Zamknij
Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
 • Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm
1/11
Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 1064nm Zobacz większe

Laser wysokoenergetyczny iLUX SMART 10 W, 810nm + 980nm

Aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej iLUX SMART (moc 10 W, długość fali 810nm, 980nm)

Zapytaj o produkt

39 500,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie
Darmowa dostawa

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Dane techniczne:

 
Zasilanie 100÷240V 50÷60Hz
Moc 10 W
Wyświetlacz kolorowy, dotykowy ekran 7”
Certyfikat CE0051
Oprogramowanie Mectronic’s own MecOS 5.0 Real-Time Operating System
Wymiary 295 x 265 x 147 mm
Waga 4 kg
Tryb pracy Ciagły (CW), Pojedynczy impuls, PULS 1, PULS 2, PULS 3, E2C (stochastyczny), Antinf (przeciwzapalny), HPM, Dimmer
Pobór mocy 160 VA
Kalibracja autokalibracja sondy laserowej
Długość fali 810nm + 980nm
Tryby specjalne Joule, punktów spustowych, czasowy
Efekty terapii biostymulacyjny, przeciwzapalny, przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, rozluźniający
Biblioteka schorzeń 60 interaktywnych patologii
Klasa lasera IV
Akcesoria w zestawie nakładka na aplikator (mała, pedał przenośny, pedał stacjonarny, miarka do wyznaczania pola zabiegu, okulary ochronne 651-MTM, plakietka z lampką ostrzegawczą, klucz bezpieczeństwa, kabel zasilający Schuko
Automatyczny moduł ScanX Opcjonalnie
+
Rozwiń całą listę

iLUX SMART to lekki, kompaktowy i prosty w obsłudze aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej: cechy te w połączeniu z jego wydajnością sprawiają, że stanowi idealne narzędzie dla każdego terapeuty, który potrzebuje intuicyjnego i solidnego urządzenia podczas codziennej pracy.

Aparaty z serii SMART posiadają wysokiej jakości, 7-calowy ekran dotykowy oraz obszerną, interaktywną bibliotekę schorzeń. Dodatkowo istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania aparatu do modułu ScanX - automatycznego skanowania - który wykorzystywany jest do leczenia dużych obszarów ciała.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY LASERA ILUX SMART:

LEKKI I KOMPAKTOWY

Linia SMART obejmuje aparaty przenośne o kompaktowych rozmiarach, umożliwiające skuteczną terapię niemal każdego schorzenia i czyniąc je niezastąpionymi w codziennej pracy fizjoterapeuty.

INTUICYJNY INTERFEJS

iLUX SMART to urządzenie typu “plug and play” - po podłączeniu uruchomienie terapii możliwe jest za pomocą dosłownie kilku kliknięć. 7-calowy ekran dotykowy, obszerna, interaktywna biblioteka schorzeń (60 patologii) oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że zastosowanie terapii laserem wysokoenergetycznym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

EFEKTYWNE LECZENIE

Wiązka laserowa aparatów iLUX, dzięki technologii wiązania kwantowego złota i cyny charakteryzuje się bardziej skupionym i precyzyjnym działaniem niż w przypadku zwykłego lasera półprzewodnikowego, co wpływa na lepsze leczenie. Większy przedział długości skupionych oraz zrównoważonych fal daje lepsze efekty terapeutyczne.

OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW

Aparaty z serii iLUX nie wymagają kosztownej konserwacji w przeciwieństwie do starszych laserów neodymowych Nd:YAG (kosztowna wymiana lampy). Technologia o wysokiej wydajności gwarantuje długotrwałe efekty.

DOKŁADNOŚĆ I KONTROLA

 • System kalibrujący, który sprawdza efektywną emisję lasera, kalibracja jest dokładna, gdyż jest prowadzona bezpośrednio przez końcówkę uchwytu.
 • Kontrola temperatury głowicy lasera zapewnia bezpieczeństwo użytkowania lasera.
 • Udoskonalona sonda Smart Blade - ultrakompaktowa, ekonomiczna, z opatentowanym magnetycznym mocowaniem umożliwiającym szybką zmianę nakładki aplikatora. 

DŁUGOŚCI FALI -  810nm + 980nm

Dostępne długości fali posiadają różne cechy ujawniające się przede wszystkim w ich specyficznej interakcji z chromoforami:

 • długość fali 810 nm pozwala na szybką aktywację procesu natleniania hemoglobiny przekazując odpowiednią dawkę energetyczną do mięśni i ścięgien, co ułatwia regenerację, 
 • długość fali 980 nm optymalizuje działanie receptorów termicznych i mechanicznych. W połączeniu z trybem E²C zapewnia prawidłowe oddziaływanie z obwodowym systemem nerwowym i aktywuje mechanizm „Gate Control” dla szybkiego efektu przeciwbólowego.

8 TRYBÓW EMISJI

Każdy z trybów powoduje inny efekt biologiczny, dzięki czemu można m.in. dostosować parametry terapii do przewlekłych i ostrych schorzeń. Do wyboru jest aż 8 trybów emisji:

- Ciągły (CW)

Jest jedynym trybem emisji, który gwarantuje odpowiednią wymianę energii w celu aktywowania efektu fotobiostymulacji, zwiększającego produkcję ATP. Emisja lasera jest stała. Tryb emisji ciągłej ma podstawowe znaczenie dla aktywacji procesu regeneracji tkanek; jest wskazany w schorzeniach, w których zmiany patologiczne są zlokalizowane głęboko.

Tryb ciągły emisji lasera 

Tryby pulsacyjne

3 różne tryby, aby dostosować terapię w fazie ostrej, optymalizując działanie pro i przeciwzapalne, jednocześnie zwiększając biostymulację przy mniejszym wpływie termicznym. Tryby te pozwalają na optymalizację emisji lasera w zależności od fototypu skóry pacjenta.

- Puls 1: Ton: 500 ms / Toff: 500 ms.

- Puls 2: Ton: 200 ms / Toff: 800 ms.

- Puls 3: Ton: 100 ms / Toff: 900 ms.

- E²C (stochastyczny)

Opatentowany system emisji stochastycznej. Dzięki swojej naturalnej emisji ciepła pozwala maksymalizować efekty terapeutyczne przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa, ograniczając termiczne oddziaływanie na tkanki. Efekt uzyskiwany w tym trybie ma głównie działanie przeciwbólowe. 

Tryb E2C stochastyczny emisji lasera

- Antinf (przeciwzapalny)

Jest trybem emisji pulsacyjnej, zaprojektowanym w celu uzyskania efektu przeciwzapalnego poprzez jednoczesne ograniczenie efektu termicznego podczas terapii. 

Tryb AntInf emisji lasera

- HPM

Tryb pulsacyjny dużej intensywności (High intensity Pulse Mode) emituje impulsy o krótkim czasie trwania, wyróżniające się dużą mocą szczytową, ograniczając jednocześnie termiczne oddziaływanie na tkanki. 

- Dimmer

Innowacyjny tryb Dimmer pozwala na połączenie efektu biostymulacyjnego trybu ciągłego z działaniem przeciwbólowym trybu pulsacyjnego w jednym trybie emisji.

Tryb emisji lasera Dimmer

Obszerna biblioteka schorzeń

Podczas terapii istnieje możliwość wyboru spośród 60 interaktywnych patologii. Przeprowadzając zabieg otrzymujemy natychmiastowy feedback na temat mocy, czasu i efektywnej energii dostarczanej przez system.

Skuteczność

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w terapii to gwarancja wysokiej skuteczności i szybkich efektów.

Rekomendacje 

Aparaty wykorzystywane przez fizjoterapeutów najlepszych klubów sportowych na świecie.

TRYBY PRACY: 

TRYB CZASU - pozwala terapeucie na ustawienie określonego czasu trwania terapii.

TRYB DŻULI - pozwala terapeucie ustawić określoną ilość energii jaka ma być przekazana podczas terapii.

PROTOKOŁY SCHORZEŃ - zakładka „Zabiegi” zawiera szeroki wachlarz protokołów terapeutycznych podzielonych według obszarów anatomicznych. W przypadku każdego obszaru anatomicznego terapeuta może wybierać między: schorzeniami, efektami, niezlokalizowanymi patologiami. Po wybraniu „Schorzenia” terapeuta wybiera poddaną leczeniu patologię, jej stan (ostry, podostry, chroniczny), a następnie ustawia powierzchnię zabiegu. Po potwierdzeniu powyższych parametrów na ekranie pojawia się podsumowanie. 

PROTOKOŁY EFEKTÓW - aparat umożliwia terapeucie pracę w celu osiągnięcia określonych efektów:

- biostymulacyjnego,

- przeciwbólowego,

- przeciwzapalnego,

- przeciwobrzękowego,

- rozluźniającego.

Zawartość zestawu iLUX SMART

 • Aparat iLUX SMART
 • Nakładka na aplikator (mała)
 • Pedał przenośny
 • Pedał stacjonarny
 • Miarka do wyznaczania pola zabiegu
 • Okulary ochronne 651-MTM
 • Plakietka z lampką ostrzegawczą
 • Klucz bezpieczeństwa
 • Kabel zasilajacy Schuko

Materiały marketingowe dla Twojego gabinetu 

Wybierając aparat iLUX masz możliwość skorzystania z bezpłatnego, personalizowanego pakietu marketingowego z logo oraz danymi kontaktowymi Twojej placówki. Przykładowe realizacje znajdziesz poniżej: 

Materiały marketingowe - iLUXMateriały marketingowe - laser wysokoenergetyczny iLUX

Zobacz akcesoria dodatkowe

Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt