Blog - Porady sprzętowe

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Laseroterapia punktowa – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Laseroterapia punktowa jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach fizjoterapeutycznych. Wyjaśniamy, jakie ma zastosowanie, czym różni się od laseroterapii przy użyciu skanera i polecamy innowacyjne lasery punktowe dla profesjonalistów (fizjoterapeutów i rehabilitantów).

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Działanie biologiczne diatermii krótkofalowej i metodyka zabiegu

Diatermia krótkofalowa („dia” – przez, „thermos” – ciepło, gorąco) to rodzaj zabiegu fizykoterapeutycznego, wykorzystujący pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości. Głównym zastosowaniem zabiegu jest głębokie przegrzanie tkanek, ale w tkankach pojawiają się również efekty nietermiczne, takie jak pobudzenie aktywności enzymów czy pobudzenie pompy sodowo-potasowej. W artykule dokładnie wyjaśniamy, jakie jest działanie biologiczne tego zabiegu i jak go […]

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Laseroterapia światłowodowa – przedstawienie metody, wskazania i przebieg zabiegu

Terapia z wykorzystaniem urządzenia LaserNeedle jest innowacyjną, medyczną metodą nieinwazyjnego i bezbolesnego leczenia schorzeń, wykorzystywaną głównie w ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. Firma Laserneedle GmbH przez ponad 10 lat intensywnie pracowała nad klinicznym zastosowaniem sprzętu do laseroterapii niskoenergetycznej. W artykule wyjaśniamy, czym jest laseroterapia światłowodowa, jakie są jej zalety i zastosowania, a także przedstawiamy przebieg […]

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Fizjoterapia w domu – jakie zabiegi możesz wykonywać samodzielnie?

Rehabilitacja w domu staje się coraz bardziej powszechną formą zabiegów uzupełniających terapię w gabinecie. Jak wiemy – kolejki do specjalistów oraz placówek świadczących usługi rehabilitacji w ramach NFZ są bardzo długie i niejednokrotnie nie można bezczynnie czekać na wizytę. W takich okolicznościach sprzęt do rehabilitacji w domu może okazać się strzałem  w dziesiątkę i nieocenioną […]

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Fizjoterapia i kosmetologia, czyli fizjoterapia estetyczna – polecamy sprzęt do gabinetów fizjo i wellness

Czy technologie stosowane do rehabilitacji mogą się przydać w salonach piękności? Oczywiście! Choć kosmetologia i fizjoterapia mają różne cele, to często wykorzystują podobne środki, by je osiągnąć. W ten sposób powstała tak zwana fizjoterapia estetyczna. Jakie usługi mogą zaoferować kosmetolog i fizjoterapeuta we wspólnym gabinecie? Przedstawiamy je w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Nowoczesna fizjoterapia – jaki dodatkowy sprzęt warto posiadać w gabinecie?

Wyposażenie gabinetu fizjoterapii jest istotną kwestia, szczególnie jeśli urządzamy go po raz pierwszy. Warto zastanowić się nad tym, w jaki dodatkowy sprzęt zainwestować i jakie urządzenia wybrać, by gabinet był funkcjonalny, nowoczesny a także praktyczny i wygodny zarówno dla nas, jak i naszych pacjentów.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze pytania o terapię TECAR zadawane przez klientów

Terapia TECAR wciąż jest innowacyjną metodą leczenia pacjentów w Polsce i wokół niej pojawia się wiele pytań. W związku z tym, że lubimy, kiedy pytania mają odpowiedzi, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na jedne z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów i terapeutów zainteresowanych tą metoda fizjoterapii.

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady sprzętowe

NuStep jako nowoczesny sprzęt do rehabilitacji seniorów i osób z problemami kardiologicznymi

NuStep to innowacyjne i bezpieczne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji  i treningu funkcjonalnego całego ciała u osób z problemami kardiologicznymi, seniorów (rehabilitacja geriatryczna), osób niepełnosprawnych, w rehabilitacji pulmonologicznej, medycynie sportowej, a także u osób chcących poprawić ogólną kondycję fizyczną.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Enraf-Nonius – przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii

Firma Enraf-Nonius jest liderem rynku w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 89 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości sprzęt, który umożliwia terapeutom uzyskanie najlepszych rezultatów ze swoimi pacjentami. W artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii tej firmy.

Czytaj dalej

Neurorehabilitacja, Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny stosowany w terapii dzieci

Rehabilitacja pediatryczna wykorzystuje szereg akcesoriów i urządzeń wspomagających terapię. W artykule przedstawiliśmy ich obszerny przegląd – począwszy od tradycyjnych akcesoriów (jak np. akcesoria do kinezyterapii) poprzez urządzenia do elektroterapii aż do najnowszego sprzętu do neurorehabilitacji.

Czytaj dalej