Blog - Magnetoterapia

Magnetoterapia to popularna metoda pracy w fizykoterapii. Do jej działania wykorzystuje się pole magnetyczne niskiej częstotliwości. Dzięki jego zastosowaniu możemy leczyć schorzenia kości, mięśni, stawów, ścięgien. Magnetoterapia ma działanie przeciwbólowe i przyspieszające gojenie. W przypadku magnetoterapii polecamy urządzenia przenośne serii ITECH dostępne w zestawach z aplikatorami magnetycznymi przeznaczone zarówno do gabinetów rehabilitacyjnych, jak również do użytku domowego, a także stacjonarny aparat BARDOMED M1, z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem dedykowany do profesjonalnej terapii w placówkach świadczących usługi fizykoterapii.

Magnetoterapia, Porady eksperta

Magnetostymulacja a terapia polem magnetycznym – czym różnią się te metody?

Pole elektromagnetyczne to energia otaczająca człowieka cały czas, element naszej rzeczywistości. Pole magnetyczne Ziemi oddziałuje na człowieka przez całe jego życie, a organizm jest przystosowany do funkcjonowania w danych warunkach. W medycynie i fizjoterapii nauczono się wykorzystywać tę energię do leczenia na różne sposoby. Czym różni się magnetostymulacja od magnetoterapii? Kiedy się je wykorzystuje? Wyjaśniamy […]

Czytaj dalej

Magnetoterapia, Porady eksperta

Magnetoterapia w domu – kiedy warto wyposażyć się w domowy aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia działa przeciwbólowo, redukuje stan zapalny, przyspiesza wchłanianie obrzęków, gojenie się złamań, jest polecana do leczenia osteoporozy. Ze względu na korzyści i bezpieczeństwo, jakie za sobą niesie ten rodzaj terapii, magnetoterapia może być stosowana w domu. Wyjaśniamy, kiedy warto wyposażyć się w domowy aparat do magnetoterapii i jaki model wybrać.

Czytaj dalej

Magnetoterapia, Porady eksperta

Magnetoterapia w leczeniu boreliozy

Borelioza to choroba zarówno trudna do zdiagnozowania, jak i leczenia. Tradycyjna terapia polega na leczeniu antybiotykami, ale w uśmierzaniu objawów chorobowych pomocna jest także magnetoterapia. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób można wykorzystać magnetoterapię w leczeniu objawowym boreliozy.

Czytaj dalej

Magnetoterapia, Porady sprzętowe

Różnice między aparatami do magnetoterapii stacjonarnej a przenośnej

W powszechnym przekonaniu aparaty przenośne do magnetoterapii posiadają niższe parametry zabiegowe niż aparaty stacjonarne. Jak pokazuje nasze porównanie – nie musi to być prawdą. Kiedy warto wyposażyć gabinet w stacjonarny aparat do magnetoterapii, a kiedy dobrym wyborem będzie aparat przenośny?

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Elektroterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady sprzętowe

Przenośne czy stacjonarne – jakie aparaty do fizykoterapii wybrać i dlaczego?

Pytanie o to jakie aparaty wybrać: przenośne czy stacjonarne często pojawia się wśród naszych klientów. Odpowiedź zależy od tego, jakie przeznaczenie mają mieć wybrane przez nas sprzęty i czego od nich oczekujemy. Zakładając czy też wyposażając swój gabinet, musimy zastanowić się, jaki profil pacjenta będzie w nim przeważał i czy zamierzamy rozpocząć współpracę z NFZ. […]

Czytaj dalej

Elektroterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Terapia falą uderzeniową, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, to relatywnie młoda dyscyplina w weterynarii (w szczególności w Polsce). Cieszy się jednak popularnością wśród lekarzy weterynarii oraz pośród rozległego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej polecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną osobę: zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza weterynarii.

Czytaj dalej