Blog - Porady eksperta

Porady eksperta

Najczęstsze pytania naszych klientów o laseroterapię wysokoenergetyczną

Laseroterapia wysokoenergetyczna (terapia promieniowaniem laserowym wysokiej mocy, biostymulacja laserowa) to metoda polegająca na naświetlaniu skóry (punktowym lub większego obszaru), która ma spowodować skutki terapeutyczne właściwe dla danej tkanki oraz biostymulację komórek. Laserami wysokoenergetycznymi określa się wszystkie aparaty do laseroterapii, które dysponują mocą powyżej jednego Wata.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Aktywacja mięśni w przypadku powrotu do sportu po operacji stawu kolanowego przy użyciu terapii TECAR

Jak wygląda rehabilitacja po operacji stawu kolanowego? Przedstawiamy innowacyjną terapię TECAR, która umożliwia wykonanie zabiegu fizykalnego, kinezyterapii oraz terapii manualnej podczas jednej sesji.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Rwa kulszowa – leczenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego

Jakie są przyczyny rwy kulszowej i jak wygląda jej leczenie? Uważamy, że fizjoterapia powinna być głównym sposobem nieinwazyjnego leczenia rwy kulszowej. Dlaczego? Szczegółowo wyjaśniamy to podczas opisu nowoczesnych metod leczenia, które wyróżniają się wysoką skutecznością i przynoszą ulgę w bólu już po kilku minutach lub po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Aktywacja mięśni po urazie stożka rotatorów za pomocą terapii TECAR

Uszkodzenie stożka rotatorów jest jednym z najczęstszych problemów w stawie barkowym. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda leczenie uszkodzenia stożka rotatorów, a także szczegółowo przedstawiamy zabieg aktywacji mięśni po urazie, przeprowadzany aparatem Doctor TECAR.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Terapia punktów spustowych – sprzęt polecany dla fizjoterapeutów

Siedzący tryb życia wymusza długotrwałe utrzymywanie jednej pozycji. Brak przerw i brak świadomości o konieczności utrzymywania balansu mięśniowego powoduje w naszych tkankach zmiany, które powinny być dla nas czerwonym światłem. Takim sygnałem płynącym z organizmu jest bolesne napięcie mięśni z punktami bardziej wrażliwymi, czyli punktami spustowymi (z ang. trigger points). Wyjaśniamy, jak wygląda nowoczesna terapia […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Przebieg leczenia skręconego stawu skokowego aparatem Doctor TECAR

Skręcony staw skokowy to jedna z najczęstszych kontuzji, występujących u sportowców (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów). W leczeniu tego urazu bardzo dobre efekty przynosi terapia TECAR. Zabieg łagodzi dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie (redukuje skupianie płynów zapalnych), zmniejsza obrzęk oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków w okolicy stawu skokowego. Dodatkowo głęboko ogrzewa tkanki, dotlenia je i tym samym […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Leczenie łokcia tenisisty z wykorzystaniem terapii TECAR

Łokieć tenisisty, czyli zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, jest najczęściej spotykanym urazem w obrębie stawu łokciowego. W leczeniu tego schorzenia świetną skutecznością cechuje się terapia TECAR, której działanie opiera się na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Jak dokładnie przebiega proces leczenia przy użyciu aparatu Doctor TECAR i jakie parametry są rekomendowane? Tego dowiesz się z […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jak leczyć ból kręgosłupa szyjnego aparatem Doctor TECAR?

Zastosowanie terapii TECAR w leczeniu bólu kręgosłupa szyjnego staje się coraz bardziej popularne. Ta nowoczesna terapia umożliwia złagodzenie stanu zapalnego, dolegliwości bólowych oraz obniżenie napięcia mięśniowego w okolicach kręgosłupa szyjnego. Efekty są uzyskiwane szybko, a zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Jak przeprowadzić terapię TECAR w okolicy kręgosłupa szyjnego? Szczegółowo wyjaśniamy to w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie terapii TECAR w masażu sportowym

Terapia TECAR jest bardzo popularna wśród fizjoterapeutów współpracujących ze sportowcami, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje oraz wymagają natychmiastowej regeneracji po intensywnym treningu czy starcie w zawodach. Aparat Doctor TECAR wykorzystywany jest także jako urządzenie do masażu sportowego, zwłaszcza treningowego i przedstartowego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Wykorzystanie terapii TECAR w leczeniu zwyrodnienia stawu kolanowego

Rehabilitacja stawu kolanowego często obejmuje zabiegi magnetoterapii i krioterapii, jednak to innowacyjna terapia TECAR cechuje się dużo większą skutecznością. Terapia ta – poprzez fale radiowe o wysokiej częstotliwości – oddziałuje w miejscu pojawienia się zwyrodnienia stawu kolanowego. Jak wygląda zabieg i jakie parametry są rekomendowane? Szczegółowo wyjaśniamy to w artykule.

Czytaj dalej