Blog - Porady sprzętowe

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Fizjoterapia w domu – jakie zabiegi możesz wykonywać samodzielnie?

Rehabilitacja w domu staje się coraz bardziej powszechną formą zabiegów uzupełniających terapię w gabinecie. Jak wiemy – kolejki do specjalistów oraz placówek świadczących usługi rehabilitacji w ramach NFZ są bardzo długie i niejednokrotnie nie można bezczynnie czekać na wizytę. W takich okolicznościach sprzęt do rehabilitacji w domu może okazać się strzałem  w dziesiątkę i nieocenioną […]

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Fizjoterapia i kosmetologia, czyli fizjoterapia estetyczna – polecamy sprzęt do gabinetów fizjo i wellness

Czy technologie stosowane do rehabilitacji mogą się przydać w salonach piękności? Oczywiście! Choć kosmetologia i fizjoterapia mają różne cele, to często wykorzystują podobne środki, by je osiągnąć. W ten sposób powstała tak zwana fizjoterapia estetyczna. Jakie usługi mogą zaoferować kosmetolog i fizjoterapeuta we wspólnym gabinecie? Przedstawiamy je w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Nowoczesna fizjoterapia – jaki dodatkowy sprzęt warto posiadać w gabinecie?

Wyposażenie gabinetu fizjoterapii jest istotną kwestia, szczególnie jeśli urządzamy go po raz pierwszy. Warto zastanowić się nad tym, w jaki dodatkowy sprzęt zainwestować i jakie urządzenia wybrać, by gabinet był funkcjonalny, nowoczesny a także praktyczny i wygodny zarówno dla nas, jak i naszych pacjentów.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze pytania o terapię TECAR zadawane przez klientów

Terapia TECAR wciąż jest innowacyjną metodą leczenia pacjentów w Polsce i wokół niej pojawia się wiele pytań. W związku z tym, że lubimy, kiedy pytania mają odpowiedzi, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na jedne z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów i terapeutów zainteresowanych tą metoda fizjoterapii.

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady sprzętowe

NuStep jako nowoczesny sprzęt do rehabilitacji seniorów i osób z problemami kardiologicznymi

NuStep to innowacyjne i bezpieczne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji  i treningu funkcjonalnego całego ciała u osób z problemami kardiologicznymi, seniorów (rehabilitacja geriatryczna), osób niepełnosprawnych, w rehabilitacji pulmonologicznej, medycynie sportowej, a także u osób chcących poprawić ogólną kondycję fizyczną.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Enraf-Nonius – przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii

Firma Enraf-Nonius jest liderem rynku w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 89 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości sprzęt, który umożliwia terapeutom uzyskanie najlepszych rezultatów ze swoimi pacjentami. W artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii tej firmy.

Czytaj dalej

Neurorehabilitacja, Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny stosowany w terapii dzieci

Rehabilitacja pediatryczna wykorzystuje szereg akcesoriów i urządzeń wspomagających terapię. W artykule przedstawiliśmy ich obszerny przegląd – począwszy od tradycyjnych akcesoriów (jak np. akcesoria do kinezyterapii) poprzez urządzenia do elektroterapii aż do najnowszego sprzętu do neurorehabilitacji.

Czytaj dalej

Magnetoterapia, Porady sprzętowe

Różnice między aparatami do magnetoterapii stacjonarnej a przenośnej

W powszechnym przekonaniu aparaty przenośne do magnetoterapii posiadają niższe parametry zabiegowe niż aparaty stacjonarne. Jak pokazuje nasze porównanie – nie musi to być prawdą. Kiedy warto wyposażyć gabinet w stacjonarny aparat do magnetoterapii, a kiedy dobrym wyborem będzie aparat przenośny?

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Jakie akcesoria dodatkowe do fizykoterapii są niezbędne w każdym gabinecie rehabilitacyjnym?

Większość aparatów do fizykoterapii, które są stosowane w gabinetach rehabilitacyjnych – oprócz samych sterowników – posiada elementy eksploatacyjne, niezbędne do wykonywania zabiegów. Do wyposażenia dodatkowego możemy zaliczyć również wszelkiego rodzaju aplikatory, głowice i sondy, które można dokupić w dowolnym momencie po nabyciu aparatu. Poniżej przedstawiono podział akcesoriów dodatkowych w zależności od stosowanej terapii.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Laser wysokoenergetyczny iLux w leczeniu obrzęków

Laser wysokoenergetyczny, dzięki wysokiej efektywności, znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozluźniająco oraz biostymulacyjnie. Niewielu fizjoterapeutów zdaje sobie jednak sprawę, że laseroterapia wysokoenergetyczna cechuje się również wysoką skutecznością w leczeniu obrzęków. Dotyczy to obrzęków o podłożu ortopedycznym czy reumatycznym, jak i tych, powstałych na skutek niewydolnego układu limfatycznego.

Czytaj dalej