • Pedał przenośny
 • Pedał stacjonarny
 • Miarka do wyznaczania pola zabiegu
 • Okulary ochronne 651-MTM
 • Plakietka z lampką ostrzegawczą
 • Klucz bezpieczeństwa
 • Kabel zasilajacy Schuko
 • Stolik pod aparat

Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt

katalog
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które pomagają w optymalizacji i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb dostępnych treści. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Akceptuję