Blog - Laseroterapia wysokoenergetyczna

Laseroterapia wysokoenergetyczna to wiodąca obecnie, jeżeli chodzi o skuteczność i efekty terapeutyczne, metoda pracy z pacjentem. Zaletami tej terapii jest wszechstronność zastosowania m.in. w chorobach mięśni, kości oraz stawów. W laseroterapii wysokoenergetycznej dwoma najważniejszymi parametrami jest moc (od 5-15 W) oraz długość fal – 810, 980 i 1064 nm – tak zwany system TRIAX dostępny w laserach iLUX, który pozwala dotrzeć nawet do najgłębszych struktur w ciele pacjenta. Dodatkowo, tym co wyróżnia lasery iLUX jest system E2C, który działa na ośrodkowy układ nerwowy redukując ból do minimum.

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Laseroterapia punktowa – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Laseroterapia punktowa jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach fizjoterapeutycznych. Wyjaśniamy, jakie ma zastosowanie, czym różni się od laseroterapii przy użyciu skanera i polecamy innowacyjne lasery punktowe dla profesjonalistów (fizjoterapeutów i rehabilitantów).

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Nowości sprzętowe

Nowe lasery wysokoenergetyczne Mectronic Medicale – seria iLUX SMART i iLUX PLUS

Lasery wysokoenergetyczne iLUX są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bólu pochodzenia mięśniowo-szkieletowego. Mogą być stosowane z powodzeniem w ostrej fazie zapalnej, gdyż wykorzystują długości fal i tryb impulsowy, zapewniające atermiczność zabiegu (co oznacza, że tkanki nie nagrzewają się). W zestawieniu porównujemy dwie nowe serie aparatów: iLUX SMART i iLUX PLUS.

Czytaj dalej

Laseroterapia, Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Rodzaje laserów wykorzystywanych w fizjoterapii

Laseroterapia jest dobrze znaną metodą, od lat stosowaną w fizjoterapii. Najprościej mówiąc – polega na naświetlaniu ciała pacjenta (tkanek) promieniowaniem laserowym, które aplikuje się z użyciem  specjalnych sond, sterowanych za pomocą aparatu do laseroterapii. W fizjoterapii stosuje się różne rodzaje laserów, które można podzielić ze względu na generowaną moc, długość wiązki laserowej czy rodzaj ośrodka […]

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Rehabilitacja sportowców – szybsza regeneracja dzięki innowacyjnej terapii

Sportowcy to najbardziej wymagająca grupa korzystająca z usług fizjoterapeutycznych. Najczęściej zgłaszają się do gabinetu po kontuzji, z której trzeba ich szybko wyprowadzić. W celu intensyfikacji efektów i skrócenia czasu rekonwalescencji warto sięgnąć po laseroterapię wysokoenergetyczną. Można włączyć ją do leczenia bezpośrednio po urazie, jeszcze w fazie ostrej.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Najczęstsze pytania naszych klientów o laseroterapię wysokoenergetyczną

Laseroterapia wysokoenergetyczna (terapia promieniowaniem laserowym wysokiej mocy, biostymulacja laserowa) to metoda polegająca na naświetlaniu skóry (punktowym lub większego obszaru), która ma spowodować skutki terapeutyczne właściwe dla danej tkanki oraz biostymulację komórek. Laserami wysokoenergetycznymi określa się wszystkie aparaty do laseroterapii, które dysponują mocą powyżej jednego Wata.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Terapia Tecar, Porady eksperta

Rwa kulszowa – leczenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego

Jakie są przyczyny rwy kulszowej i jak wygląda jej leczenie? Uważamy, że fizjoterapia powinna być głównym sposobem nieinwazyjnego leczenia rwy kulszowej. Dlaczego? Szczegółowo wyjaśniamy to podczas opisu nowoczesnych metod leczenia, które wyróżniają się wysoką skutecznością i przynoszą ulgę w bólu już po kilku minutach lub po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu naderwania mięśnia

Laser wysokoenergetyczny świetnie sprawdza się w leczeniu naderwania mięśnia, ponieważ może być stosowany nawet przy ostrym stanie zapalnym. W artykule szczegółowo przedstawiamy, jak wygląda zabieg i podajemy parametry ustawienia lasera wysokoenergetycznego.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Urazy uda – leczenie laserem wysokoenergetycznym

Szeroko pojęta aktywność fizyczna niewątpliwie przyczynia się do powstawania wielu urazów mięśni kończyny dolnej, a zwłaszcza mięśni uda. Urazy te są leczone różnymi metodami fizjoterapeutycznymi. Tym razem piszemy o leczeniu z zastosowaniem laseroterapii wysokoenergetycznej.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Łokieć tenisisty – opis schorzenia i leczenia z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Łokieć tenisisty to nazwa entezopatii mięśni prostowników nadgarstka (najczęściej prostownika krótkiego promieniowego). Jest jednym z najczęściej występujących nieurazowych zespołów bólowych okolicy łokcia. W terapii tego schorzenia z powodzeniem stosowany jest laser wysokoenergetyczny. W artykule przedstawiamy przebieg zabiegu i osiągane efekty.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu stanu zapalnego

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego przez fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z różnymi schorzeniami wciąż wykazuje tendencję wzrostową. Laseroterapia wysokoenergetyczna jest innowacyjną terapią, która doskonale sprawdza się między innymi w leczeniu stanu zapalnego, zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej.

Czytaj dalej