Blog - Przezskórna elektroliza

Przezskórna elektroliza to nowa, niezwykle skuteczna metoda terapii na polskim rynku. Polega na podaniu prądu galwanicznego poprzez cienką igłę o grubości 0,3 mm, który ma za zadanie wytworzenie elektrolizy i środowiska zasadowego w obszarze zmienionym chorobowo. Terapia wykorzystywana jest przede wszystkim w leczeniu tendinopatii oraz schorzeń przewlekłych, takich części ciała jak: nadkłykieć, więzadła rzepki, więzadła nadgrzebieniowe, rozcięgno podeszwowe, ścięgno Achillesa, ścięgna podkolanowe.

Porady eksperta

Tendinopatia – przyczyny schorzeń ścięgien i najskuteczniejsze metody leczenia

Czym jest tendinopatia i jakich ścięgien najczęściej dotyczy? Dlaczego nie wolno lekceważyć zapalenia ścięgna? Z jakich metod leczenia tendinopatii mogą korzystać fizjoterapeuci? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? 2/2

  W poprzednim artykule poruszyliśmy tematykę kontuzji biegaczy. Ta grupa sportowców narażona jest na wiele różnych schorzeń, które opisujemy w kolejnej części naszej serii. 

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Przezskórna elektroliza Epte® łokcia tenisisty

U pacjentów z tendinopatią w ramach rehabilitacji warto rozważyć przezskórną elektrolizę Epte®. Ta minimalnie inwazyjna metoda pozwala na wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego w zmienionym zwyrodnieniowo ścięgnie, które utraciło zdolność do regeneracji, w i ten sposób stymulowanie organizmu do wytworzenia nowych tkanek. 

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe

Przezskórna elektroliza Epte® jako innowacyjna metoda leczenia tendinopatii – wstęp teoretyczny

U pacjentów z tendinopatią w ramach rehabilitacji warto rozważyć przezskórną elektrolizę. Ta minimalnie inwazyjna metoda pozwala na wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego w zmienionym zwyrodnieniowo ścięgnie, które utraciło zdolność do regeneracji, i w ten sposób stymulowanie organizmu do wytworzenia nowych tkanek. 

Czytaj dalej