Blog - Laseroterapia wysokoenergetyczna

Laseroterapia wysokoenergetyczna to wiodąca obecnie, jeżeli chodzi o skuteczność i efekty terapeutyczne, metoda pracy z pacjentem. Zaletami tej terapii jest wszechstronność zastosowania m.in. w chorobach mięśni, kości oraz stawów. W laseroterapii wysokoenergetycznej dwoma najważniejszymi parametrami jest moc (od 5-15 W) oraz długość fal – 810, 980 i 1064 nm – tak zwany system TRIAX dostępny w laserach iLUX, który pozwala dotrzeć nawet do najgłębszych struktur w ciele pacjenta. Dodatkowo, tym co wyróżnia lasery iLUX jest system E2C, który działa na ośrodkowy układ nerwowy redukując ból do minimum.

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu naderwania mięśnia

Laser wysokoenergetyczny świetnie sprawdza się w leczeniu naderwania mięśnia, ponieważ może być stosowany nawet przy ostrym stanie zapalnym. W artykule szczegółowo przedstawiamy, jak wygląda zabieg i podajemy parametry ustawienia lasera wysokoenergetycznego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Urazy uda – leczenie laserem wysokoenergetycznym

Szeroko pojęta aktywność fizyczna niewątpliwie przyczynia się do powstawania wielu urazów mięśni kończyny dolnej, a zwłaszcza mięśni uda. Urazy te są leczone różnymi metodami fizjoterapeutycznymi. Tym razem piszemy o leczeniu z zastosowaniem laseroterapii wysokoenergetycznej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Łokieć tenisisty – opis schorzenia i leczenia z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Łokieć tenisisty to nazwa entezopatii mięśni prostowników nadgarstka (najczęściej prostownika krótkiego promieniowego). Jest jednym z najczęściej występujących nieurazowych zespołów bólowych okolicy łokcia. W terapii tego schorzenia z powodzeniem stosowany jest laser wysokoenergetyczny. W artykule przedstawiamy przebieg zabiegu i osiągane efekty.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu stanu zapalnego

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego przez fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z różnymi schorzeniami wciąż wykazuje tendencję wzrostową. Laseroterapia wysokoenergetyczna jest innowacyjną terapią, która doskonale sprawdza się między innymi w leczeniu stanu zapalnego, zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Kolano skoczka – przyczyny, objawy i leczenie z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego

Kolano skoczka to potoczna nazwa entezopatii więzadła rzepki. Powstaje w wyniku przewlekłych zmian przeciążeniowych oraz degeneracji w obrębie jej wierzchołka. Do najczęstszych przyczyn należą przeciążenia kolana, nadmiar aktywności fizycznej lub zaburzenia ustawienia i anatomii rzepki. Objawy zwyrodnienia rzepki to między innymi kłujący ból nasilający się przy chodzeniu po schodach i podskokach.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego

Ból kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego to jedne z częściej występujących dolegliwości bólowych, którego doświadcza więcej niż połowa populacji i niejednokrotnie problem ten nazywany jest plagą XXI wieku czy epidemią współczesności. W obu przypadkach zbawienną pomocą może okazać się laser wysokoenergetyczny, który doskonale sprawdza się w leczeniu bólu różnego pochodzenia m.in. w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu zapalenia ścięgna Achillesa

Ścięgno Achillesa jest najsilniejszym i największym ścięgnem w ciele człowieka. Jest przedłużeniem mięśnia brzuchatego i płaszczkowatego łydki, a jego koniec przyczepia się na guzie piętowym. Ścięgno Achillesa umożliwia m.in. chodzenie, bieganie, wchodzenie po stopniach i schodzenie z nich. Pomimo tak wielu ważnych funkcji oraz grubości samego ścięgna, niestety ulega ono częstym uszkodzeniom, powodując lokalny stan […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Punkty spustowe – leczenie z uwzględnieniem lasera wysokoenergetycznego iLUX

Punkty spustowe (tzw. trigger points) to miejsca charakteryzujące się wzmożonym napięciem mięśniowym, które sprawiają pacjentowi ból (w szczególności przy mocniejszym ucisku). Istnieją różne metody pracy na punktach spustowych. Do najczęściej stosowanych zaliczyć można: terapię manualną, kinezyterapię, suche igłowanie, laseroterapię wysokoenergetyczną czy terapię Tecar. Należy jednak zwrócić uwagę, iż samo usunięcie bolesności punktu spustowego nie jest […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Laser wysokoenergetyczny w leczeniu skręconego stawu skokowego

Świeże urazy to zmora wielu fizjoterapeutów i terapeutów manualnych w związku z ograniczonymi możliwościami przeprowadzenia terapii. Uszkodzonej tkance często towarzyszy ostry stan zapalny, ból, obrzęk, krwiak czy ograniczenie ruchomości. W takiej sytuacji terapeuta niewiele jest w stanie zrobić własnymi rękami, może ewentualnie pokusić się o taping czy krioterapię w celu zmniejszenia obrzęku i lokalnego stanu […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Opatentowana funkcja E2C w laserach wysokoenergetycznych iLUX – jakie efekty daje fizjoterapeucie w jego codziennej pracy?

iLUX to seria laserów wysokoenergetycznych włoskiej firmy Mectronic Medicale, która produkuje je już od 1986 roku. Od samego początku swojej działalności wyróżnia się innowacyjnymi technologiami wprowadzanymi do swoich produktów, takimi jak np. tytułowa, opatentowana funkcja E2C.

Czytaj dalej