Blog - Terapia Tecar

Terapia Tecar (transfer elektryczny pojemnościowy i rezystywny) to innowacyjna terapia polegająca na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Pozwala ona na dostarczenie dużej dawki energii do tkanek, co wpływa na przyspieszenie ich regeneracji. Terapia Tecar wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń mięśni (praca w trybie pojemnościowym) oraz kości i stawów (działanie w trybie rezystywnym). Przewagą terapii Tecar nad innymi metodami jest szybkość jej działania, szerokie spektrum zastosowania, a także potwierdzone i rzetelne efekty terapeutyczne.

Terapia Tecar, Porady eksperta

Terapia Doctor TECAR w kosmetyce

TECAR znajduje zastosowanie nie tylko w rehabilitacji, ale sprawdza się również jako zabieg kosmetyczny, bliżej znany jako terapia falami RF. W trybie kondensacyjnym, z wykorzystaniem elektrody bipolarnej, zyskujemy szybki i trwały efekt na skórze. Obecnie często można się spotkać z określeniem, że działanie fal radiowych jest liftingiem bez użycia skalpela. Klienci gabinetów medycyny estetycznej i […]

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Obszary zastosowań terapii TECAR

Aby poprawnie zrozumieć zasady działania terapii TECAR na tkanki biologiczne, musimy pamiętać, że ciało ludzkie to odpowiednik obwodu elektrycznego. Obwód ten złożony jest z części pojemnościowej oraz części rezystywnej. Na obie z nich działa terapia TECAR, a spektrum jej zastosowania jest bardzo szerokie. Wyjaśniamy, w jakich przypadkach przynosi największe korzyści.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) prowadzi do poważnej niestabilności kolana. Bardzo często dochodzi niestety do pełnego zerwania więzadła i wtedy jedynym leczeniem jest jego rekonstrukcja, a następnie wielomiesięczna rehabilitacja. O tym, jak wygląda postępowanie rehabilitacyjne po rekonstrukcji ACL i dlaczego warto włączyć do niego terapię TECAR, piszemy w artykule.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Aktywacja mięśni w przypadku powrotu do sportu po operacji stawu kolanowego przy użyciu terapii TECAR

Jak wygląda rehabilitacja po operacji stawu kolanowego? Przedstawiamy innowacyjną terapię TECAR, która umożliwia wykonanie zabiegu fizykalnego, kinezyterapii oraz terapii manualnej podczas jednej sesji.

Czytaj dalej

Laseroterapia wysokoenergetyczna, Terapia Tecar, Porady eksperta

Rwa kulszowa – leczenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego

Jakie są przyczyny rwy kulszowej i jak wygląda jej leczenie? Uważamy, że fizjoterapia powinna być głównym sposobem nieinwazyjnego leczenia rwy kulszowej. Dlaczego? Szczegółowo wyjaśniamy to podczas opisu nowoczesnych metod leczenia, które wyróżniają się wysoką skutecznością i przynoszą ulgę w bólu już po kilku minutach lub po pierwszym zabiegu.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Aktywacja mięśni po urazie stożka rotatorów za pomocą terapii TECAR

Uszkodzenie stożka rotatorów jest jednym z najczęstszych problemów w stawie barkowym. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda leczenie uszkodzenia stożka rotatorów, a także szczegółowo przedstawiamy zabieg aktywacji mięśni po urazie, przeprowadzany aparatem Doctor TECAR.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Przebieg leczenia skręconego stawu skokowego aparatem Doctor TECAR

Skręcony staw skokowy to jedna z najczęstszych kontuzji, występujących u sportowców (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów). W leczeniu tego urazu bardzo dobre efekty przynosi terapia TECAR. Zabieg łagodzi dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie (redukuje skupianie płynów zapalnych), zmniejsza obrzęk oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków w okolicy stawu skokowego. Dodatkowo głęboko ogrzewa tkanki, dotlenia je i tym samym […]

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Leczenie łokcia tenisisty z wykorzystaniem terapii TECAR

Łokieć tenisisty, czyli zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, jest najczęściej spotykanym urazem w obrębie stawu łokciowego. W leczeniu tego schorzenia świetną skutecznością cechuje się terapia TECAR, której działanie opiera się na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Jak dokładnie przebiega proces leczenia przy użyciu aparatu Doctor TECAR i jakie parametry są rekomendowane? Tego dowiesz się z […]

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Jak leczyć ból kręgosłupa szyjnego aparatem Doctor TECAR?

Zastosowanie terapii TECAR w leczeniu bólu kręgosłupa szyjnego staje się coraz bardziej popularne. Ta nowoczesna terapia umożliwia złagodzenie stanu zapalnego, dolegliwości bólowych oraz obniżenie napięcia mięśniowego w okolicach kręgosłupa szyjnego. Efekty są uzyskiwane szybko, a zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Jak przeprowadzić terapię TECAR w okolicy kręgosłupa szyjnego? Szczegółowo wyjaśniamy to w artykule.

Czytaj dalej

Terapia Tecar, Porady eksperta

Zastosowanie terapii TECAR w masażu sportowym

Terapia TECAR jest bardzo popularna wśród fizjoterapeutów współpracujących ze sportowcami, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje oraz wymagają natychmiastowej regeneracji po intensywnym treningu czy starcie w zawodach. Aparat Doctor TECAR wykorzystywany jest także jako urządzenie do masażu sportowego, zwłaszcza treningowego i przedstartowego.

Czytaj dalej