Blog - Terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową to obecnie najbardziej skuteczna metoda leczenia wielu, dokuczliwych schorzeń mięśni, kości, skóry oraz stawów. Należą do nich m.in. kolano skoczka, ostroga piętowa, halluxy, zespół bolesnego barku, punkty spustowe i wiele innych. Ma zastosowanie w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej i kosmetologii. Dzięki leczeniu falą uderzeniową można osiągnąć szybkie i trwałe efekty, pozbywając się bólu na zawsze. Do tego typu zabiegów polecamy aparat Rosetta ESWT – jedyne urządzenie na rynku, które nie posiada dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.

Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania i skutki uboczne

Zabieg falą uderzeniową to nowoczesna, innowacyjna terapia, która zyskuje na popularności w środowisku fizjoterapeutycznym. Głównym działaniem, którego wymagamy od fali uderzeniowej, jest efekt przeciwbólowy. Ponadto terapia przyspiesza procesy regeneracyjne oraz bezpośrednio pobudza produkcję kolagenu. Chociaż zabiegi przy użyciu fali uderzeniowej są bezpieczne, to istnieją do nich pewne przeciwwskazania. W artykule wymieniamy przeciwwskazania bezwzględne, względne, ograniczenia […]

Czytaj dalej

Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Fala uderzeniowa na rozstępy i blizny – jak działa?

Jednym z najpowszechniejszych problemów estetycznych, na które fizjoterapia może pomóc, są rozstępy. Fala uderzeniowa służy leczeniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by technologię tę wykorzystywać też w kosmetologii – a zastosowanie fali uderzeniowej na blizny, w tym też rozstępy, daje bardzo dobre efekty. W jaki sposób działa fala uderzeniowa na rozstępy i blizny? Wyjaśniamy […]

Czytaj dalej

Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Fala uderzeniowa na cellulit

Fala uderzeniowa w leczeniu cellulitu zyskuje coraz większą popularność. Zastosowanie tego typu zabiegu w walce z niechcianą, pomarańczową skórką przynosi bardzo dobre efekty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym rodzajem terapii. W artykule szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób fala uderzeniowa oddziaływuje na cellulit.

Czytaj dalej

Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji – co to tak naprawdę oznacza?

Rosetta ESWT to jedyny dostępny na polskim rynku aparat do terapii falą uderzeniową, który nie generuje kosztów eksploatacji. Szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób działa Rosetta ESWT i w jakich gabinetach znajduje zastosowanie.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Halluksy – jak poradzić sobie z tym uciążliwym schorzeniem?

Powszechnie znany nam halluks, haluks czy tez hallux to inaczej paluch koślawy (z łaciny hallux valgus), który jest bolesną deformacją stopy, a dokładniej pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego. Jest dość niewdzięczną dolegliwością, ponieważ  wygląda nieestetycznie, a na dodatek daje o sobie znać poprzez odczuwany ból i dyskomfort.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Przezskórna elektroliza, Terapia falą uderzeniową, Terapia Tecar, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? 2/2

  W poprzednim artykule poruszyliśmy tematykę kontuzji biegaczy. Ta grupa sportowców narażona jest na wiele różnych schorzeń, które opisujemy w kolejnej części naszej serii. 

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Terapia falą uderzeniową, Terapia Tecar, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? cz.1/2

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych form sportu i rekreacji. Począwszy od porannego lekkiego joggingu kończąc na maratonach czy ultramaratonach coraz popularniejszych wśród pasjonatów aktywności biegowej.

Czytaj dalej

Elektroterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Terapia falą uderzeniową, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, to relatywnie młoda dyscyplina w weterynarii (w szczególności w Polsce). Cieszy się jednak popularnością wśród lekarzy weterynarii oraz pośród rozległego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej polecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną osobę: zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza weterynarii.

Czytaj dalej

Terapia falą uderzeniową, Porady eksperta

Fala uderzeniowa w weterynarii – czy to działa?

Fala uderzeniowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów w fizykoterapii. Z czego to wynika? W aparacie poprzez mechanizm elektromagnetyczny generowana jest fala, która jest transmitowana do obszaru bólowego, trafiając precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując przy tym w sąsiednie tkanki. Terapia falą uderzeniową najczęściej jest stosowana w leczeniu ludzi. Jednak coraz częściej zabiegi wykonywane […]

Czytaj dalej

Terapia falą uderzeniową, Porady sprzętowe

Coccygodynia – czym jest i jak ją leczyć?

Coccygodynia – w naszym kraju stosowana jest także spolszczona nazwa kokcygodynia – jest przewlekłym schorzeniem kości guzicznej, potocznie zwanej kością ogonową. Bóle najczęściej występują w pozycji siedzącej, ale mogą być również odczuwalne podczas stania. Czym jest to schorzenie i jak możemy je leczyć?

Czytaj dalej