Zamknij
Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
  • Elektrostymulator TENS - AST
1/6
Elektrostymulator TENS - AST Zobacz większe

Elektrostymulator TENS - AST

Elektrostymulator TENS – AST,  to przenośny aparat do terapii TENS/EMS. Do wyboru w kolorze biało-niebieskim lub biało-szarym. 

 
Zapytaj o produkt

590,00 zł

Cena Brutto

Produkt dostępny na zamówienie
Darmowa dostawa

Potrzebujesz porady?
Zadzwoń lub napisz do nas:
(12) 444 12 97

Opis produktu:

 

Dane techniczne:

 
Waga 115 g
Czas zabiegu (z możliwością ustawienia) 5-60 min
Niezależne kanały wyjściowe 2
Czas trwania impulsów 120 μs
Częstotliwość impulsów 77,3 Hz
Wymiary 147,6 x 75,7 x 22 mm
Tryby pracy 25
Przebieg impulsowe, symetryczne, dwufazowe
+
Rozwiń całą listę

Przenośny elektrostymulator TENS i EMS

Elektrostymulator TENS – AST to wielofunkcyjne urządzenie do użytku domowego wykorzystujące prąd w celu stymulacji nerwów.

Może być stosowany do:

  • stymulacji zdrowych mięśni w celu poprawy ich wydajności i ułatwienia ich pracy (tryb EMS),

  • łagodzenia bólu mięśniowego związanego z przeciążeniem mięśni brzucha, górnej i dolnej części pleców, szyi, kończyn górnych (barków, ramion i dłoni), kończyn dolnych (bioder, ud, kolan, podudzi, stawów skokowych i stóp), spowodowanego wysiłkiem fizycznym lub codziennie powtarzanymi czynnościami poprzez stymulację nerwów obwodowych (tryb TENS).

Terapia TENS jest reprezentatywną techniką terapii głównie stosowanej do celów zwalczania bólu w fizjoterapii. Znajduje ona zastosowanie w problemach bólowych różnorodnego pochodzenia, takich jak ostre lub chroniczne dolegliwości bólowe, bóle mięśniowe, pooperacyjne oraz bóle poporodowe.

Terapia EMS jest metodą stymulacji, która prowokuje skurcze mięśniowe za pomocą impulsów elektrycznych. Podobnie jak w przypadku terapii TENS, impulsy stymulujące aplikowane są pacjentowi za pomocą elektrod umiejscowionych w pobliżu mięśni, które są leczone. Technika EMS stosowana jest szczególnie w terapii  rehabilitacji mięśniowej:  pourazowej i pooperacyjnej, ale również jako pomoc uzupełniającą w aktywności sportowej zarówno do celów terapeutycznych jak i polepszających efekt wizualny.

Elektrostymulator TENS - AST posiada 25 trybów pracy, które różnią się między sobą częstotliwością impulsów (Hz), amplitudą impulsów (V) i prądem wyjściowym.

Urządzenie posiada dwa kanały, które przewodzą określony impuls elektryczny za pomocą dwóch par elektrod umieszczonych na skórze, aby zapewnić użytkownikowi przyjemne odczucia podczas zabiegu. Terapia może być prowadzana na obydwu kanałach jednocześnie. Natężenie obu kanałów może być różne i ustawiane jest indywidualnie. Urządzenie wyposażone jest w akumulator.

Zawartość zestawu:

- Sterownik z wyświetlaczem LCD

- Bateria (w urządzeniu)

- Samoprzylepne elektrody: 2 pary o wymiarach 89 x 55 mm

- Przewody do elektrod: 2 szt.

- Ładujący przewód USB

- Instrukcja obsługi w j. polskim

Zawartość zestawu elektrostymulator TENS

Zobacz produkty powiązane

Zapytaj o produkt