Blog - Porady eksperta

Porady eksperta

Jakie wymogi należy spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie na drenaż limfatyczny?

W związku z  dużym zapotrzebowaniem na zabiegi drenażu limfatycznego, to pytanie bardzo często pojawia się wśród naszych klientów. Część osób może nawet nie wiedzieć, że ma możliwość uzyskania dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym m.in. aparatu do drenażu limfatycznego. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy wymogi, które należy spełnić, aby taki sprzęt otrzymać z dofinansowaniem […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu naderwania mięśnia

Laser wysokoenergetyczny świetnie sprawdza się w leczeniu naderwania mięśnia, ponieważ może być stosowany nawet przy ostrym stanie zapalnym. W artykule szczegółowo przedstawiamy, jak wygląda zabieg i podajemy parametry ustawienia lasera wysokoenergetycznego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Magnetoterapia w leczeniu boreliozy

Borelioza to choroba zarówno trudna do zdiagnozowania, jak i leczenia. Tradycyjna terapia polega na leczeniu antybiotykami, ale w uśmierzaniu objawów chorobowych pomocna jest także magnetoterapia. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób można wykorzystać magnetoterapię w leczeniu objawowym boreliozy.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Urazy uda – leczenie laserem wysokoenergetycznym

Szeroko pojęta aktywność fizyczna niewątpliwie przyczynia się do powstawania wielu urazów mięśni kończyny dolnej, a zwłaszcza mięśni uda. Urazy te są leczone różnymi metodami fizjoterapeutycznymi. Tym razem piszemy o leczeniu z zastosowaniem laseroterapii wysokoenergetycznej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie terapii Tecar w leczeniu punktów spustowych i drenażu limfatycznym

Terapia Tecar może być rewelacyjnym uzupełnieniem terapii takich jak np. kinezyterapia, terapia manualna czy osteopatia. W artykule przedstawiamy sposoby przeprowadzenia terapii Tecar w przykładowych schorzeniach.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Łokieć tenisisty – opis schorzenia i leczenia z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Łokieć tenisisty to nazwa entezopatii mięśni prostowników nadgarstka (najczęściej prostownika krótkiego promieniowego). Jest jednym z najczęściej występujących nieurazowych zespołów bólowych okolicy łokcia. W terapii tego schorzenia z powodzeniem stosowany jest laser wysokoenergetyczny. W artykule przedstawiamy przebieg zabiegu i osiągane efekty.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu stanu zapalnego

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego przez fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z różnymi schorzeniami wciąż wykazuje tendencję wzrostową. Laseroterapia wysokoenergetyczna jest innowacyjną terapią, która doskonale sprawdza się między innymi w leczeniu stanu zapalnego, zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Kolano skoczka – przyczyny, objawy i leczenie z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Kolano skoczka to potoczna nazwa entezopatii więzadła rzepki. Powstaje w wyniku przewlekłych zmian przeciążeniowych oraz degeneracji w obrębie jej wierzchołka. Do najczęstszych przyczyn należą przeciążenia kolana, nadmiar aktywności fizycznej lub zaburzenia ustawienia i anatomii rzepki. Objawy zwyrodnienia rzepki to między innymi kłujący ból nasilający się przy chodzeniu po schodach i podskokach.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego

Ból kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego to jedne z częściej występujących dolegliwości bólowych, którego doświadcza więcej niż połowa populacji i niejednokrotnie problem ten nazywany jest plagą XXI wieku czy epidemią współczesności. W obu przypadkach zbawienną pomocą może okazać się laser wysokoenergetyczny, który doskonale sprawdza się w leczeniu bólu różnego pochodzenia m.in. w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu zapalenia ścięgna Achillesa

Ścięgno Achillesa jest najsilniejszym i największym ścięgnem w ciele człowieka. Jest przedłużeniem mięśnia brzuchatego i płaszczkowatego łydki, a jego koniec przyczepia się na guzie piętowym. Ścięgno Achillesa umożliwia m.in. chodzenie, bieganie, wchodzenie po stopniach i schodzenie z nich. Pomimo tak wielu ważnych funkcji oraz grubości samego ścięgna, niestety ulega ono częstym uszkodzeniom, powodując lokalny stan […]

Czytaj dalej