Blog - Laseroterapia

W przypadku laseroterapii możemy wyróżnić dwie jej formy: laseroterapia biostymulacyjna (niskoenergetyczna) oraz laseroterapia wysokoenergetyczna. Różnica polega na przekazywanej mocy, która jest kilkanaście razy większa w przypadku laseroterapii wysokoenergetycznej. Taka zależność wpływa na czas terapii, a także jej widoczne efekty. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możemy leczyć schorzenia mięśniowe, nerwobóle, ostrogi piętowe, skręcenia, zwichnięcia, choroby skóry. Szczególnej uwadze polecamy lasery wysokoenergetyczne serii iLUX, które wyróżnia system E2C (natychmiastowy efekt przeciwbólowy) oraz funkcja TRIAX (trzy długości fali w jednym urządzeniu).

Laseroterapia, Laseroterapia wysokoenergetyczna, Porady eksperta

Rodzaje laserów wykorzystywanych w fizjoterapii

Laseroterapia jest dobrze znaną metodą, od lat stosowaną w fizjoterapii. Najprościej mówiąc – polega na naświetlaniu ciała pacjenta (tkanek) promieniowaniem laserowym, które aplikuje się z użyciem  specjalnych sond, sterowanych za pomocą aparatu do laseroterapii. W fizjoterapii stosuje się różne rodzaje laserów, które można podzielić ze względu na generowaną moc, długość wiązki laserowej czy rodzaj ośrodka […]

Czytaj dalej

Drenaż limfatyczny, Elektroterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady sprzętowe

Przenośne czy stacjonarne – jakie aparaty do fizykoterapii wybrać i dlaczego?

Pytanie o to jakie aparaty wybrać: przenośne czy stacjonarne często pojawia się wśród naszych klientów. Odpowiedź zależy od tego, jakie przeznaczenie mają mieć wybrane przez nas sprzęty i czego od nich oczekujemy. Zakładając czy też wyposażając swój gabinet, musimy zastanowić się, jaki profil pacjenta będzie w nim przeważał i czy zamierzamy rozpocząć współpracę z NFZ. […]

Czytaj dalej

Elektroterapia, Laseroterapia, Magnetoterapia, Terapia falą uderzeniową, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, to relatywnie młoda dyscyplina w weterynarii (w szczególności w Polsce). Cieszy się jednak popularnością wśród lekarzy weterynarii oraz pośród rozległego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej polecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną osobę: zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza weterynarii.

Czytaj dalej

Elektroterapia, Laseroterapia, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady sprzętowe

Gabinet z umową pod NFZ czy działalność komercyjna – co wybrać?

Każdy fizjoterapeuta, który decyduje się na otwarcie własnego gabinetu staje przed wyborem – ubiegać się o kontrakt z NFZ-tem  czy zdecydować się na działalność komercyjną? Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Czytaj dalej