Blog - Diatermia

Diatermia (terapuls) to inaczej leczenie ciepłem. Terapia ta polega na leczeniu przy pomocy pola elektromagnetycznego. Dzięki aplikacji tego czynnika dochodzi do rozgrzewania tkanek, co z kolei przekłada się na znaczną redukcję bólu, działanie przeciwzapalne, ogólne rozluźnienie, redukcję obrzęków, przyspieszenie procesów kościotwórczych i kolagenowych. Do niektórych chorób, które możemy leczyć przy pomocy diatermii, zaliczamy: nerwobóle, entezopatie, schorzenia zwyrodnieniowe, np. kręgosłupa lub stawów, obrzęki, choroby krążenia. Do terapii ciepłem polecamy aparat do diatermii krótkofalowej Curapuls 670, którego przewagą jest fakt, że nie musimy dokonywać pomiarów pola elektromagnetycznego.

Diatermia, Porady eksperta

Diatermia krótkofalowa – wskazania, przeciwwskazania i metodyka zabiegu

Diatermia krótkofalowa to jedna z najbardziej popularnych metod ciepłoleczniczych w fizykoterapii. Podczas zabiegu dawka termiczna może zostać przekazana do tkanek położonych płytko (np. tkanki podskórnej) lub głęboko (np. mięśni). Dzięki temu lista wskazań do diatermii krótkofalowej jest obszerna.

Czytaj dalej

Diatermia, Porady eksperta

Diatermia krótkofalowa a inne zabiegi ciepłolecznicze w fizykoterapii – porównanie

Zabiegi ciepłolecznictwa w fizykoterapii są rodzajem termoterapii polegającej na dostarczeniu do organizmu energii cieplnej. Sposób wprowadzania energii odbywa się głównie na drodze przewodzenia, przenoszenia i promieniowania. W zależności od zastosowanej dawki oraz rodzaju zabiegu, ciepło oddziałuje na organizm powierzchownie. Przykładem są: zabiegi parafinowe, gorące okłady lub zabieg diatermii krótkofalowej.

Czytaj dalej

Diatermia, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Diatermia krótkofalowa typu Terapuls – na czym polega zabieg, zastosowanie.

Diatermia krótkofalowa typu Terapuls jest popularnym zabiegiem fizykoterapeutycznym, w którym wykorzystywane jest impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości w celu przekazania energii do tkanek oraz stymulacji ich procesów naprawczych. 

Czytaj dalej

Diatermia, Ultradźwięki (sonoterapia), Porady eksperta

Jak szukać oszczędności w gabinecie rehabilitacji i fizykoterapii?

W dzisiejszych czasach, gdy rynek przepełniony jest wszelkiego rodzaju gabinetami rehabilitacji, przychodniami i sanatoriami, każdy pacjent, który kieruje się do nas na terapię jest na wagę złota. Oprócz sporej konkurencji, innym problemem z jakim przychodzi zmierzyć się fizjoterapeutom jest znalezienie sposobu, w jaki można regularnie oszczędzać i ograniczyć wydatki do minimum jednocześnie nie pogarszając jakości […]

Czytaj dalej