Blog - Terapia Tecar

Terapia Tecar (transfer elektryczny pojemnościowy i rezystywny) to innowacyjna terapia polegająca na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Pozwala ona na dostarczenie dużej dawki energii do tkanek, co wpływa na przyspieszenie ich regeneracji. Terapia Tecar wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń mięśni (praca w trybie pojemnościowym) oraz kości i stawów (działanie w trybie rezystywnym). Przewagą terapii Tecar nad innymi metodami jest szybkość jej działania, szerokie spektrum zastosowania, a także potwierdzone i rzetelne efekty terapeutyczne.

Porady eksperta

Rwa kulszowa – leczenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego

Jakie są przyczyny rwy kulszowej i jak wygląda jej leczenie? Uważamy, że fizjoterapia powinna być głównym sposobem nieinwazyjnego leczenia rwy kulszowej. Dlaczego? Szczegółowo wyjaśniamy to podczas opisu nowoczesnych metod leczenia, które wyróżniają się wysoką skutecznością i przynoszą ulgę w bólu już po kilku minutach lub po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Aktywacja mięśni po urazie stożka rotatorów za pomocą terapii TECAR

Uszkodzenie stożka rotatorów jest jednym z najczęstszych problemów w stawie barkowym. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda leczenie uszkodzenia stożka rotatorów, a także szczegółowo przedstawiamy zabieg aktywacji mięśni po urazie, przeprowadzany aparatem Doctor TECAR.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Przebieg leczenia skręconego stawu skokowego aparatem Doctor TECAR

Skręcony staw skokowy to jedna z najczęstszych kontuzji, występujących u sportowców (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów). W leczeniu tego urazu bardzo dobre efekty przynosi terapia TECAR. Zabieg łagodzi dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie (redukuje skupianie płynów zapalnych), zmniejsza obrzęk oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków w okolicy stawu skokowego. Dodatkowo głęboko ogrzewa tkanki, dotlenia je i tym samym […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Leczenie łokcia tenisisty z wykorzystaniem terapii TECAR

Łokieć tenisisty, czyli zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, jest najczęściej spotykanym urazem w obrębie stawu łokciowego. W leczeniu tego schorzenia świetną skutecznością cechuje się terapia TECAR, której działanie opiera się na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Jak dokładnie przebiega proces leczenia przy użyciu aparatu Doctor TECAR i jakie parametry są rekomendowane? Tego dowiesz się z […]

Czytaj dalej

Porady eksperta

Jak leczyć ból kręgosłupa szyjnego aparatem Doctor TECAR?

Zastosowanie terapii TECAR w leczeniu bólu kręgosłupa szyjnego staje się coraz bardziej popularne. Ta nowoczesna terapia umożliwia złagodzenie stanu zapalnego, dolegliwości bólowych oraz obniżenie napięcia mięśniowego w okolicach kręgosłupa szyjnego. Efekty są uzyskiwane szybko, a zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Jak przeprowadzić terapię TECAR w okolicy kręgosłupa szyjnego? Szczegółowo wyjaśniamy to w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Zastosowanie terapii TECAR w masażu sportowym

Terapia TECAR jest bardzo popularna wśród fizjoterapeutów współpracujących ze sportowcami, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje oraz wymagają natychmiastowej regeneracji po intensywnym treningu czy starcie w zawodach. Aparat Doctor TECAR wykorzystywany jest także jako urządzenie do masażu sportowego, zwłaszcza treningowego i przedstartowego.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Wykorzystanie terapii TECAR w leczeniu zwyrodnienia stawu kolanowego

Rehabilitacja stawu kolanowego często obejmuje zabiegi magnetoterapii i krioterapii, jednak to innowacyjna terapia TECAR cechuje się dużo większą skutecznością. Terapia ta – poprzez fale radiowe o wysokiej częstotliwości – oddziałuje w miejscu pojawienia się zwyrodnienia stawu kolanowego. Jak wygląda zabieg i jakie parametry są rekomendowane? Szczegółowo wyjaśniamy to w artykule.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Leczenie bólu kręgosłupa lędźwiowego – zabieg aparatem Doctor TECAR

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego obejmuje różne zabiegi fizykalne oraz kinezyterapię. Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia bólu kręgosłupa lędźwiowego jest terapia TECAR. Z powodzeniem może zastąpić inne formy fizykoterapii, gdyż podczas jednego zabiegu fizjoterapeuta może oddziaływać zarówno na mięśnie, jak i na punkty spustowe, czyli bolesne zgrubienia, guzki lub pasma zlokalizowane głęboko w mięśniach pacjenta. 

Czytaj dalej

Porady eksperta, Porady sprzętowe

Najczęstsze pytania o terapię TECAR zadawane przez klientów

Terapia TECAR wciąż jest innowacyjną metodą leczenia pacjentów w Polsce i wokół niej pojawia się wiele pytań. W związku z tym, że lubimy, kiedy pytania mają odpowiedzi, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na jedne z częściej zadawanych pytań przez naszych klientów i terapeutów zainteresowanych tą metoda fizjoterapii.

Czytaj dalej

Porady eksperta

Tecar AVX, czyli połączenie terapii Tecar i kinezyterapii – na czym polega zabieg?

Terapia Tecar to metoda fizykoterapii, która dotarła do Polski z Włoch, gdzie od kilkunastu lat z powodzeniem stosowana jest w wielu gabinetach rehabilitacyjnych oraz klubach sportowych. Terapia Tecar polega na połączeniu fali radiowej oraz prądu naprzemiennego, a za jej najlepszą definicję można uznać: bezpieczny transfer energii do tkanek oraz komórek w bardzo krótkim czasie. Swoje […]

Czytaj dalej