Blog - Krioterapia

Krioterapia to zabiegi wykorzystujące zimno – leczenie odbywa się poprzez zaaplikowanie zimnego powietrza, azotu lub dwutlenku węgla na zmienione chorobowo miejsce lub na całe ciało. Rekomendowana temperatura to od -160 st. C do -100 st. C. Istnieje wiele wskazań do krioterapii, m.in. zapalenia stawów, zapalenie kręgosłupa odcinka szyjnego, zespół bolesnego barku, uszkodzenie łąkotki i wiele innych, np. związanych z kontuzjami sportowymi. Krioterapia ma działanie łagodzące ból, przyspieszające krążenie krwi, wyzwalające endorfiny oraz stymulujące energię człowieka. W przypadku krioterapii pacjent może skorzystać z zabiegów miejscowych przy wykorzystaniu aparatów do krioterapii, np. seria GIOCO lub kriokomory.

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Krioterapia miejscowa z produktami GIOCO – charakterystyka i efekty terapeutyczne

Krioterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów fizykoterapeutycznych, jak również terapią bardzo lubianą przez samych pacjentów. Po raz pierwszy dobroczynne działanie zimna zauważono już w Starożytnym Egipcie. Następnie Hipokrates, grecki “ojciec medycyny” zaobserwował, że przy zastosowaniu zimna można szybko uśmierzyć ból, co praktykowane jest do dzisiaj, np. na piłkarskich boiskach (aplikacja ciekłego azotu natychmiast po […]

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Jakie efekty daje stosowanie krioterapii?

Leczenie zimnem cieszy się coraz większą popularnością w rehabilitacji, chirurgii, ginekologii, dermatologii i estetyce. I nic dziwnego – nowoczesne aparaty do krioterapii pozwalają na szybką, bezbolesną i często nieinwazyjną terapię wielu dolegliwości, poprawia kondycję i odporność organizmu, zarówno w leczeniu miejscowym, jak i ogólnym.

Czytaj dalej