Blog - Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Drenaż limfatyczny ma niezwykle pozytywny wpływ: pobudza układ krwionośny, pozwala pozbyć się toksyn, przywraca poprawny metabolizm, modeluje sylwetkę. Metoda wykorzystywana jest w gabinetach rehabilitacji i masażu, ośrodkach SPA, a także w użytku domowym. Polecamy naszą ofertę sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy, masaż pneumatyczny). Największą popularnością wśród urządzeń cieszą się aparaty do masażu limfatycznego LC 1200P, LC600 oraz seria WIC.

Wydarzenia

Droga do mistrzostwa – rozmowa z Sebastianem Kasprzykiem, złotym medalistą Mistrzostw Europy w biegach OCR

Z Sebastianem Kasprzykiem rozmawiamy o jego zainteresowaniach sportowych, przygotowaniach do zawodów, sukcesach i… drenażu limfatycznym, który pomaga mu w regeneracji pomiędzy treningami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jak wykonać drenaż limfatyczny? Zabieg z użyciem aparatu do masażu uciskowego

Drenaż limfatyczny to terapia mająca na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z niewydolnością krążeniową. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z obrzękami i zastoinami limfatycznymi, skarżą się na tzw. “ciężkość nóg”. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób wykonywany jest zabieg drenażu limfatycznego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowania drenażu limfatycznego w regeneracji sportowej

Drenaż limfatyczny to zabieg mający na celu usprawnienie pracy układu limfatycznego. Istnieją różne możliwości wykonania drenażu limfatycznego – manualnie przez terapeutę lub przy pomocy aparatów do drenażu. W regeneracji sportowców  najlepsze efekty tego zabiegu można uzyskać wykorzystując aparaty do drenażu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Drenaż limfatyczny w warunkach domowych

Drenaż limfatyczny to zabieg polegający na poprawie przepływu limfy w naczyniach limfatycznych. Zastosowanie ma głównie w przypadku obrzęków spowodowanych zaleganiem chłonki i polega na mechanicznym „przepchnięciu” limfy do węzłów chłonnych. Drenaż (masaż) limfatyczny może być wykonany ręcznie, ale tylko przez wykwalifikowanego terapeutę, jak również przy użyciu specjalnych aparatów z pneumatycznymi mankietami. Właśnie dzięki takim urządzeniom, […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jakie wymogi należy spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie na drenaż limfatyczny?

W związku z  dużym zapotrzebowaniem na zabiegi drenażu limfatycznego, to pytanie bardzo często pojawia się wśród naszych klientów. Część osób może nawet nie wiedzieć, że ma możliwość uzyskania dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym m.in. aparatu do drenażu limfatycznego. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy wymogi, które należy spełnić, aby taki sprzęt otrzymać z dofinansowaniem […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie pneumatycznego drenażu limfatycznego w przypadku obrzęku kończyn dolnych

Wiele osób cierpi na schorzenia związane z puchnięciem nóg i stóp. Mogą być one spowodowane zwykłym przeciążeniem, zmianą pogody lub być wynikiem poważnych chorób typu niewydolność żylna, cukrzyca, zakrzepica żył głębokich. Obrzęk kończyn dolnych jest uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu i kwalifikuje się do rozpoczęcia kompleksowej fizjoterapii. Jedną z proponowanych w tym przypadku metod jest drenaż […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie drenażu limfatycznego po mastektomii

Mastektomia jest najbardziej radykalnym sposobem leczenia raka piersi. Wykonywana jest  głównie w przypadku nowotworu złośliwego. Decyzja o usunięciu piersi, sam zabieg jak i późniejsze leczenie i rehabilitacja nie należą do łatwych przeżyć dla kobiety zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Mimo to, warto zadbać o jak najlepsze przygotowanie zarówno przed jak i po operacji.

Czytaj dalej

Porady eksperta

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup sprzętu do rehabilitacji?

Przy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych mamy możliwość otrzymania refundacji ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady eksperta

Drenaż limfatyczny i jego zastosowanie w kosmetologii

Drenaż limfatyczny, głównie kojarzony z formą terapii stosowanej w obrzękach o różnej etiologii może mieć korzystny wpływ nie tylko na aspekt zdrowotny, ale również na urodę, dlatego coraz częściej i chętniej stosowany jest również w kosmetologii.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Przenośne czy stacjonarne – jakie aparaty do fizykoterapii wybrać i dlaczego?

Pytanie o to jakie aparaty wybrać: przenośne czy stacjonarne często pojawia się wśród naszych klientów. Odpowiedź zależy od tego, jakie przeznaczenie mają mieć wybrane przez nas sprzęty i czego od nich oczekujemy. Zakładając czy też wyposażając swój gabinet, musimy zastanowić się, jaki profil pacjenta będzie w nim przeważał i czy zamierzamy rozpocząć współpracę z NFZ. […]

Czytaj dalej