Blog - Krioterapia

Krioterapia to zabiegi wykorzystujące zimno – leczenie odbywa się poprzez zaaplikowanie zimnego powietrza, azotu lub dwutlenku węgla na zmienione chorobowo miejsce lub na całe ciało. Rekomendowana temperatura to od -160 st. C do -100 st. C. Istnieje wiele wskazań do krioterapii, m.in. zapalenia stawów, zapalenie kręgosłupa odcinka szyjnego, zespół bolesnego barku, uszkodzenie łąkotki i wiele innych, np. związanych z kontuzjami sportowymi. Krioterapia ma działanie łagodzące ból, przyspieszające krążenie krwi, wyzwalające endorfiny oraz stymulujące energię człowieka. W przypadku krioterapii pacjent może skorzystać z zabiegów miejscowych przy wykorzystaniu aparatów do krioterapii, np. seria GIOCO lub kriokomory.

Krioterapia, Porady eksperta

Krioterapia w sporcie – zabieg krioterapii miejscowej

Krioterapia znajduje zastosowanie nie tylko u osób dotkniętych rozmaitymi schorzeniami, ale także u sportowców. Dlaczego krioterapia miejscowa jest tak często stosowana w sporcie i jakie przynosi rezultaty? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj dalej

Krioterapia, Porady eksperta

Krioterapia – wskazania i przeciwwskazania

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, jest coraz częściej stosowanym zabiegiem wśród osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi, stanem zapalnym oraz obrzękami. Tego typu rozwiązanie umożliwia pobudzenie naturalnych reakcji organizmu, a co za tym idzie – przywrócenie równowagi w ciele pacjenta.

Czytaj dalej

Krioterapia, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Jakie efekty daje stosowanie krioterapii?

Leczenie zimnem cieszy się coraz większą popularnością w rehabilitacji, chirurgii, ginekologii, dermatologii i estetyce. I nic dziwnego – nowoczesne aparaty do krioterapii pozwalają na szybką, bezbolesną i często nieinwazyjną terapię wielu dolegliwości, poprawia kondycję i odporność organizmu, zarówno w leczeniu miejscowym, jak i ogólnym.

Czytaj dalej