Blog - Laseroterapia

W przypadku laseroterapii możemy wyróżnić dwie jej formy: laseroterapia biostymulacyjna (niskoenergetyczna) oraz laseroterapia wysokoenergetyczna. Różnica polega na przekazywanej mocy, która jest kilkanaście razy większa w przypadku laseroterapii wysokoenergetycznej. Taka zależność wpływa na czas terapii, a także jej widoczne efekty. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możemy leczyć schorzenia mięśniowe, nerwobóle, ostrogi piętowe, skręcenia, zwichnięcia, choroby skóry. Szczególnej uwadze polecamy lasery wysokoenergetyczne serii iLUX, które wyróżnia system E2C (natychmiastowy efekt przeciwbólowy) oraz funkcja TRIAX (trzy długości fali w jednym urządzeniu).

Nowości sprzętowe

Nowości produktowe w ofercie BardoMed (LaserNeedle, Epte Inertial, Epte igły)

Większość fizjoterapeutów kończąc studia posiada wiedzę na temat podstawowych zabiegów fizykoterapeutycznych w tzw. ‘małym palcu’. Jest to oczywiście wiedza niezbędna, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć gdzie znajdziemy pracę w przyszłości i czy nie będzie to np. szpital, w którym wykonywane są  zabiegi w ramach NFZ. Niestety, zazwyczaj zajęcia z fizykoterapii ograniczane są jedynie do […]

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Przenośne czy stacjonarne – jakie aparaty do fizykoterapii wybrać i dlaczego?

Pytanie o to jakie aparaty wybrać: przenośne czy stacjonarne często pojawia się wśród naszych klientów. Odpowiedź zależy od tego, jakie przeznaczenie mają mieć wybrane przez nas sprzęty i czego od nich oczekujemy. Zakładając czy też wyposażając swój gabinet, musimy zastanowić się, jaki profil pacjenta będzie w nim przeważał i czy zamierzamy rozpocząć współpracę z NFZ. […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jaki sprzęt do fizykoterapii wykorzystuje weterynaria?

Rehabilitacja zwierząt – zoofizjoterapia, to relatywnie młoda dyscyplina w weterynarii (w szczególności w Polsce). Cieszy się jednak popularnością wśród lekarzy weterynarii oraz pośród rozległego grona właścicieli zwierząt. Jest coraz częściej polecana w różnego rodzaju gabinetach, przychodniach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną osobę: zoofizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza weterynarii.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Gabinet z umową pod NFZ czy działalność komercyjna – co wybrać?

Każdy fizjoterapeuta, który decyduje się na otwarcie własnego gabinetu staje przed wyborem – ubiegać się o kontrakt z NFZ-tem  czy zdecydować się na działalność komercyjną? Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Czytaj dalej