Blog - Nowości sprzętowe

Nowości sprzętowe, Porady eksperta

tDCS, czyli przezczaszkowa stymulacja prądem stałym – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS) to popularna metoda stymulacji mózgu, stosowana do modulowania pobudliwości kory mózgowej: pobudzenia aktywności neuronalnej lub jej hamowania. Wyjaśniamy, jakie zastosowanie ma tDCS i w jakich schorzeniach może pomóc.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe, Porady eksperta

Neuromodulacja – opis metody i zastosowanie przezskórnej neuromodulacji NMP

Neuromodulacja to nowa i pionierska metoda leczenia, stosowana przez fizjoterapeutów. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu anatomii człowieka, zastosowaniu ultradźwięków i dobrej umiejętości posługiwania się igłami akupunkturowymi, można wyleczyć praktycznie wszystkie patologie układu mięśniowo-szkieletowego. Na czym polega neuromodulacja i w jakich przypadkach ma zastosowanie? Odpowiadamy w artykule.

Czytaj dalej

Nowości sprzętowe

Nowości w aparatach do terapii TECAR – seria SMART i PLUS od Mectronic Medicale

Zabieg z użyciem nowych aparatów do terapii TECAR nadaje się do leczenia kontuzji sportowych takich jak zwichnięcia, urazy mięśni czy zapalenia ścięgien. Terapia daje efekt w przypadku występowania bólu odc. szyjnego i lędźwiowego, rwy kulszowej oraz zwyrodnienia stawów. Jest również z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu dolegliwości neurologicznych, zabiegach regeneracyjnych, wellness i beauty. To jednak tylko […]

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Nowości sprzętowe

Nowe lasery wysokoenergetyczne Mectronic Medicale – seria iLUX SMART i iLUX PLUS

Lasery wysokoenergetyczne iLUX są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bólu pochodzenia mięśniowo-szkieletowego. Mogą być stosowane z powodzeniem w ostrej fazie zapalnej, gdyż wykorzystują długości fal i tryb impulsowy, zapewniające atermiczność zabiegu (co oznacza, że tkanki nie nagrzewają się). W zestawieniu porównujemy dwie nowe serie aparatów: iLUX SMART i iLUX PLUS.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Czym jest system TRIAX w laserach wysokoenergetycznych i jaką spełnia funkcję terapeutyczną?

Oddziaływanie promienia laserowego na tkankę biologiczną zależy od  rodzaju tkanki i od wartości parametrów promieniowania. Wiele badań medycznych zwraca uwagę na to jak dużą rolę ma zastosowanie w laserze odpowiednich parametrów. Coraz częściej fizjoterapeuci sięgają po laser wysokoenergetyczny, ponieważ pozwala na rozwiązanie przyczyny bólu u jego źródeł. Efekt leczniczy można przypisać zastosowaniu odpowiedniej mocy i […]

Czytaj dalej

Ultradźwięki (sonoterapia), Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Jakie są zalety bezobsługowych ultradźwięków, czyli słów kilka o funkcji StatUS

Czym jest terapia ultradźwiękami? Terapia ultradźwiękowa (określana także jako sonoterapia, fonoterapia, ultrasonoterapia albo ultrafonoterapia) polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej (fali mechanicznej, akustycznej, o częstotliwości powyżej granicy słyszalności), w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie […]

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Nowości sprzętowe, Porady eksperta

Drenaż limfatyczny i jego zastosowanie w kosmetologii

Drenaż limfatyczny, głównie kojarzony z formą terapii stosowanej w obrzękach o różnej etiologii może mieć korzystny wpływ nie tylko na aspekt zdrowotny, ale również na urodę, dlatego coraz częściej i chętniej stosowany jest również w kosmetologii.

Czytaj dalej

Przezskórna elektroliza, Nowości sprzętowe

Przezskórna elektroliza Epte® jako innowacyjna metoda leczenia tendinopatii – wstęp teoretyczny

U pacjentów z tendinopatią w ramach rehabilitacji warto rozważyć przezskórną elektrolizę. Ta minimalnie inwazyjna metoda pozwala na wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego w zmienionym zwyrodnieniowo ścięgnie, które utraciło zdolność do regeneracji, i w ten sposób stymulowanie organizmu do wytworzenia nowych tkanek. 

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

Nowoczesne aparaty do drenażu limfatycznego – czym kierować się przy wyborze?

Drenaż limfatyczny (inaczej zwany masażem limfatycznym, masażem uciskowym) to terapia, której głównym zadaniem jest polepszenie krążenia limfy w ciele pacjenta w miejscu tego wymagającym (np. noga, ręka czy brzuch). Jego działanie (przy pomocy specjalnych mankietów) opiera się na mechanicznym przesuwaniu chłonki w stronę węzłów chłonnych. Przyczynia to się do zniwelowania stanów zapalnych, przyspieszenia transportu wody […]

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Nowości sprzętowe, Wydarzenia

I wiosenne warsztaty dla fizjoterapeutów. Laseroterapia wysokoenergetyczna

7 maja mieliśmy okazję zorganizować I zajęcia warsztatowe dla fizjoterapeutów z zakresu laseroterapii wysokoenergetycznej. Poniżej chcielibyśmy podzielić się fotorelacją ze szkolenia, a także opiniami uczestników. 

Czytaj dalej