Blog - Terapia Tecar

Terapia Tecar (transfer elektryczny pojemnościowy i rezystywny) to innowacyjna terapia polegająca na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Pozwala ona na dostarczenie dużej dawki energii do tkanek, co wpływa na przyspieszenie ich regeneracji. Terapia Tecar wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń mięśni (praca w trybie pojemnościowym) oraz kości i stawów (działanie w trybie rezystywnym). Przewagą terapii Tecar nad innymi metodami jest szybkość jej działania, szerokie spektrum zastosowania, a także potwierdzone i rzetelne efekty terapeutyczne.

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze pytania o terapię TECAR zadawane przez klientów

Terapia TECAR wciąż jest innowacyjną metodą leczenia pacjentów w Polsce i wokół niej pojawia się wiele pytań. W związku z tym, że lubimy, kiedy pytania mają odpowiedzi, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na jedne z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów i terapeutów zainteresowanych tą metoda fizjoterapii.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Tecar AVX, czyli połączenie terapii Tecar i kinezyterapii – na czym polega zabieg?

Terapia Tecar to metoda fizykoterapii, która dotarła do Polski z Włoch, gdzie od kilkunastu lat z powodzeniem stosowana jest w wielu gabinetach rehabilitacyjnych oraz klubach sportowych. Terapia Tecar polega na połączeniu fali radiowej oraz prądu naprzemiennego, a za jej najlepszą definicję można uznać: bezpieczny transfer energii do tkanek oraz komórek w bardzo krótkim czasie. Swoje […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Terapia Tecar w odnowie biologicznej i kosmetologii

Terapia Tecar w kosmetologii doceniana jest przede wszystkim za dwa efekty. Pierwszy to odmłodzenie, dzięki napięciu włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, a drugi: redukcja tkanki tłuszczowej. W artykule szczegółowo wyjaśniamy zasadę działania terapii Tecar.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie terapii Tecar w leczeniu punktów spustowych i drenażu limfatycznym

Terapia Tecar może być rewelacyjnym uzupełnieniem terapii takich jak np. kinezyterapia, terapia manualna czy osteopatia. W artykule przedstawiamy sposoby przeprowadzenia terapii Tecar w przykładowych schorzeniach.

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? 2/2

  W poprzednim artykule poruszyliśmy tematykę kontuzji biegaczy. Ta grupa sportowców narażona jest na wiele różnych schorzeń, które opisujemy w kolejnej części naszej serii. 

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze schorzenia biegacza – jak sobie z nimi radzić? cz.1/2

Bieganie to obecnie jedna z najpopularniejszych form sportu i rekreacji. Począwszy od porannego lekkiego joggingu kończąc na maratonach czy ultramaratonach coraz popularniejszych wśród pasjonatów aktywności biegowej.

Czytaj dalej

Wydarzenia

Chcesz poznać nowe terapie? Przyjdź na najbliższe szkolenia BardoMed

Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi kursami postanowiliśmy uruchomić nową edycję warsztatów. Tym razem miejscem szkolenia będzie Kraków.

Czytaj dalej

Wydarzenia

TERAPIA TECAR – CERTYFIKOWANE WARSZTATY DLA FIZJOTERAPEUTÓW (TRZEBNICA) 10.12.2016

Firma BardoMed zaprasza na warsztaty poświęcone terapii Tecar. 

Czytaj dalej

Wydarzenia

Laseroterapia wysokoenergetyczna – certyfikowane warsztaty dla fizjoterapeutów (Kraków) 03.09.2016

Firma BardoMed zaprasza na szkolenie z laseroterapii wysokoenergetycznej. Warsztaty skierowane są dla fizjoterapeutów, którzy w swojej praktyce stosują lub chcieliby zastosować skuteczne metody terapii.

Czytaj dalej

Porady sprzętowe

Terapia Tecar – czym jest i jak działa?

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu. Dowiedz się, na czym polega ta terapia i na jakie schorzenia jest polecana.

Czytaj dalej