Blog - Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to bezbolesny i relaksujący zabieg, polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Drenaż limfatyczny ma niezwykle pozytywny wpływ: pobudza układ krwionośny, pozwala pozbyć się toksyn, przywraca poprawny metabolizm, modeluje sylwetkę. Metoda wykorzystywana jest w gabinetach rehabilitacji i masażu, ośrodkach SPA, a także w użytku domowym. Polecamy naszą ofertę sprzętu do drenażu limfatycznego (masaż uciskowy, masaż pneumatyczny). Największą popularnością wśród urządzeń cieszą się aparaty do masażu limfatycznego LC 1200P, LC600 oraz seria WIC.

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Limfodrenaż w domu lub gabinecie – polecamy skuteczny sprzęt

Limfodrenaż (drenaż limfatyczny, masaż uciskowy) to popularny, bezbolesny i relaksujący zabieg stosowany w nowoczesnej fizjoterapii i kosmetologii. Można go wykonywać także w domu. Sprawdź, na czym polega, jakie można dzięki niemu osiągnąć efekty i które aparaty polecamy do limfodrenażu profesjonalnego oraz domowego.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Presoterapia – kompendium wiedzy. Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Presoterapia, nazywana też mechanicznym drenażem limfatycznym, to zyskująca na popularności metoda fizjoterapii, stosowana nie tylko w leczeniu chorób, ale także profilaktycznie, do poprawy funkcjonowania organizmu. Wciąż budzi ona jednak wiele pytań. Zebraliśmy najczęstsze z nich i udzieliliśmy na nie odpowiedzi, dzięki czemu powstało kompendium wiedzy o presoterapii.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Domowe leczenie obrzęku limfatycznego

Obrzęk limfatyczny zawsze powinien być skonsultowany ze specjalistą, ale leczenie może przebiegać nie tylko w gabinecie. Do domowej terapii obrzęków limfatycznych świetnie sprawdzą się nowoczesne aparaty do presoterapii. Wyjaśniamy, jakimi metodami leczone są zastoje limfy i które terapie można wykonać samodzielnie.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Obrzęk limfatyczny – mechanizm powstawania i metody leczenia

W jaki sposób powstaje obrzęk limfatyczny i jak może się rozwijać, jeśli będzie nieleczony? Które objawy powinny nas niepokoić? I wreszcie – jakimi metodami leczy się obrzęk limfatyczny? Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych terapii, w tym metod, które można zastosować w warunkach domowych. 

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Masaż limfatyczny nóg – po co i jak często go wykonywać?

Większość czasu w pracy spędzasz na stojąco? Dużo trenujesz i potrzebujesz metody na przyspieszenie regeneracji? A może regularnie powracający obrzęk limfatyczny utrudnia ci funkcjonowanie? Te bardzo różne problemy łączy wspólne rozwiązanie. Drenaż limfatyczny nóg jest jednym z niewielu zabiegów fizjoterapeutycznych, które łatwo można wykonać samemu w domu. W artykule przedstawiamy wskazania i przeciwwskazania do drenażu […]

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Manualny drenaż limfatyczny czy mechaniczny?

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pomocnym nie tylko przy obrzękach limfatycznych, ale też przyspieszającym regenerację czy redukującym cellulit. Niektórzy specjaliści wykonują go ręcznie, inni sięgają po profesjonalne sprzęty. Czym różni się ręczny drenaż limfatyczny od mechanicznego? Które rozwiązanie jest lepsze?

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Drenaż limfatyczny kończyny dolnej – aparatem do masażu uciskowego czy aparatem Doctor TECAR?

Tym razem porównujemy dwie techniki drenażu limfatycznego i dwa typy urządzeń: aparat do masażu pneumatycznego oraz aparat Doctor TECAR. Wyjaśniamy, jakie efekty można osiągnąć wykorzystując ten sprzęt i radzimy, które urządzenie wybrać do swojego gabinetu lub użytku domowego.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Wydarzenia

Droga do mistrzostwa – rozmowa z Sebastianem Kasprzykiem, złotym medalistą Mistrzostw Europy w biegach OCR

Z Sebastianem Kasprzykiem rozmawiamy o jego zainteresowaniach sportowych, przygotowaniach do zawodów, sukcesach i… drenażu limfatycznym, który pomaga mu w regeneracji pomiędzy treningami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Jak wykonać drenaż limfatyczny? Zabieg z użyciem aparatu do masażu uciskowego

Drenaż limfatyczny to terapia mająca na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z niewydolnością krążeniową. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z obrzękami i zastoinami limfatycznymi, skarżą się na tzw. “ciężkość nóg”. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób wykonywany jest zabieg drenażu limfatycznego.

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Porady eksperta

Zastosowania drenażu limfatycznego w regeneracji sportowej

Drenaż limfatyczny to zabieg mający na celu usprawnienie pracy układu limfatycznego. Istnieją różne możliwości wykonania drenażu limfatycznego – manualnie przez terapeutę lub przy pomocy aparatów do drenażu. W regeneracji sportowców  najlepsze efekty tego zabiegu można uzyskać wykorzystując aparaty do drenażu.

Czytaj dalej